4-latek topił się w basenie

Udostępnij
Tweet

Ta historia jest ku przestrodze, zwłaszcza że okres wakacyjny dopiero się rozpoczął. Na terenie jednej z posesji w Książu Wielkopolskim stał basen rekreacyjny. Bawił się w nim 4-letni chłopiec.

Ojciec, który go nadzorował „na minutę” wszedł do domu. Gdy wrócił zobaczył, że chłopiec nie rusza się w wodzie. Natychmiast go wyciągnął i rozpoczął reanimację. Po kilkudziesięciu sekundach chłopiec odzyskał czynności życiowe.

Mężczyzna wziął chłopca na ręce i pobiegł z nim do ośrodka zdrowia oddalonego o około 200 metrów. Tam była pielęgniarka, który udzielała pomocy medycznej. Na miejsce dojechali także strażacy.

Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia ratunkowego poprosiła o śmigłowiec LPR. Poszkodowanego przetransportowano do szpitala.

Z relacji ojca wiadomo, że w basenie był poziom wody sięgający pomiędzy pępek a linie klatki piersiowej. Jednak malec miał do zabawy dmuchane koło, a jak wiadomo jest to wywrotna zabawka. Dlatego warto się zastanowić nad jej pozostawianiem w rękach dzieci bez stałego nadzoru rodziców.

Ta historia pokazuje, że nie należy bać się pomagać, bo liczą się cenne sekundy. W przypadku dzieci wykonuje się 5 wdechów i następnie masaż serca z oddechami w stosunku 15 do 2. U dorosłego masaż serca to 30 uciśnięć i 2 opcjonalne wdechy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  To oni włamywali się do domów
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ktoś
1 rok temu

To w końcu utopił się czy nie ??

Czytelnik
1 rok temu

Dojechali strażacy potem załoga ambulansu i wzywali jeszcze helikopter LPR to ambulans nie mógł przetransportować dziecka do szpitala przecież w takich przypadkach liczy się czas każda sekunda i minuta

Ojciec do ojca
1 rok temu

NIE ZOSTAWIA SIE dziecka czy to w aucie czy we wodzie czy na placu zabaw…. gdziekolwiek bez opieki!!!! Koniec kropka.

Ojciec
odpowiada  Ojciec do ojca
1 rok temu

Jestem ojcem dziecka i ten artykuł to same bzdury. Każdy portal każda gazeta co innego pisze a nikt nawet z nami nie rozmawiał. I nigdzie od dziecka do żadnego domi nie odeszłam poz tym obok była jeszcze mama więc proszę nie czytać portali w których szukają sensacji i wymyślają sobie treść.

Laus
1 rok temu

Dzielny tata. Będzie miał nauczkę do końca życia.

6
0
Napisz co o tym sądziszx