Został najbogatszym Polakiem. Możecie go spotkać w Ostrowie

Udostępnij
Tweet

Tomasz Biernacki w wieku 49 lat został (według obliczeń tygodnika Wprost) najbogatszym Polakiem w 2022 roku. Mężczyzna nie bryluje w mediach, a jego biznes prężnie się rozwija. Mowa o sieci sklepów Dino, z główną siedzibą w Krotoszynie.

Sieć Dino rywalizuje jeszcze z portugalską Biedronką, ale pokonała na rodzimym rynku wielu konkurentów. Majątek Biernackiego wyceniono na 15 miliardów złotych. Wyprzedził Zygmunta Solorza (właściciela m.in. Polsatu i sieci komórkowej Plus).

Kiedy Dino weszło na giełdę było warte 3,5 mld złotych. Już po pięciu latach wartość sieci sklepów wzrosła 10-krotnie. Obecnie jest warta 31,12 mld zł. W ten sposób Dino jest trzecią najbardziej wartościową firmą w Polsce. Wyprzedza ją PKO BP (36 mld zł) oraz PGNiG (33 mld zł).

Obecnie sieć Dino otwiera prawie każdego dnia nowy sklep w Polsce. Obecnie posiada ich już ponad 1800 sztuk. Konkurent Biedronka ma 3 tysiące sklepów, a Lidl około 900.

Sieć sklepów założona przez Biernackiego, a wspierania finansowo przez zagraniczne fundusze, odnotowała 805 mln zł zysku netto przy 13,36 mld przychodów. Obecnie właściciel nie wypłaca sobie wynagrodzenia, a zarabia na wzroście kursu spółki.

Jak udało nam się ustalić, pan Tomasz Biernacki bywa widywany na Piaskach, gdzie biega w towarzystwie jednego z trenerów personalnych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Premier Morawiecki przyjeżdża do nas
Subskrybuj
Powiadom o

73 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zabcia
1 rok temu

taki bogaty ciekawe ile groszy pracownikom placi biznesmen zasrany

Tomasz
1 rok temu

Nie trener tylko ochroniarz. I pod szmatami broń…taki bogaty i taki uczciwy że ludzi się boi…

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Tomasz
Osw
1 rok temu

No i ciul z nim i tak robaki go zjedzą jak każdego tylko niech pracownikom uczciwie płaci palant

Andre
1 rok temu

I jak zwykle w komentarzach po polsku..Zazdrość i zawiść..

Stefan
1 rok temu

Gdyby płacił uczciwie i wykazywał to co powinien to napewno tych pieniędzy by nie miał,atak to normalne złodziejstwo i wszyscy łącznie z naszym rządem o tym wiedzay

Igor
1 rok temu

Najbogatszy ale nie ogarnia.. Pracownicy dla niego siła robocza a nie czlowiek

Mila
1 rok temu

Nie lubię tych sklepów ,niektóre naprawdę brudne .

Andre
odpowiada  Mila
1 rok temu

To po co tam chodzisz.

Zolza 😁
1 rok temu

Mamy po autograf lecieć czy jak ? 😅 😅 😅

janek
1 rok temu

spoko tylko zeby obsłudze tego interesu normalnie płacił, a płaci najgorzej ze wszystkich sieciowek w polsce. takze nic dziwnego ze majatek szybko rosnie !

Daniel
1 rok temu

Dino wyzysk pracowników .

73
0
Napisz co o tym sądziszx