Będzie 4. piknik zdrowia

W najbliższy piątek, 24 czerwca 2022 r. odbędzie się 4. Ostrowski Piknik Zdrowia, któremu przyświecać będzie hasło „Żyj zdrowo i bez uzależnień”. W ramach wydarzenia będzie można zmierzyć nadciśnienie, pomiar cukru we krwi czy zapisać się na darmowe szczepienie przeciwko WZW typu B. W ramach edukacji zdrowotnej „Drzewko za Kroplę Krwi! WZW” będą rozdawane krzewy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach pikniku, zorganizowana zostanie akcja STOP!CZERNIAK. Chętni ostrowianie, w wieku od 50 do 64 lat zostaną przebadani videodermatoskopem pod kątem wszystkich zmian skórnych. Dla tej grupy wiekowej badanie jest bezpłatne. Pozostali chętni mogą się zbadać odpłatnie, koszt to 100 złotych.

Za udział w krótkiej edukacji zdrowotnej Wystarczy Kropla! WZW będą rozdawane drzewa. Chętni będą mogli się zapisać na darmowe szczepienia przeciwko WZW typu B. To akcja w ramach programu Wystarczy Kropla! WZW. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, w wieku od 18 do 64 lat (edukacji i badania krwi od 18 do 64 lat, szczepienie od 37 do 64 lat). Organizatorzy zaplanowali także darmowe badanie krwi wykrywania wirusa HBV i HCV wraz z bezpłatnym badaniem glukozy.

– Zapraszam na kolejną odsłonę Pikniku Zdrowia. Ubiegłoroczne pikniki cieszyły się zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy je kontynuować. Ideą tego plenerowego wydarzenia jest zadbanie o to co najważniejsze – nasze zdrowie. Zabierzcie ze sobą rodziców, dzieci, sąsiadów, przyjaciół i przyjdźcie na Rynek. Czekamy na Was – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na ostrowskim pikniku nie zabranie profilaktyki uzależnień. Poruszane będą przede wszystkim tematy związane z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i Internetu. Ciekawym tematem będą również uzależnienia behawioralne. Dla najmłodszych naszych mieszkańców zaplanowaliśmy animacje.

Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji przygotowanych wspólnie przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Aglomerację Kalisko-Ostrowską, Akademią Kaliską, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ostrowską Szkołą Medyczną i Stacją Opieki Caritas w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ  Powiatowe Obchody Dnia Strażaka (ZDJĘCIA)

Organizatorem IV Ostrowskiego Pikniku Zdrowia jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edi
11 miesięcy temu

W czasie pandemii zamykali przychodnie zamiast leczyć ludzi, a teraz pikniki, autobusiki zdrowia podstawiają! To się naprawdę dzieje???

BIG S
odpowiada  Edi
11 miesięcy temu

Tak robią sobie z ludzi jaja !

gaga
11 miesięcy temu

szkoda że nikt nie odbiera telefonu jak się chce zapisać na badanie

Alkohol łączy ludzi
11 miesięcy temu

Ja nie mam problemu z alkoholem , ja mam problem bez alkoholu.

Wypadek przy pracy
11 miesięcy temu

Chyba pójdę zbadać juchę , bo mi się wydaje, że jedna franca mnie zaraziła.

Markoni
11 miesięcy temu

powyżej 64 roku życia mogą umierać spokojnie bez badań

Knorke
11 miesięcy temu

Piknik zdrowia pod patronatem Carycy w Ostrowie pelnym seniorow 😂

John
11 miesięcy temu

A gdzie to?

Czytaj plakat!!!
odpowiada  John
11 miesięcy temu

Na rynku w Ostrowie ty dzbanie.

Gono
11 miesięcy temu

Piknik zdrowia i szczepienia hahaha!!! Chyba „Picnik zdrowia”

Dr Dee
odpowiada  Gono
11 miesięcy temu

Odezwał się ekspert.

Mm
11 miesięcy temu

Mierzy się ciśnienie, nie nadciśnienie.

mały
odpowiada  Mm
11 miesięcy temu

nadciśnienie to mi robią te q’wy z pisu

michu
11 miesięcy temu

Robienia baranów z poliniaków część kolejna.
Najpierw wyślą 200 koła ludzi do piachu a potem forsują pikniki zdrowia.
Na jesień kolejna część spektaklu:

  • 6 fala i 4 dawka
  • nowa plandemia małpiej ospy (będzie miała nową nazwę bo za bardzo obraża małpy i … ludzi)
  • małpia ospa zmutuje i z egzotycznej i tropikalnej choroby zrobi się chorobą o globalnym zasięgu
  • pierwsza dawka wielo dawkowej szczepionki na małpią ospę
  • kagańce na pyski i kolejne zamknięcia itp.

Wszystko zgodnie z planem i wytycznymi. Pozdrawiam durni którzy dają się robić od 2 lat w jajo. Ta jesień pokaże czy jesteśmy stadem baranów czy może zostało w nas coś z chęci do walki.

mama
odpowiada  michu
11 miesięcy temu

Widzę, że też mam dobre dojście do informacji. Uzupełnij ją tylko o to, że sanepid już dostał wytyczne, wiec jazdy ciąg dalszy. Najlepsze w tym jest to, że w 2021 zrobiono symulację kolejnej pandemii i była to właśnie ospa. Wszystko można sobie legalnie pobrać poczytać i spać spokojnie z wiedzą co nas czeka. Reasumując robią z nami co chcą a naród śpi.

24
0
Napisz co o tym sądziszx