Był pierwszy protest na Orlenie. Szykuje się kolejny

Choć problem zwiększonych cen za paliwa dotyczy wielu osób, to protestować nie było komu. Ogólnopolscy organizatorzy wymyślili by kierowcy zablokowali lub utrudnili działalność stacji działających pod szyldem Orlen w minioną sobotę.

Według teorii protestujący mieli wjechać o godzinie 16 na stacje Orlen i utrudnić jej funkcjonowanie. W niektórych miastach kierowcy symulowali awarie pojazdów po dojechaniu pod dystrybutory, w innych tankowali za złotówkę, płacili groszami, korzystali z toalety, myli szyby.

Jak było w Ostrowie? Do akcji po godzinie dołączyło w sumie 12 aut. Zablokowali wjazd na jedną ze stacji paliw. Nie było interwencji policji.

Od kilku dni po obniżce ceny paliwa wynoszą niewiele poniżej 8 zł/litr. Część internautów uważa, że fakt iż w Polsce są jedne z niższych cen paliw w Europie, pojawia się kontrargument dotyczący siły nabywczej złotówki – Niemiec za swoją pensję kupi więcej litrów paliwa. W tym miejscu należałoby się zastanowić czy ten problem dotyczy tylko cen paliw? Przecież również na elektronikę czy samochody Polak musi kilka razy więcej się napracować by kupić ten sam przedmiot co przeciętny Niemiec i ta sytuacja trwa od dawna.

Ogólnopolscy organizatorzy nie zrażają się i zapowiadają kolejna odsłonę protestu. Tym razem 18 czerwca.

CZYTAJ  Wypasiony radiowóz trafił do Ostrowa

73 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Max Otto von Stirlitz
5 miesięcy temu

Rozkaz z Moskwy dla sympatyków Platformy Obywatelskiej na dzisiaj brzmi,, blokować do skutku polskie firmy paliwowe, energetyczne, niszczyć polskie media, wyśmiewać polski rząd, wmawiać całemu światu że pisiory to niewykształcone prymitywy”

Halina
5 miesięcy temu

Platfusy co dzisiaj blokujecie , co jutro i pojutrze?, w sobotę widzę was nieroby na Orlenie.Dzisiaj przeczytałem że gdyby Tusk był premierem to benzyna byłaby po 5 zł, węgiel po 100 zł , a ludzie by żyli tak jak kiedyś w Warszawie po 140 lat,brawo rudy😂😂😂

El cappuccino
5 miesięcy temu

Ciemnota Motłoch I Hołota z Ostrowa WLKP aż wstyd się przyznać że człowiek pochodzi z tych stron powielają fejki Ruskiej propagandy

Dyzma
5 miesięcy temu

Powiem krótko spuścizna tych gwałtów na Półkach działa (jak nas wyzwalała ta swołocz to jest w genach ) tak że strony Szwabów jak i tych tzw. wyzwolicieli .

anty
5 miesięcy temu

e-petrol.pl – ceny ON z 8.06. 2022

Litwa 1,87 (8,57zł)
Czechy 45,49 (8,42 zł)
Słowacja 1,81 (8,31 zł)
Niemcy 2,00 (9,15 zł)
POLSKA (7,50 zł)

Wg Piotra „Oj kolego a widział pan w Polsce rafinerie b.p. Shell czy inne wszyscy biorą z Orlenu. Problemem jest marzą Orlenu dochodząca do 300,%”

Piotr – czy wg. ciebie w tych państwach też wszyscy biorą z Orlenu – ciemnotę możesz wciskać ruskim zwyrodnialcom, a nie ludziom, którzy mogą w kilka minut sprawdzić w necie jaka jest prawda.

dla
5 miesięcy temu

Kaczor wie jaka jest siła protestów spolecznych . Raz , dwa moze sie nie udac ale 3 raz ulica i opony na głowach poslow, samorzadowców zrobi swoje . w latach 80,70,60 strasono nas czołgami, pałami, ruskimi I……. co wywalono zlłodziejstwo na zbity pysk

Już nie Polska
odpowiada  dla
5 miesięcy temu

Czy aby napewno wywalono? Złodziejstwo zostało, zmieniło tylko barwy polityczne, ale i tak te same ryje od lat nami rządzą. Dlatego ja na wybory już nie idę, nie ma na kogo głosować, a konfederacja to sterowana opozycja ot co!

Adam
odpowiada  dla
5 miesięcy temu

Myślisz o tym wywalonym złodziejstwie Millerze, Cimoszewiczu, Rosatim? No faktycznie udało się ich wywalić!

Tytus
odpowiada  dla
5 miesięcy temu

Strasono nas …hahaha, platfusie ty do tej pory walisz w gacie ze strachu, PO to patologia

McJ
5 miesięcy temu

12 aut na jednej stacji – faktycznie poważny protest. Obajtek się nie pozbiera po tej akcji.
Weźcie głupole wsiądźcie w te wasze bolidy i jedźcie do Płocka na bramę główną blokować – może wtedy ktoś się tym przejmie 😀

Wolff
odpowiada  McJ
5 miesięcy temu

Najważniejsze, ze był lans na FB :D. A Obajtek zapewne w nocy moczy się w majtki ze strachu.

Ostrowianka
5 miesięcy temu

PaństwoCena [waluta/litr]Cena [PLN/litr]Czechy46,488,60Słowacja1,888,62POLSKA7,957,95Niemcy1,958,93 ŻAŁOSNE MALUCZKIE DEBILE LEWACKIE DO NAUKI PO WIEDZE BO OŚMIESZACIE SIE NA CAŁY ŚWIAT .

Ostrowianka
5 miesięcy temu

Jednak ciemnoty nie brakuje . Kamery zapisały wszystkich więc teraz czas na mandaty i zasądzenie kar pieniężnych za straty poniesione w przychodzie !! Lewactwo ostrowskie pokazaliście swoją totalnie debilną stronę . Plujcie więcej ruskie onuce na polskie stacje a będziecie mięsem armatnim u bandyty Putina .

Tomasz
5 miesięcy temu

W PRL – u podwyżki cukru i kiełbasy doprowadzały do protestów społecznych. Dzisiaj piss doprowadził państwo do finansowej ruiny, goli nas do skóry. Za chwilę historia zatoczy koło, a jakby mało było tego zrobią z nas sługi spełniający marzenia Ukraińców. A ci, którzy tego nie widzą niech czekają na kolejne plusy i chodzą na lody.

Pol
odpowiada  Tomasz
5 miesięcy temu

Do tej pory UE i niestety my spełnialiśmy marzenia ruskich zwyrodnialców o wielkiej rosji i niestety tacy jak ty nawet teraz tego nie widzą. Jesteś więc albo ślepy albo działasz zgodnie z linią faszysty i mordercy z kfb piutina.

73
0
Napisz co o tym sądziszx