Odkryli jak zaoszczędzić sporo pieniędzy przy drogim paliwie. Ujawniamy sposób

Ceny na stacjach paliw trzymają się tuż pod psychologiczną barierą 8 zł/litr. Wiele osób, zwłaszcza w ciepłym okresie, zastanawia się jak efektywnie oszczędzić pieniądze. Czy jeździć rowerem, nawet jeśli nie swoim to tzw. miejskim, który do 2 godzin jest bezpłatny. Chodzić pieszo, a może podróżować ze znajomymi z pracy? Jest jeszcze jeden sposób.

Pracownicy MZK policzyli, że jeżdżąc na trasie Ostrów Wlkp. – Kalisz przez 22 dni robocze w miesiącu można zaoszczędzić 423 zł w miesiącu. Przy trzech miesiącach można liczyć na zysk 1355 zł!

Jak kupić bilet okresowy na autobus?
To bardzo proste wejdź na stronę internetową MZK i sprawdź metody zakupu https://mzk-ostrow.com.pl/bilety/

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

49 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
oburzony propagandą
7 miesięcy temu

to jakaś propagandowa kpina !!! MZK powinno być zlikwidownea a nie dostawać z miasta ponad 10 mln rocznie, pare razy musiałem jechać do Kalisza autobusami MZK, z Ostrowa do centrum to godzina jazdy tam odbierali mnie znajomi, w innym przypadku podróż trwałaby 1,5 godziny, takie propozycje panowie z MZK według mnie są infantylne

Passenger
7 miesięcy temu

Jedno trzeba przyznać – rozkład jazdy jest beznadziejny. Z przystanków odjadą 3 autobusy w ciągu 10 min, a później przez godzinę nic.
Także przez centrum przesiadkowe nie opłaca się jeździć na krótszych trasach bo jeśli jest 15 min pieszo autobus przejeżdżający przez centrum przesiadkowe jeździ dłużej.
Taki brak efektywności nigdy by nie przeszedł, gdyby nie finansowanie ze środków miasta. Centrum przesiadkowe było najgorszą inwestycją wszechczasów w Ostrowie. Teraz miasto będzie dopłacać za stracone wozokilometry przez najbliższe 30 lat.

miejscowy
7 miesięcy temu

W swoim powiecie autobusy polikwidowali a druga sprawa żaden nie zawiezie na 6 na 7 i nie wróciśz po 15 czy 16 do domu..pozostaje auto bo każdy w innym kierunku nawet z domu..

Mieszkaniec rynku
7 miesięcy temu

Ludzie narzekają na ceny paliw i wysoką inflację ale najwidoczniej jeszcze nie jest tak źle skoro stać ich na stołowanie się w knajpach na rynku gdzie wiadomo jakie ceny.

Kasia
odpowiada  Mieszkaniec rynku
7 miesięcy temu

W rynku same urzędasy. Normalni ludzie jedzą w weekend na Góreczniku, w tygodniu gotują sami

McJ
7 miesięcy temu

Nie stać Ciebie na jazdę autem? To je sprzedaj i przerzuć się na rower lub autobus – proste.
Czasy kupowania samochodów za pół wypłaty i przejażdżek za drobniaki odchodzą do lamusa.

AudiRS6
7 miesięcy temu

Chyba się przesiądę do autobusu, przy spalaniu ok 20 l/100km zaoszczędzę fortunę…heh…

Uk
7 miesięcy temu

Rewelacja….. To ci spryciule….

kier
odpowiada  Uk
7 miesięcy temu

ale ODKRYCIE !!!

starszy pan
7 miesięcy temu

tak … wy się ograniczajcie najlepiej sprzedajcie samochody pieszo się przemieszczajcie . Żyjecie w tym kraju żeby być niewolnikami czy mieszkańcami ? Przecież wystarczy dziadostwu z wiejskiej zrobić jedną równą wypłatę 3.500 zł .Zapewniam was że wtedy dostrzegą inflację ,ceny paliwa ,potrzeby ludzi , a penerstwo niepracujące zagnają do roboty .Nie dajcie się robić w balona że za wszystko winny jest Putin ,Tusk i Merkel .

Przedstaw się
odpowiada  starszy pan
7 miesięcy temu

Winien jest PiS, aparatczyki partyjne i przydupasy PiS. Rządzą od 7 lat! Winę ponosi wyłącznie szajka pisowska.

Abc
odpowiada  Przedstaw się
7 miesięcy temu

A co PO było lepsze? To Tusk powiedział, że „teraz benzyna może być po 7 złotych”

Mario
odpowiada  Przedstaw się
7 miesięcy temu

Platfusy to największy obciach i patologia, specjaliści od ruchania i okradania Polaków, jesteś dobrym przykładem, niedouczony prymityw , TVN24 zniszczył ci mózg – bezpowrotnie😂😂💪

twój psychiatra Jasiu
odpowiada  Mario
7 miesięcy temu

Znowu Jasiu nie wziąłeś leków, chyba czas na leczenie zamknięte.

Koziabródka Wojewoda Łęczycki
7 miesięcy temu

Zachłanność ludzka je winduje zaczynając od cen surowców na giełdach po wszelaką sprzedaż na wewnętrznym rynku. Inflacja, wzrosty cen same nie spadają z księżyca i same bzdurnych usprawiedliwień nie bez powodów nie wymyślają na rynkach. Każda wymówka, każdy zamęt jest dla nienasyconej zachłanności ludzkiej od szczytów dalekich gór na nienasyconych na Mamonę i coraz większy Zysk mile widziany dla zamydlenia zachłannych od lat intencji rynkowych.
A może jednak Nie powinniśmy jeździć bez potrzeby, ograniczyć do minimum i niech się zadławią paliwami. Nocy wolnej od złodziejów wszelakich życzę.

bc
7 miesięcy temu

Nie jeżdżę do pracy 22 dni w miesiącu i bilet miesięczny mi się nie opłaca.
Mój samochód nie spala 7 litrów tylko około 5.
A pracownicy MZK mają w d… prośby ludzi, żeby wcześniejszy o 10 minut autobus dojeżdżał na Toruńską, a późniejszy już niekoniecznie, bo i nikt z tamtych okolic nie zdąży do pracy.
Więc albo przesiadka i bilet jest dużo droższy, albo za każdym razem spóźnienia do pracy, których szef nie toleruje.
I do tego dwukrotny czas dojazdu. O komforcie nie wspominając.
Trudno, po 15 zeta i tak trzeba będzie kupować benzynę.

Miłośnik komunikacji
odpowiada  bc
7 miesięcy temu

Nawet jak nie jeździsz 22 dni w miesiącu i twoje auto spala 5l to zapewne autobusem i tak będzie taniej

bc
odpowiada  Miłośnik komunikacji
7 miesięcy temu

Nie, nie do końca będzie taniej.
Szef się nie zgodzi, żeby się za każdym razem spóźniać, więc codziennie trzeba by wyjeżdżać o 6.23, żeby być na 8 i jeszcze do tego lecieć przez kawał drogi od Parczewskiego. A jeżeli z przesiadką, to już wcale taniej nie będzie. a z powrotem to samo.
Zmęczenie zmusiło mnie do kupna samochodu.

Miś
odpowiada  bc
7 miesięcy temu

Albo taka sytuacja, pierwszy autobus do Kalisza, 4.40, autobus z przesiadką żeby na 6 zdążyć. A co robią smutni panowie kierowcy? Dwa dłuższe postoje(ok. 1 może 2 kazdy min, choć nikt nie wsiada), jeden na kaliskiej w ostrowie drugi przy wiadukcie koło Merca. Efekt tego taki, że mój autobus już ucieka (choć za każdym razem go widzę i tylko odrobina dobrej chęci wystarczy abym zdążył) następny kla za 10 min i piechotą dodatkowy 1km. Potem durne tłumaczenie się albo odrobienie zaleglości. I tak w kółko od 2 lat.

49
0
Napisz co o tym sądziszx