Brazylijska telenowela u bocianów. Tego już się nikt nie spodziewał!

Po tragicznym porwaniu jedynego bocianiątka przez bociana-intruza obserwatorzy życia tej ptasiej rodziny byli zrozpaczeni. Mieli wizję, że sezon podglądania przedwcześnie się zakończył. Tymczasem w gnieździe zadomowiła się para bocianów.

Obserwatorzy przypuszczają, że nowa samica to intruzka, która zaciekle próbowała przejąć gniazdo, a samcem może być osamotniony do niedawna „Dziedzic”. Bociany zaczęły kopulować i być może nastąpi jeszcze złożenie jaj. Co prawda ptasie jaja najczęściej składana są w pierwszej połowie kwietnia. W kalendarzu mamy natomiast prawie połowę czerwca.

W gnieździe pod nieobecność pary pojawił się także żądny medialnej sławy gołąb.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Koziabródka Wojewoda Łęczycki
9 miesięcy temu

Do tej pory myślałem, że świat zwierząt rządzi się lepszymi prawami jak świat homo sapiens. Niestety nie do końca tak jest. Mieszkania i gniazda pełną  ważną rolę w życiu człowieka jak i  zwierząt, dlatego jest zrozumiałe, że właśnie o te dobra jedni i drudzy toczą niekiedy zacięte i długotrwałe walki. Przykrym jest, że batalie wśród bocianów  toczą się często nawet jeżeli w pobliżu są inne niezajęte gniazda. Ptakami atakującymi mogą być także ptaki młode, które nie osiągnęły jeszcze dojrzałości płciowej, co by wskazywało, że popęd do zajmowania gniazda wykształca się wcześniej niż potrzeba jego posiadania ze względu na możliwości prokreacji. Nocy wolnej od podnoszenia stóp procentowych i komorników wszelakich  życzę.

Historia
9 miesięcy temu

podobne sytuacje jak w samym Urzędzie Gminy – historia lubi sie powtarzac.

Milczek
9 miesięcy temu

Pozwolę sobie skomentować tą sytuację ,jak czytam te komentarze na forum( bociany z Przygodzic ) to mam wrażenie ,że nikt tych bocianów nie umie rozpoznać który bocian jest którym bocianem.

Dyzma
9 miesięcy temu

Widziałem tą kopulację ale wątpię żeby z tego lęgu coś było . Cytując Maklakiewicza skąd w przyrodzie się wzięło takie kur.stwo.

Tobek
9 miesięcy temu

Sieroszewice też są bociany i małe są szkoda kamery nie ma

Ostrowianka
9 miesięcy temu

No tak druga też mu dała a to zdrajca🙃

Raz na wozie , raz pod wozem.
9 miesięcy temu

Moje życie to też brazylijska telenowela.

7
0
Napisz co o tym sądziszx