Rusza nowa edycja Budżetu Obywatelskiego

Udostępnij
Tweet

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego po raz ósmy mogą zdecydować na co przeznaczyć środki z budżetu miasta. Już dziś, 1 czerwca, rusza tegoroczna edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać przez cały miesiąc w Urzędzie Miejskim. W puli jest milion złotych.

Budżet Obywatelski to część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują sami mieszkańcy. Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje własnych zadań, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. Zadania do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców Ostrowa.

Kwota przeznaczona w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2023, podobnie jak w latach poprzednich, to 1 mln złotych! Podobnie jak w latach ubiegłych obowiązuje podział na zadania: ogólnomiejskie duże, ogólnomiejskie małe, edukacyjne oraz rewitalizacyjne.

– Ostrowski Budżet Obywatelski od 2015 roku cieszy się niezmienną popularnością wśród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Mam nadzieję, że ten rok również będzie obfitował w ciekawe projekty i będziemy mogli wspólnie zrealizować wiele znakomitych pomysłów. Każdego roku ostrowianie wykazują się ogromną pomysłowością i tworzą projekty, które pozwalają zmieniać nasze miasto, wzmacniać rodzinne więzy, a także budować relacje sąsiedzkie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nie uległ zmianie formularz wniosku, który sprawdził się już w poprzednich edycjach. Osoba zgłaszająca propozycję zadania określa we wniosku tytuł zadania, który powinien być krótki, zwięzły i jasno nawiązywać do rodzaju proponowanego przedsięwzięcia. Kolejnym elementem jest opis zadania obejmujący zakładane cele, rodzaj działań i produkty realizacji zadania oraz uzasadnienie potrzeby realizacji projektu.

Przyłącz się i decyduj jak zmienia się nasze miasto. Zapraszamy wszystkich ostrowian do zgłaszania pomysłów. Niezbędne formularze, dokumenty oraz lista poparcia znajdują się na stronie www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski oraz w wersji papierowej w Centrum Aktywności Lokalnej w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim al. Powstańców Wielkopolskich 14.

CZYTAJ  Najnowsze plany Kolei Dużych Prędkości. Wiemy co przejedzie przez Ostrów
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
None😁😁😁
2 lat temu

Sądzę że najlepszym rozwiązaniem będzie budowa kolejnej parafii, reszta się nie liczy. Budżet i głosowanie mydlenie oczu , taka zasłona dymna, pamiętam jak w niektórych szkołach dzieci głosowały pod egidą……..

Tom
2 lat temu

Asfaltowa ścieżka rowerowa dookoła Piasków i parking od strony Limanowskiego wreszcie.

Potasznicy
2 lat temu

Użytkownicy sali kominkowej na Stanicy Harcerskiej – do startu, gotowi, start !

xxx
odpowiada  Potasznicy
2 lat temu

jeśli remonty stanicy są finansowane z OBO to dlaczego jest zakaz wstępu na teren stanicy i dlaczego koszty wynajmu są tak wysokie?

rolodex
2 lat temu

Najlepiej projekt związany choćby z małym remontem stadionu.

kronke
2 lat temu

Ul Pułaskiego cala do remontu

Tom
odpowiada  kronke
2 lat temu

Wszystkie ulice w Ostrowie są do remontu. Bez wyjątku.

kronke
2 lat temu

Ścieżka rowerowa odcinek ul Wrocławska od komisu w kierunku Przygodzic
Obecnie można zęby wybić

Ladacznica proboszcza
2 lat temu

Zaprzyjaznione z ratuszem firemki zacieraja rece.

michał
2 lat temu

może jakiś basen czy park miejski – w sumie wystarczy że popada

ja
2 lat temu

Znowu wygra plac zabaw albo pomnik przy kościele.. O czymś z infrastruktury drogowej typu ścieżka rowerowa można pomarzyć

Edi
odpowiada  ja
2 lat temu

Albo szkoła z jakimś pomysłem typu remont łazienek z których korzystać będą tylko uczniowie, albo ZHP z remontem sali kominkowej dla siebie czy OSP z zakupem rozpieraków do samochodów na 20 wyjazdów w roku.

Tom
odpowiada  ja
2 lat temu

Na ścieżkę rowerową na Piaskach to chyba się nie doczekamy. Znowu kolejny rok piesi, rowerzyści, rolkarze itd. będą się wszyscy tłuc na wąskim chodniku z kostki.

13
0
Napisz co o tym sądziszx