„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – zapowiedź pikniku

„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach, w tym w Ostrowie Wielkopolskim.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

Poza piknikami w 70 miejscowościach MON uruchomi mobilne punkty rekrutacyjne. Również tam będzie można poznać szczegóły dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i złożyć wniosek.

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

Ostrów Wielkopolski – Piaski-Szczygliczka, ul. Plażowa

Swoje umiejętności, wyposażenie oraz pojazdy zaprezentują m.in.: 6. Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych, 6. Batalion Chemiczny Sił Powietrznych, 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej, 16. Batalion Remontu Lotnisk, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego, Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych oraz Żandarmeria Wojskowa. Towarzyszyć im będą stoiska bractwa kurkowego oraz pasjonatów historycznej techniki wojskowej.

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

54 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
duży wot
8 miesięcy temu

fajne te dwie wotki na zdjęcich

do tego powyżej
odpowiada  duży wot
8 miesięcy temu

Co to są „wotki”?

syn gromu
8 miesięcy temu

Za swój kraj mogę walczyć ale nie będę wspierał obcego kraju

Jarek K.
odpowiada  syn gromu
8 miesięcy temu

😆😆😆

bwerw
odpowiada  Jarek K.
8 miesięcy temu

trochę jestes zacofany – dzisiaj to nie sredniowiecze ale mapa wojny Europy-świata

whisky
8 miesięcy temu

Netto?

Polak
8 miesięcy temu

Idźmy wszyscy walczyć o Ukrainę. To jest chore co się dzieje!!!!!! To nie jest już Polska. Covid, wojna co tym razem na jesień?!!!

Bzdura.
odpowiada  Polak
8 miesięcy temu

Polski, o Polskę, o Polskę.

Jarek K.
odpowiada  Polak
8 miesięcy temu

Polak? 🤓

BMW
odpowiada  Jarek K.
8 miesięcy temu

czyli kolejny polak patriota-idiota

epidemiolog
odpowiada  Polak
8 miesięcy temu

Na jesień małpia ospa – już jest we Włoszech i w Belgii. Doczekasz się.

pytek2
8 miesięcy temu

Ciekawe dlaczego pikniki wojskowe omijają duże miasta…
Czyżby dlatego że ludzie z dużych miast mają większe możliwości niż zostanie trepem. Dlatego do wojska idą głownie mieszkańcy małych miasteczek i wsi gdzie nie ma perspektyw na stabilne zatrudnienie?

...
odpowiada  pytek2
8 miesięcy temu

Jakby Ci mieszkanie wojskowe dali to byś pierwszy był wykształciuchu bez pracy.

bajan
odpowiada  pytek2
8 miesięcy temu

masz rację – na wiochach zawsze znajdzie sie durniów od wideł, co łykną propagandę jak pelikan.
W miastach – studia, szkoły, kultura,praca i perspektywa zycia jak czlowiek a nie gnicie w koszarach i bawienie się karabinkiem dla polityki i polityków. Ciekawe ilu synów własnie poslów , polityków jest dzisiaj na poligonach, w koszarach na wojnie ??? „O”

Misiek
8 miesięcy temu

Co byś zrobił jeden z drugim jak by ci kto do domu wlazł z AK 47 zesrał by się ze strachu jeden z drugim

Bzdura.
odpowiada  Misiek
8 miesięcy temu

Bo to są takie osoby co rureczki ubierają, ślicznie wyglądają i nawet h..a w rękę nie potrafi porządnie chwycić, to gdzie tu karabin do ręki. Jak życie pokazuje to dziś trzeba liczyć tylko na siebie. Jak cio.y się tak chowają to Ukrainki będą walczyły za nich a oni pojadą na zachód i będą po lasach na dworcach spać o ile polize nie przegoni.

BM
odpowiada  Bzdura.
8 miesięcy temu

własnie jestes internetowym matołem – takich cwaniaków mialem w słuzbie – juz po 2 tygodniach szkolenia mieli obtarte nogi, jaja, a mama płakała w listach.Bo w koszarach, na poligonie liczy sie co innego- determinacja, upór, obowiazek, poddanie sie cyklowi szkoen,
wytrwałość . I to w perspektywie nn – a nie od piatku do niedzieli. To KBKAK, mundurek to jest na ostatnim miejscu. wiec nie sikaj tutaj madrosciami- idz do woja na np. kontrakt 3-15 lat , zgłos sie na misje a zobaczymy jak, co, i kto.

glon
odpowiada  BM
8 miesięcy temu

To zapierdaczaj na Ukrainu i walcz z Ukrami ramię w ramię

Bzdura.
odpowiada  Misiek
8 miesięcy temu

Co by zrobił jeden z drugim? To samo co teraz, byłby pod cycusiem mamusi.no i zesralby się. Twardziele, ha ha

BMW
odpowiada  Misiek
8 miesięcy temu

a miales ty twardziel ABKAK w reku? AK47 to juz historia – wlasnie na Ukrainie dizsiaj ci twardzielie to wczoraj latali w rurkach. W czasie zagrozenia-wojny sprawdza sie zasada czynu,odwagi, zasad, – a nie polonistyczno-patriotycznych durnych wpisów na forach. I tak po prawdzie bardziej by mi zalezało słuzbyc własnie z takimi w rurkach niz internetowych matołow.
Wiec milcz kocie.

xd
odpowiada  BMW
8 miesięcy temu

lubię klasykę ak47 jest zajefajny

Misiek
8 miesięcy temu

Jak czytam te wasze opinie pseudo patrioci debile to mi się włos jerzy

Macio
odpowiada  Misiek
8 miesięcy temu

Jeży patrioto

Obiektywny
8 miesięcy temu

Proponuję żeby w pierwszej kolejności wcielić do wojska wszystkich polityków po podobno wojen na świecie nie byłoby gdyby mieli by na niej walczyć wszyscy politycy. I mamy problem z głowy.

misiek
odpowiada  Obiektywny
8 miesięcy temu

z naczelnikiem kaczym na czele

Realista
8 miesięcy temu

Ciekawe czy wirusek świrusek franklinusek lukaszek nasz kochany pro polski patriota idiota antyszczep zgłosi się na ochotnika i kraj obroni przed najazdem ruskich. Ach przepraszam nie obroni bo to ruska onuca i na ruska reki nie podniesie. Nie zabił go wirus to jest szansa że ruski wpakują mu kulkę w pusty łeb.

nie szczep
8 miesięcy temu

Ciekawe czy III dawkowce beztlenowce zdążą przed wojną dać se w żyłę 4 szprycę.
Wszystkim 3 dawkowym życzę aby w tej wojnie padli od ruskich kul, to będzie kara za plucie na nie szczepionych. Dzięki waszej 2 letniej nagonce nie boję się śmierci i czekam na nią z dumą.

egon
odpowiada  nie szczep
8 miesięcy temu

idż do lekarza ale od głowy

Nie szczep
odpowiada  egon
8 miesięcy temu

Byłem kazał ciebie pozdrowić i pytał czy jeszcze w masce ba ryjku chodzisz i czy masz zapas masek. I zapisał cie w czerwcu ba 4 dawkę.

michu
odpowiada  egon
8 miesięcy temu

a ty do wirusologa i wyłącz TV bo zgnił Ci mózg

54
0
Napisz co o tym sądziszx