Wkrótce powstanie eldorado dla czworonożnych przyjaciół

Udostępnij
Tweet

Ostrowskie czworonogi i ich właściciele jeszcze w tym roku będą bawić się w Psim Parku! Na tę inwestycję pozyskaliśmy 50 tys. złotych dofinansowania. Park z wybiegiem zlokalizowany zostanie w Kozim Borku.

– Czworonogi w ostrowskim Psim Parku będą mogły korzystać z dedykowanych im urządzeń, które staną na specjalnym torze przeszkód. Będą to między innymi tunele, płotki do przeskakiwania i równoważnia. To w tym miejscu nasze psiaki będą mogły bawić się z właścicielami i socjalizować ze swoimi psimi przyjaciółmi. Jestem przekonana, że ostrowski Psi Park będzie miejscem niekończącej się psiej radości – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało 50 tys. złotych dofinansowania z Urzędu Województwa Wielkopolskiego i teraz ostrowski Psi Park to jedno z zadań programu Błękitno – Zielonych Inicjatyw dla Wielkopolski. Koszt całej inwestycji to 92 300 złotych.

– Ostrowski Psi Park ma być miejscem przyjaznym i bezpiecznym, specjalnie dedykowanym czworonogom i ich opiekunom. Elementy, które pojawią się w Psim Parku zostaną wykonane w kolorach, które są łatwo rozpoznawane przez psi wzrok, tj. niebieski, żółty i odcienie szarości oraz zieleni. Wszystko – zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami, psy w przestrzeni miejskiej nie mogą być wyprowadzane bez smyczy, natomiast powstanie dedykowanego im wybiegu zapewni taką możliwość – na jego terenie dozwolone będzie przebywanie psów bez smyczy i kagańca.

Park zostanie zlokalizowany w Kozim Borku. Będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zostanie on w całości ogrodzony.

Wybieg zostanie wyposażony w specjalne pojemniki na odpady komunalne, a także specjalne do segregacji podzielone na trzy podstawowe frakcje odpadów: papier, szkło i plastik. Dodatkowo zainstalowane zostaną kosze na psie odchody wraz z psimi pakietami. Stanie tu także toaleta dla czworonogów.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bdhdhdjdjjd
2 lat temu

A potem idziesz centrum miasta i psie gówno obok psiego gówna na chodniku. Skandale. Za coś takiego powinno być k**wa więzienie bo to celowe rozsiewanie zarazków i brudzenie miasta. J**ani milosnicy piesków idzcie sprzątać gówna na mieście!!!

henio
odpowiada  Bdhdhdjdjjd
2 lat temu

nie mów tak do nich przecież co 2 mówi do pieska synek czy córcia .Po dzieciach mają sprzątać . heh

Ela
odpowiada  henio
2 lat temu

No w sumie fajnie jakby rodzice też sprzątali po swoich dzieciach, a ni zostawiali pieluchy z zawartością w krzakach…

Nela
odpowiada  Bdhdhdjdjjd
2 lat temu

Miłośnicy piesków sprzątają po swoich pupilach. Co innego chamy i prostaki. A Ty proszę sprzątaj po sobie pety i puszki po piwie. O rozbitym szkle nie wspomnę, trudno przejść z piesełkiem.

Brazil
2 lat temu

Naprawdę, można było znacznie ciekawsze i bardziej przydatne ludziom rzeczy tam postawić.

Chore pomysły
2 lat temu

Caryca znów dole dostanie…

Anna
2 lat temu

Szkoda, że tak późno i…szkoda, że tylko jeden! Na każdym z osiedli powinien być taki wybieg!

henryk
2 lat temu

Przydałby się też drugi w północnej części miasta….

elka
odpowiada  henryk
2 lat temu

przecież nasz grajdoł jest tak mały, że jeden wystarczy. idziesz 15 minut z buta i jesteś.

Do wiadomosci
2 lat temu

No chyba ich p……..

10
0
Napisz co o tym sądziszx