Sprzedawali podróbki na targu

34-latek z powiatu ostrowskiego został zatrzymany na targowisku w Krotoszynie, gdzie handlowano podrobionymi ubraniami. Policjanci z Krotoszyna do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Kaliszu zabezpieczyli nielegalny towar. Sprzedawcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu 10.05.2022 r. policjanci z Przestępczości Gospodarczej wraz z funkcjonariuszami placówki Straży Granicznej w Kaliszu zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii kobietę lat 27 mieszkankę powiatu wrocławskiego oraz mężczyznę lat 34 mieszkańca powiatu ostrowskiego, którzy na targowisku miejskim w Krotoszynie sprzedawali podrobioną odzież sygnowaną znakami towarowymi znanych marek. Osoby, które wprowadzały towar do obiegu zatrzymano i przedstawiono im zarzuty. Zabezpieczono odzież, o łącznej wartości ok 110 000 zł.

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

POLECANE NEWSY

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Haha
4 miesięcy temu

Jak sie poczyta te komentarze te wyposiny, roznych meneli, rasistow, cwaniakow itd to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac.

Mnmn
4 miesięcy temu

Wszyscy wiedzą, że to podróbki ale kupują. W Kaliszu co tydzień stoją i sprzedają w kilku miejscach, podobnie w Wieruszowie. Żadna nowość, na ich miejsce przyjadą następni. Poza tym dzieci widzą co noszą starsi i też chcą „oryginalne rzeczy” a te podróbki są o wiele tańsze – dziecko dostanie i zadowolone a czy to faktycznie oryginał to inna bajka. Handel podróbkami był i będzie. Niech te skonfiskowane rzeczy oddadzą do domów dziecka albo biednym rodzinom. Dzieci się przynajmniej ucieszą.

rock
4 miesięcy temu

całe szczęście ,że nie ma podróbek aut bo w Polsce by same Bentleye jeździły

Ben
4 miesięcy temu

Cwaniaki z orzełkiem na czapce swoich narodowych czyli Polaków karaja a cyganów nie. Cygan pogrozi bronią i policjant ucieka..

łutyT
4 miesięcy temu

Ciuch to ciuch. Co za różnica czy jest tam napisane puma czy kuma. Ważne, że okrywa ciało

Jeszcze nie zgred już nie małolat
4 miesięcy temu

Po co kupować podróbki, żeby się dowartościować? Śmieszne! Jak widzę kmiotów w koszulce typu „tani armani” to kabaretu nie muszę oglądać żeby lać ze śmiechu. Ludzie ogarnijcie się.

Ladacznica proboszcza
4 miesięcy temu

A bo to pierwszy raz? Teraz to tylko takie ludzie kupuja, kogo stac na metkowe produkty

tom
odpowiada  Ladacznica proboszcza
4 miesięcy temu

a musisz mieć napis nike żeby pokazać swoją zajebistość ?

tom
4 miesięcy temu

trzeba być wyjątkowych kmiotem ,żeby kupowac „markowe” ubrania na bazarze lub na olx czy facebooku KARAĆ sprzedających jak i kupujących niech się kmiotki nauczą ,każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu ,nie stać Cię na CK ,idź kup Diversa ale oryginał w sklepie ,nie rozumiem po co oszukujecie sami siebie

Fura , skóra i komóra
odpowiada  tom
4 miesięcy temu

Zwykle niedowartościowani ludzie takie ciuchy kupują i buraki.

Wstyd
4 miesięcy temu

Tfu. Człowiekowi z mniej zasobnym portfelem ,zostaje Lumpex. W Polsce tylko kraść miliony, to cię nie ruszą.

tom
odpowiada  Wstyd
4 miesięcy temu

dlaczego lumpex ? musisz mieć ubrania najlepszych marek ?? kupuj z niższej półki ,sa różne sklepy ,każdy może coś dla siebie znajść na co go stać

Ewelina
odpowiada  Wstyd
4 miesięcy temu

W Lumpeksach nic nie idzie wyhaczyć bo Ukry wszystko wykupują.

Prawda
4 miesięcy temu

Woj…… wali z du… to go nie zamkna

25
0
Napisz co o tym sądziszx