Zgarnij dotację do pomp ciepła

Program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie „Moje Ciepło” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby indywidualnych inwestorów (osób fizycznych), którzy starają się myśleć przyszłościowo zarówno pod kątem ekologii jak i ekonomii. 

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym od 29.04.2022 r. do 31.12.2026 r. lub do wyczerpania dedykowanej puli środków.

Wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych przyczyni się do ograniczenia niskiej emisji powstającej w wyniku ogrzewania domów jednorodzinnych nieefektywnymi źródłami ciepła wykorzystującymi paliwa kopalne, a ponadto do wzrostu udziału OZE w finalnym zużyciu energii oraz propagowaniu odnawialnych źródeł energii.

Współfinansowanie inwestycji polegających na zakupie i montażu nowych pomp ciepła (powietrznych i gruntowych) wykorzystywanych do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Współfinansowaniu inwestycji podlega:

  • zakup/montaż gruntowych pomp ciepła – pompy ciepła grunt/woda, woda/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem ciepłej wody użytkowej z osprzętem;
  • zakup/montaż pompy ciepła typu powietrze/powietrze (w systemie centralnym obsługujący cały budynek) z osprzętem;
  • zakup/montaż pompy ciepła typu powietrze/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem cwu z osprzętem.

W budynku mieszkalnym jednorodzinnym nie może znajdować się (również w okresie trwałości inwestycji) źródło ciepła na paliwo stałe.

Szczegóły: https://www.mojecieplo.gov.pl/# 

Infolinia NFOŚiGW:

Infolinia NFOŚiGW: 22-45-90-800

Godziny pracy infolinii 7.30-15.00

Informacje o programie i wnioskach: [email protected]

POLECANE NEWSY
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Grześ 78
10 dni temu

Znowu te dyrdymały o ECO i ratowaniu świata – lewackie bajki dla gojów.

mama
10 dni temu

z dotacjami jak z pierwszą darmową działką u dilera na zachętę
a potem wiadomo jak się kończy
interpretację zostawiam obywatelom

art
11 dni temu

Dlaczego dotacja dla nowych domów… Jak kogoś stać na budowę niech sobie też sfinansuje i pompę ciepła…

Andrzej
11 dni temu

Dotacje , dotacje , a potem jak już skasują wam ogrzewanie na paliwo stałe to prąd pójdzie o 200% w górę . Remedium na problemy to elektrownie atomowe , ale nie dla gojów w Polsce . Goj ma pracować i pięknie dziękować , za podwyżki , a czy w Polsce ktoś protestuje w sprawie rosnących cen ? No nie 😄 to pracujcie na lapowkarzy przy korycie dalej , miłego dnia obywatele .

poirytowana
odpowiada  Andrzej
11 dni temu

Zazdrościsz?

Last edited 11 dni temu by poirytowana
Tom
odpowiada  poirytowana
11 dni temu

Chcesz mieć fotowoltaikę/ pompę ciepła ? chcesz być eko/ trendy? Bardzo proszę ale ZA SWOJE A NIE Z DOTACJI Z PODATKÓW INNYCH PRACUJĄCYCH

kamil
odpowiada  poirytowana
10 dni temu

Nie zazdrości tylko stwierdza fakt. A taka ciemna masa której TV propaganda zrobiła z głowy sieczkę wrzuca takie komentarze. Zobaczymy czy będziesz taka mądra za rok czy dwa jak rozwalą wszystko do reszty bo owieczki śpią. A jednostki które to ogarniają są opluwane przez takich jak ty – dlatego jedyne wyjście muszą wszyscy dostać tak po dupie, że nawet durnie się zaczną zastanawiać co jest grane.

Elektor
odpowiada  poirytowana
10 dni temu

Ma rację. Dotacje wykańczają nas. Ta żebranina dotacje unijne, 500+ trzynastki czternastki wiatroki solarne pompy wodne wszystko to nakręca drożyznę. To chore jest, rozwój nie przez niskie podatki i promocję pracy ale przez dotacje i zapomogi. Żebranina i rozdawanie zabranych pieniędzy, po potrąceniu doli dla polityków, banków i cwaniaczków. Chore czasy.

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x