Zgarnij dotację do pomp ciepła

Program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie „Moje Ciepło” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby indywidualnych inwestorów (osób fizycznych), którzy starają się myśleć przyszłościowo zarówno pod kątem ekologii jak i ekonomii. 

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym od 29.04.2022 r. do 31.12.2026 r. lub do wyczerpania dedykowanej puli środków.

Wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych przyczyni się do ograniczenia niskiej emisji powstającej w wyniku ogrzewania domów jednorodzinnych nieefektywnymi źródłami ciepła wykorzystującymi paliwa kopalne, a ponadto do wzrostu udziału OZE w finalnym zużyciu energii oraz propagowaniu odnawialnych źródeł energii.

Współfinansowanie inwestycji polegających na zakupie i montażu nowych pomp ciepła (powietrznych i gruntowych) wykorzystywanych do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Współfinansowaniu inwestycji podlega:

  • zakup/montaż gruntowych pomp ciepła – pompy ciepła grunt/woda, woda/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem ciepłej wody użytkowej z osprzętem;
  • zakup/montaż pompy ciepła typu powietrze/powietrze (w systemie centralnym obsługujący cały budynek) z osprzętem;
  • zakup/montaż pompy ciepła typu powietrze/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem cwu z osprzętem.

W budynku mieszkalnym jednorodzinnym nie może znajdować się (również w okresie trwałości inwestycji) źródło ciepła na paliwo stałe.

Szczegóły: https://www.mojecieplo.gov.pl/# 

Infolinia NFOŚiGW:

Infolinia NFOŚiGW: 22-45-90-800

Godziny pracy infolinii 7.30-15.00

Informacje o programie i wnioskach: [email protected]

CZYTAJ  Najmłodsza morsująca ma 6 lat

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Grześ 78
6 miesięcy temu

Znowu te dyrdymały o ECO i ratowaniu świata – lewackie bajki dla gojów.

mama
6 miesięcy temu

z dotacjami jak z pierwszą darmową działką u dilera na zachętę
a potem wiadomo jak się kończy
interpretację zostawiam obywatelom

art
6 miesięcy temu

Dlaczego dotacja dla nowych domów… Jak kogoś stać na budowę niech sobie też sfinansuje i pompę ciepła…

Andrzej
6 miesięcy temu

Dotacje , dotacje , a potem jak już skasują wam ogrzewanie na paliwo stałe to prąd pójdzie o 200% w górę . Remedium na problemy to elektrownie atomowe , ale nie dla gojów w Polsce . Goj ma pracować i pięknie dziękować , za podwyżki , a czy w Polsce ktoś protestuje w sprawie rosnących cen ? No nie 😄 to pracujcie na lapowkarzy przy korycie dalej , miłego dnia obywatele .

poirytowana
odpowiada  Andrzej
6 miesięcy temu

Zazdrościsz?

Last edited 6 miesięcy temu by poirytowana
Tom
odpowiada  poirytowana
6 miesięcy temu

Chcesz mieć fotowoltaikę/ pompę ciepła ? chcesz być eko/ trendy? Bardzo proszę ale ZA SWOJE A NIE Z DOTACJI Z PODATKÓW INNYCH PRACUJĄCYCH

kamil
odpowiada  poirytowana
6 miesięcy temu

Nie zazdrości tylko stwierdza fakt. A taka ciemna masa której TV propaganda zrobiła z głowy sieczkę wrzuca takie komentarze. Zobaczymy czy będziesz taka mądra za rok czy dwa jak rozwalą wszystko do reszty bo owieczki śpią. A jednostki które to ogarniają są opluwane przez takich jak ty – dlatego jedyne wyjście muszą wszyscy dostać tak po dupie, że nawet durnie się zaczną zastanawiać co jest grane.

Elektor
odpowiada  poirytowana
6 miesięcy temu

Ma rację. Dotacje wykańczają nas. Ta żebranina dotacje unijne, 500+ trzynastki czternastki wiatroki solarne pompy wodne wszystko to nakręca drożyznę. To chore jest, rozwój nie przez niskie podatki i promocję pracy ale przez dotacje i zapomogi. Żebranina i rozdawanie zabranych pieniędzy, po potrąceniu doli dla polityków, banków i cwaniaczków. Chore czasy.

8
0
Napisz co o tym sądziszx