Do końca czerwca trzeba to zrobić, inaczej grozi 5 tysięcy złotych

Udostępnij
Tweet

Wraz z końcem czerwca br. upływa termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dokument dotyczy źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Złożenie deklaracji to obowiązek każdego właściciela lub zarządcy nieruchomości, także zarządcy ogródków działkowych. W Ostrowie Wielkopolskim do tej pory wpłynęło 40% wniosków.

– Na miejscu pracownicy Wydziału służą pomocą przy wypełnianiu deklaracji. Druk dokumentu jest prosty, ale jeżeli będzie taka potrzeba, to jesteśmy do dyspozycji naszych mieszkańców. Za brak złożenia deklaracji grozi kara od 500 do 5 tysięcy złotych – mówi Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim (wniosek dostępny pod adresem: https://ceeb.gov.pl/ lub w Referacie Obsługi Mieszkańców).

WAŻNE! Na wysłanie deklaracji mieszkańcy mają czas do końca czerwca 2022 roku w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 DNI od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw. Także w sytuacji wymiany źródła ciepła dni lub spalania paliw jest to termin również 14 dni.

Więcej informacji na stronie GUNB: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SKUTET
2 lat temu

Paranoja, rok temu oddawałem nowy budynek dom jednorodzinny do odbioru i podawałem wszystkie te dane pół roku temu robiłem spis powszechny i znów te same dane. Mija pół roku i znowu to samo… to jakieś jaja… banda nierobów prubujaca zarobić na niewypenleniu jakieś deklaracji. Wystarczyłaby jedna baza danych ale nie niech podatnicy płacą. Dziwie się że nie wprowadzili podatku za zużywanie powietrza którym oddychamy i podajemy masy gówna jakie robimy… co za patola szkoda gadać…

43
0
Napisz co o tym sądziszx