Do końca czerwca trzeba to zrobić, inaczej grozi 5 tysięcy złotych

Wraz z końcem czerwca br. upływa termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dokument dotyczy źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Złożenie deklaracji to obowiązek każdego właściciela lub zarządcy nieruchomości, także zarządcy ogródków działkowych. W Ostrowie Wielkopolskim do tej pory wpłynęło 40% wniosków.

– Na miejscu pracownicy Wydziału służą pomocą przy wypełnianiu deklaracji. Druk dokumentu jest prosty, ale jeżeli będzie taka potrzeba, to jesteśmy do dyspozycji naszych mieszkańców. Za brak złożenia deklaracji grozi kara od 500 do 5 tysięcy złotych – mówi Eliza Dembna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną na stronie: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow lub w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim (wniosek dostępny pod adresem: https://ceeb.gov.pl/ lub w Referacie Obsługi Mieszkańców).

WAŻNE! Na wysłanie deklaracji mieszkańcy mają czas do końca czerwca 2022 roku w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 DNI od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw. Także w sytuacji wymiany źródła ciepła dni lub spalania paliw jest to termin również 14 dni.

Więcej informacji na stronie GUNB: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

POLECANE NEWSY
43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SKUTET
11 dni temu

Paranoja, rok temu oddawałem nowy budynek dom jednorodzinny do odbioru i podawałem wszystkie te dane pół roku temu robiłem spis powszechny i znów te same dane. Mija pół roku i znowu to samo… to jakieś jaja… banda nierobów prubujaca zarobić na niewypenleniu jakieś deklaracji. Wystarczyłaby jedna baza danych ale nie niech podatnicy płacą. Dziwie się że nie wprowadzili podatku za zużywanie powietrza którym oddychamy i podajemy masy gówna jakie robimy… co za patola szkoda gadać…

Co za Hipokryzja...
12 dni temu

Prawda jest taka że większość tu komentujących cwaniaków poleci szybciutko napisać pisemko byleby nie dostać mandatu.

WOJCIECH
12 dni temu

Codziennie coś trzeba, a jak nie to kara. Ale ja skupiam się na rodzinie, dzieciach i pracy. Był spis, olałem i kary nie ma. A w tv propaganda jakby wszyscy się spisali. Musieliśmy przyjąć szprycę, by móc iść do sklepu po bułki. Olałem to i idę z uśmiechem do sklepu razem z tymi, którzy zrobili to trzy razy tylko w obawie przed tym. Z tym też tak będzie. Zobaczycie. Jak masz kasę, to możesz sobie zmieniać źródło ogrzewania, nawet z eko przekonania. A jak nie masz, to gówno ci mogą zrobić. Sam przymus jest już nielegalny, a co dopiero jakaś kara. Trzymajcie się ludzie. Nie walczcie ze sobą, tylko rozmawiajcie, myślcie i jak się da stawiajcie opór tej bandzie sprzedawczyków.

Konrad
odpowiada  WOJCIECH
11 dni temu

Szacun za te słowa. Zrobiłem dokładnie tak samo.

007
13 dni temu

Już zgłaszam chęć do nie zgłaszania czegokolwiek i komukolwiek. Wkurza mnie ta permanentna inwigilacja.

KISS
13 dni temu

Ciekawe czy napisze tu komentarz jakiś baran który będzie nas przekonywał że to nasz obowiązek.

bezdomny
13 dni temu

co mam zgłaszać ?

radny
13 dni temu

Kolejny martwy przepis dla uzyskania pewnych danych.

rychu
13 dni temu

Te 40 procent to wyborcy PIS i owce po trzech szprycach. Oni grzecznie wykonują każdy rozkaz władzy i jeszcze kablują na tych co mają na to wylane.

Lekarz aptekarz
13 dni temu

O III dawkowe bez tlenowce bez mózgowce TV PIS „owce” poleca jako pierwsi. Oni już wyszkoleni przez system i TV to ich obowiązek.

kostek
13 dni temu

Zgłosić to się mogę np. do Koła fortuny czy Familiady.

43
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x