Kurier z wiadomej firmy nie dojechał

Na drodze krajowej nr 36 pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim, a Krotoszynem doszło do zderzenia busem z samochodem osobowym. Volkswagen crafter zatrzymał się na boku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w miejscowości Warszty kierowca osobówki chciał skręcić w lewo. W tym czasie był wyprzedzany przez busa należącego do firmy kurierskiej, która często gościła na naszych łamach z powodu innych zdarzeń drogowych.

Bus wpadł na barierę energochłonną i przewrócił się na bok. Żadna z osób z peugeota nie odniosła obrażeń. Na miejscu interweniowali strażacy z powiatów krotoszyńskiego i ostrowskiego.

CZYTAJ  Dziupla samochodowa w powiecie ostrowskim

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Firmin
1 rok temu

Jeśli to ta firma o której myślę to się dziwię że się spieszą ,przecież zawsze jest awizo ,pomimo że zawsze ktoś jest w domu
A teraz Cyk wypisać tyle awizo to dopiero bedzie miał roboty .

McJ
1 rok temu

chciał skręcić w lewo… ale na skrzyżowaniu czy nie, bo to istotna informacja przy wskazaniu sprawcy wypadku?

masztalski
1 rok temu

Są odmienne przepisy drogowe dotyczące skrętu w lewo na skrzyżowaniu , a inne na przykład w przypadku wjazdu w lewo na posesję (w tym drugim przypadku nie można skręcać w lewo gdy jest się wyprzedanym) !!!

Ostatnio edytowany 1 rok temu by masztalski
£"€"€"€%€
1 rok temu

W tej firmie kurierskiej jeżdżą same świry!
Non stop im się spieszy i mają w dupie przepisy drogowe!
A może to jeden i ten sam kierowca świr!
Ślepy nie widział że osobówka skręca?!
Tylko wyprzedza!!!!
Zwolnić go z roboty za taką jazde!!!!

DAWID NIEPOZDRAWIAM
odpowiada  £"€"€"€%€
1 rok temu

Idź pracuj gdzie jest 60 tys paczek dziennie więcej zamawiajcie jebane nygusy zamiast przejść się do sklepu po daną rzecz

Niestetypolak
1 rok temu

Pewnie kierunkowskazu się kierowcy osobówki nie chciało włączyć a zaczął zwalniać.

Slawo
odpowiada  Niestetypolak
1 rok temu

Nie wiadomo jak było w tym przypadku, ale poza tym zdarzeniem, mnóstwo jeżdżących właśnie kierunkowskazy włącza w ostatniej chwili lub zdarza się że w ogóle.

Przedstaw się
odpowiada  Niestetypolak
1 rok temu

Mogło tak być częsty to obyczaj gamoni na drogach. Włączają jak już skręcają, wtedy to w doope se mogą wsadzić ten kierunkowskaz. Dobrze że niektórzy jeżdżą wypici wtedy bardziej uważają bo na trzeźwo jadą na pewniaka i potem takie skutki.

Świadek
odpowiada  Przedstaw się
1 rok temu

Kierunkowskaz był włączony u kierowcy osobówki to potwierdzam ja jako świadek oraz inne osoby !!!!

Anonim
odpowiada  Przedstaw się
1 rok temu

Osobówka włączyła kierunkowskaz wcześniej, jak bus zaczął wyprzedzać auto za osobówka, ten z busa widział i zaczął wjeżdżać między rozwalona osobówkę a auto które wyprzedał, zjechał do połowy pasa prawego i ostatniej chwili wrócił ponownie na lewy pas (jak osobówka chciała skręcić)

Hmm
odpowiada  Anonim
1 rok temu

Czyli z tego co piszesz bus był w trakcie wyprzedzania auta jadącego za osobówka czyli miał większą prędkość od auta wyprzedzanego a co za tym idzie większa od auta które zamierzało skręcić a to auto pewnie dodatkowo zwolniło piszesz również że nie zjechał na prawy pas więc kierowca osobówki takiego busa powinien był widzieć a mimo to nie upewnił się że może skręcić bezpiecznie bus ratował się ucieczką aby ograniczyć skutki zdarzenia włączenie kierunku nie oznacza z automatu prawa do skrętu jest tylko sygnałem a nie uprawnieniem zawsze trzeba zachować ostrożność pasażerom peugeota nie stało się nic a co z kierowca busa on jest nieistotny bo to kurier?

Anonim
odpowiada  Hmm
1 rok temu

Kierowcy busa nic się nie stalo, na szczęście nikomu nic się nie stalo, a mogło dojść do tragedii, jechały inne auta, bus zatrzymał się na czyimś plocie ok 3m od czyjegoś domu, naprawdę mogła być tragedia. A bus zjechał na prawy pas (do połowy prawego pasa, ewidentnie chciał wjechać między auta) jednak w ostateczności zdecydował powtórzyć wyprzedzanie. I skończyło się jak skończyło

Anonim
odpowiada  Hmm
1 rok temu

Kierowcy busa nic się nie stalo

13
0
Napisz co o tym sądziszx