Jubileuszowa Droga Krzyżowa Ostrowskich Środowisk Twórczych – zapowiedź

Jubileuszowa – dziesiąta Droga Krzyżowa Ostrowskich Środowisk Twórczych ruszy tradycyjnie w Niedziele Palmową 10 kwietnia 2022 po Mszy świętej o godzinie 18.45 w naszej konkatedrze. Szliśmy Drogą Maryi, Droga Miłosierdzia, Drogą Tradycji, Drogą Wyzwolenia, Drogą Miłości, Drogą Pokory, Drogą Codzienności… Dawaliśmy swe świadectwo swej postawy. To jest wielkie wyzwanie dla ludzi kultury, animatorów przecież niedużego miasta. Ośrodka może ważnego na mapie kulturalnej Wielkopolski, ale czy także potrafiącego dać świadectwo wiary? Poszliśmy – ludzie kultury… malarze, poeci, bibliotekarze, muzycy, animatorzy, historycy sztuki, muzealnicy, wydawcy, nauczyciele, katecheci, dziennikarze.

Przed laty ks. prałat Tomasz Ilski napisał „Czasami trzeba wziąć swój krzyż i iść razem z Nim – drogą krzyżową”. Jesteśmy pełni swej postawy, tożsamości. Ks. Proboszcz Adam Kosmala i inicjator misterium Andrzej Leraczyk zapraszają w tym roku na misterium Drogą Uzdrowienia. „Uzdrowienie jest kategorią, która otwiera rozważania nad fizyczną, psychiczną, społeczną i przede wszystkim duchową kondycją człowieka” (M. Juda-Mieloch).

Poprowadzi nas w tym roku ks. biskup Damian Bryl, a uczestniczyć będą Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza pod dyr. Janusza Lipińskiego, Chór Męski Echo OCK pod dyr. Andrzeja Ryłki, Zespół z Kociny, pod dyr. Krzysztofa Rospondka oraz Marcin Banaszkiewicz, Jarosław Błoch, Aleksandra Dura, Irena Dutkowska, Mateusz Fidyka, ks. Artur Filipiak, Małgorzata Juda-Mieloch, Włodzimierz Grabowski, Wojciech Gawłowski, Bogumiła Gruszczyńska-Kozan, Jerzy Kania, Karol Kopiec, Ewa Kotowska-Rasiak, Maria Agnieszka Kozanówna, Aleksandra Kryjom, Łukasz Kryjom, Magda Kuczma, ks. Adam Kraska, Halina Lisoń, Tomasz Mieloch, Elżbieta Mikołajczyk, Daniela i Paweł Mochowie, Marek Nowakowski, Andrzej Rogalka, Monika Rzegocińska-Wiącek, Dariusz Suski, Katarzyna Weiss, Marek Wiącek, Piotr Zieleziński.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
EHHH
2 lat temu

Pochód hipokrytów, a wśród nich najwięksi: Ler. i Grab. Zmienili oszczercy czerwoną flagę na rozważania religijne i sądzą, że to do zadośćuczynienia za oszczerstwa wystarczy.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by EHHH
Magdalena
2 lat temu

No, patrzcie… Włodzimierz Grabowski, dyrektor ostrowskiej biblioteki, o którym nawet poza plecami jego pracownicy mówili, gdy odchodził na emeryturę: „wreszcie ten dziad odchodzi”. Krzywdziciel, pyszałek i oszczerca. Na temat jednej dziewczyny z zawiści ten hipokryta puszczał oszczerstwa wokół i ich nie odwołał, tylko dlatego, że kiepski intelektualnie nie mógł w przeciwieństwie do niej zrobić od lat doktoratu. A teraz jaki nabożny… Kaznodzieją niemalże został. Za to nic nie zadośćuczynił i cudzych łez i krzywd nie odwołał. TEN DZIAD, GRABOWSKI. I jeszcze rozważania układa… Chce Bogu oczy zamaskować swoją nabożnością. Powinien mieć honor i odejść z duszpasterstwa środowisk twórczych. Jedynie co tworzył, to dzieciaki, a na stanowisko dyrektora dostał się po plecach własnej żony. Do tego duszpasterstwa powinni należeć, jak nazwa wskazuje, artyści, a nie on, który nie potrafił bez cudzej pomocy sklecić kilka słów piórem, ani też zwykli nauczyciele czy dziennikarze.

andrus
2 lat temu

A idzie , ale bocznymi uliczkami nie pchać się na rynek

Zakonnica
2 lat temu

Każdy ksiadz powinien wziąć prawdziwy drewniany krzyż i iść ile mu sił starczy czyli 10 m

żółw
2 lat temu

a co tworza dla lepszego życia w Ostrowie ?

łapcio
odpowiada  żółw
2 lat temu

informacja na czerwono oznacza wolne media ? Cudownie

EHHH
odpowiada  łapcio
2 lat temu

Niczego nie tworzą, większość z nich to hipokryci, którzy nie zadośćuczynili za krzywdy innych.

łysy
2 lat temu

Wszyscy wymienieni to lepsza kasta polezą prosto do nieba

Ostrowiak
2 lat temu

Idzie ktoś na EDK w Ostrowie w tym roku? Ja się zapisałem, polecam

9
0
Napisz co o tym sądziszx