Zaskakujące zwroty akcji w sprawie o milion odszkodowania od kurii

Dziś o godzinie 11 ma ruszyć proces przeciwko kurii diecezji kaliskiej w sprawie odszkodowania za molestowania przez księdza Arkadiusza H., urodzonego w Ostrowie Wlkp. W sprawie doszło do dwóch zaskakujących zwrotów akcji, o czym piszą media ogólnopolskie.

Gazeta Wyborcza nazwała skandalem decyzję sędzi Arlety Koniecznej z Sądu Okręgowego w Kaliszu. Chodzi o fakt, że bracia Pankowiak przed milionami Polaków opowiedzieli o swoich traumatycznych przeżyciach, a sędzia wbrew ich woli zamierza wyłączyć jawność postępowania. Powodem ma być „ochrona moralności”. Wszystko to w kluczowym momencie gdy za czyny księdza pedofila mają odpowiedzieć jego przełożeni. Przypomnijmy, że ksiądz Arkadiusz H. przyznał się do czynów. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ sprawa z punktu prawa karnego przedawniła się. Teraz Będzie toczyć się w postępowaniu cywilnym. Jak przypomina Gazeta Wyborcza – Sprawa bulwersuje i budzi zainteresowanie nie tylko z powodu chronienia księdza pedofila przez miejscowego biskupa Edwarda Janiaka, usunięto później przez Watykan. Ale również niesmaczny jest fakt, że Diecezja odmówiła współpracy z sądem i nie chce zapłacić poszkodowanym zadośćuczynienia.

Pierwotnie o milion złotych walczyć miało dwóch braci. Okazało się jednak, że jeden z nich – Jakub Pankowiak – wycofał się.

„Mój kilent cofa pozew i zrzeka się roszczenia. Swoją decyzję uzasadnia tym, że jest zmęczony postępowaniem i głęboko rozczarowany postawą kościoła katolickiego w Polsce. Nie żałuje swojego zaangażowania, nie widzi jednak sprawczości tego, co dotychczas robił” – odczytała sędzia treść pisma pełnomocnika powodów.

– Cel, jaki założyła sobie kuria kaliska, żeby wykończyć nas psychicznie i zniechęcić do wszystkiego, łącznie z życiem, w części im się udał, co widać po moim braciszku, który zrezygnował. Też byłem bliski poddania się, ale mam w sobie jeszcze trochę werwy i siły, więc walczę – tak wycofanie się ze sprawy Jakuba skomentował Bartłomiej dla Polskiej Agencji Prasowej.

Rozprawa ma ruszyć o godzinie 11.

CZYTAJ  "Odgonić złe myśli" - wiadomo co z Maksiem
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aga
2 lat temu

Nazwa kuria powala powinno być kurwia lepiej brzmi

Ula
odpowiada  Aga
2 lat temu

A z ciebie jest największa

Gimbo
2 lat temu

Pedofilia to okropna rzecz ale nie Zbrodnią więc ta cała sprawa powinna być przedawniona z tego względu że starym Dziś dziadom przypomniało się że byli molestowani ale kasę za to brali

Jozef
odpowiada  Gimbo
2 lat temu

Ba! Tu nawet nie chodzi o to że starym dziadom się przypomniało. Tu chodzi o to ,że mamy w Polsce takie lobby medialne typu żydowska tuba Aarona Szechtera ,który od niepamiętnych czasów mąci ludziom w głowach. Nagonka medialna na pedofilię akurat w kręgach księży katolickich to sprawka właśnie żydowskiego lobby,które jakoś o pedofilii czy handlu dziećmi ,gdzie sprawcami są Żydzi, nie wspomina wcale.A byłoby o czym,gdyż to właśnie oni są mistrzami pedofilii,sutenerstwa i innych kłamstw, ktore na jaw nie wychodzą, gdyż są zasłaniane np nagonką na inne grupy.Nie tylko nagonką ale rozdmuchiwaniem problemu do takich rozmiarów aby samemu ukryć się za ową kurtyną kłamstwa. Oni się w tym specjalizują. Podobnie było z kłamstwem odnosnie zamordowania żydów w stodole w Jedwabnem.Niejaki pan Gross wymyślił historyjkę iż morderstwa dokonali Polacy w latach 40-stych. Problem pojawil się podczas ekshumacji,w rokun2001,gdy prawda wychodziła na jaw po odkryciu łusek z niemieckich karabinów, Żydzi natychmiast zakazali dalszej ekshumacji ,aby nie wyszło na jaw ze za.morderstwem stoją Niemcy.Tak samo było z sytuacją gdy Żydzi wydali w ręce Sowietów niejedną Polską rodzinę, która wywieziona była na Sybir.O takich rzeczach owe gazety nie napiszą. Mało tego.Stworzyli sobie prawo międzynarodowe pod wplywem nacisku lobby żydowskiego w USA które ma spowodować aby Polska wypłaciła żydom odszkodowanie za mienie,które Żydzi utracili na terenach Polski w wyniku najazdu okupanta niemieckiego.Tak że ogólnie mamy obraz tego jacy to kłamcy i o co im chodzi. Tylko o pieniążki i o kłamstwo. Żenujące jest to ,że ludzie dawają się nabierać na ich propagandę, która także ma na celu zniszczenie Chrześcijaństwa.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Jozef
Raz sierpem raz młotem czerwoną
2 lat temu

Jak zwykle, żydokomuszy, antypolski szmatławiec Arona Szechtera… Jedyna wyrocznia w Polsce.

Obywatel
2 lat temu

Po pierwsze – powoływanie się na gazetę wyborczą to. Wspieranie Rosyjskiej propagandy! Brat Adama Michnika był komunistycznym sędzią służącym aparatowi stalinowskiemu! Skazywał ludzi walczących z Radzieckim okupantem na długie lata więzienia, ciężkie tortury w katowniach bezpieki i wydawał wyroki śmierci na żołnierzy Armii Krajowej. Teraz gazeta wyborcza chcąc przykryć haniebny los rodu Michników stworzyła nowego ,,wroga publicznego” z księży Kościoła Katolickiego.

Po drugie – Siekielski przyczynił się do śmierci Księdza biskupa Edwarda Janiaka! Cała sprawa była w latach 90tych, a biskup Janiak przyszedł we wrześniu 2012 roku! Dlaczego Pankowiaki milczeli tyle lat? Aż tu nagle po 20 latach przełamał milczenie – A no bo Siekielski z adwokatem Nowakiem, zaplanowali lawinę filmów, które miały być ciosem w elektorat Prawa i Sprawiedliwość przed nadchodzącymi jesienią wyborami! Siekielski jest funkcjonariuszem TVNu a ta stacja jest znana ze swojej sympatii do platformy obywatelskiej. Siekielski ma krew na rękach – bo doprowadził do społecznego linczu na ś.p. księdza biskupa Janiaka, który wznowił chorobę nowotworową i spowodował przerzuty przez co ksiądz biskup odszedł do wieczności – zaszczytu, w cierpieniu i samotności!

Jeżeli chcą kogoś zaskarżyć to niech złożą pozew przeciwko temu byłemu księdzu, a nie całą kurie do odpowiedzialności ciągnąć! To tak samo, jak ja pojadę służbowym samochodem i przejadę człowieka na drodze, to też moja firma będzie mu płaciła odszkodowanie? Ha! Każdy by tak chciał, bo wtedy wszyscy mieli by 0 odpowiedzialności. Sprawca był poczytelny, a nie żeby teraz z pieniędzy wiernych szło odszkodowanie za czyny jednego anty duchownego.

????
odpowiada  Obywatel
2 lat temu

Ja pier..le ale się nakręciłes! Tak kościół nie ukrywał przestępstw księży i nadal tego nie robi, ha,ha, ha. Bo oni tylko dobro głoszą i są przykładem dobrego człowieka, kolejna bzdura. A tak serio to za czyny się płaci. I kuria jako współwinna przestępstwa powinna ponieść karę wypłacając kasę w milionach. Jak tak są czyści to niech udostępnia akta księgi i dokumenty prokuraturze. Tego nie zrobią bo dużo jest do ukrycia. Pisząc swoje wypociny dobrze się zastanów co piszesz. Amen

pwer
odpowiada  ????
2 lat temu

prawidlowo

Kaziu
odpowiada  Obywatel
2 lat temu

Obywatel podejrzewam że tobie chyba również jakiś ksiądz mieszał w majtkach.

Zakonnica
odpowiada  Obywatel
2 lat temu

Ciekawe jakby śp ogarnął twoje dzieci lub jego kolesie a on by ich krył i byłbyś bezsilny też tak byś pisał, ale jak się kieckę nosi to rozumiem

łysa pała
2 lat temu

KK to organizacja przestępcza

Szechter i spółka
2 lat temu

Gazeta Wyborcza niech napisze o pewnym sędzi Sądu ,który w nie tak odległych czasach wydawał ciekawe wyroki.Nazwisko miał dziwnie zbieżne z nazwiskiem Naczelnego Wyborczej..Do Śmierci musiał ukrywać się w Szwecji…taki był z niego Sędzia.

NO RESPECT
odpowiada  Szechter i spółka
2 lat temu

A co ma do rzeczy przyrodni brat Naczelnego – zbrodniarz stalinowski? On powoduje, że Arkadiusz H. nie molestował ministranta? Chociaż się przyznał? Prawda jest jedna.

Indyk
2 lat temu

Ktoś złożył propozycje nie do odrzucenia?

papapa
2 lat temu

z tym pedofilskiem srodowiskiem, mafijnymi prorokami wiary, nalezy walczyc ich bronią . do koNca zycia walka, nic nie zamiatac pod dywan, publikowac w kazdej formie . Tego typu przestepstwa wypalac ogniem . Jak widac czarni fałszywi proprocy kogo maja po swej stronie ? Boga czy Lucp///.
walczyc, pietnowac /. Boga nikt nie ocenia – ale w tym srodowisku 2% to Max co ma faktycznie wiarę i powołanie, misje mówienia o Bogu . Kazdgo dobrowolny wybór .

Forest
2 lat temu

Czyli sumienie ruszyło że to wszystko ustawka przeciwko Kościołowi. Szacun dla Pana

NO RESPECT
odpowiada  Forest
2 lat temu

No proszę, wyjaśniło się 😉 Czyli sam ksiądz – sprawca też kreował tę „ustawkę”? Bo przecież przyznał się. Kogo oni przyjmują w mury seminarium, ludzi fałszywie przyznających się do molestowania seksualnego po to, by zaszkodzić Kościołowi? Niezła jazda.

op
odpowiada  Forest
2 lat temu

jak chodzi o czarnych nie mam sumienia.

Ole
2 lat temu

chory kraj, w którym kryje się zbrodniarzy

Polin
odpowiada  Ole
2 lat temu

Niektórzy zbrodniarze jak np brat Michnika,redaktora Wyborczej musieli do śmierci ukrywać się poza granicami kraju od ktorego chcą odszkodowanie

Józwa Butrym
odpowiada  Polin
2 lat temu

A co to ma do rzeczy? Może każdego mordercę i zboczeńca, również spoza kościoła będziesz tłumaczyć tym, że „brat Michnika…”? A może tym, że przecież Ruscy i Tatarzy też kiedyś…, a poza tym Krzyżacy przecież też nie byli święci.

????
odpowiada  Polin
2 lat temu

Swędzi cię d.pa idź do bo…pa. Artykuł nie był o Michniku. Zachowujesz się jak pisior. Metoda jak PiS,u ,afera kryje aferę i tak na siłę wymyśliłeś sobie teraz Michnika.

Gimbo
odpowiada  Ole
2 lat temu

Pedofilia to nie Zbrodnia ale popierana przez Ciebie Aborcja i Eutanazja to Zbrodnia

23
0
Napisz co o tym sądziszx