Myślał, że ucieknie audi przed policją. I tak go dopadli

Udostępnij
Tweet

25 marca policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie będąc w rejonie służbowym, na drodze krajowej nr 25 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierujący popełnił kilka wykroczeń. Siedzący za kierownicą mężczyzna, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę. Dodatkowo, w trakcie pościgu uderzył w radiowóz. Mężczyzna stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany, jednak szereg działań wykonanych w tej sprawie doprowadziły funkcjonariuszy do 24-latka i jego 20-letniego pasażera.

W piątek (25 marca) policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie na DK 25 zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca popełniał wykroczenia. Dodatkowo, auto miało rozbitą tylną lampę. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego. Ten jednak nie reagował i przyspieszył. Policjanci rozpoczęli działania pościgowe. Siedzący za kierownicą audi mężczyzna nie reagował na zaistniałą sytuację i jadąc z pasażerem kontynuował niebezpieczną jazdę w kierunku Międzyborza. Mężczyzna zmuszał innych uczestników ruchu drogowego do zjeżdżania na pobocze, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych kierowców. Doprowadził też do kolizji z radiowozem. Jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go i zatrzymanie. W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany.

Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do kierującego i pasażera Audi. Wczoraj, 30 marca na terenie województwa dolnośląskiego policjanci z Wydziału Kryminalnego z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 24-latka. Mężczyzna przyznał się do ucieczki, tłumacząc swoje zachowanie tym, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i bał się konsekwencji. Dodatkowo, przy 24-latku policjanci znaleźli niewielkie ilości amfetaminy.

Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków, jazdę bez uprawnień i popełnione wykroczenia drogowe.

Policjanci ustalili też i zatrzymali pasażera audi. Okazał się nim 20-letni mężczyzna, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach celem odbycia kary pozbawienia wolności.

CZYTAJ  Bałagan przy kontenerach na odzież
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sceptyk
1 rok temu

Najlepsze jest to że tu aresztowali kierowcę a na drugi dzień juz na wolności. Haha
Dzięki temu zatrzymaniu statystyki skoczą bo zatrzymany już któryś raz wychodzi z komendy z uśmiechem gdzie inny miał by już sankcje itd. ciekawe dlaczego? Bartek Lis kogo tym razem dałeś że ci się tak upiekło ??

Ostrowianin
1 rok temu

Na bank jechał po prochach dlatego uciekł i amfa w aucie pewnie była

Bakuś
odpowiada  Ostrowianin
1 rok temu

W Audi i Bmw to przeważnie dilerzy jeżdżą , wiadomo czego…

AudiRS6
odpowiada  Bakuś
1 rok temu

Dilerzy powiadasz…Ty to musisz być na psiarni niezłą zaganiarą.

Michał
1 rok temu

Gnojka do więzienia gdyby podczas ucieczki zabił człowieka to wtedy zostałby zamknięty za mordę i do paki

Paulina
1 rok temu

Audi jeżdżą typy spod ciemnej gwiazdy i psychopaci co nie jedno mają za uszami.

miki
odpowiada  Paulina
1 rok temu

znów jakiś jakaś bida pisze o marce co jej na nią nie stać

Mercedes
odpowiada  miki
1 rok temu

Ja u ,,ciebie” widzę bidę,ale umysłową

Mechanik
1 rok temu

To dopiero elita.

dadasdadas
1 rok temu

ale combo

AudiRS6
1 rok temu

”W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany” Hehe. Czym niby mieli go zatrzymać i przede wszystkim umiejętności pozostawiają wiele do życzenia. Pijany rowerzysta z 3 promilami to już jest nie lada problem…

das das
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

lecz się zarozumiały paja..u

Dziadek Abla i Kaina
1 rok temu

Chwasty należy utylizować a nie pielęgnować w zamkniętym pomieszczeniu

13
0
Napisz co o tym sądziszx