Myślał, że ucieknie audi przed policją. I tak go dopadli

25 marca policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie będąc w rejonie służbowym, na drodze krajowej nr 25 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierujący popełnił kilka wykroczeń. Siedzący za kierownicą mężczyzna, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę. Dodatkowo, w trakcie pościgu uderzył w radiowóz. Mężczyzna stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany, jednak szereg działań wykonanych w tej sprawie doprowadziły funkcjonariuszy do 24-latka i jego 20-letniego pasażera.

W piątek (25 marca) policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie na DK 25 zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca popełniał wykroczenia. Dodatkowo, auto miało rozbitą tylną lampę. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego. Ten jednak nie reagował i przyspieszył. Policjanci rozpoczęli działania pościgowe. Siedzący za kierownicą audi mężczyzna nie reagował na zaistniałą sytuację i jadąc z pasażerem kontynuował niebezpieczną jazdę w kierunku Międzyborza. Mężczyzna zmuszał innych uczestników ruchu drogowego do zjeżdżania na pobocze, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych kierowców. Doprowadził też do kolizji z radiowozem. Jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go i zatrzymanie. W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany.

Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do kierującego i pasażera Audi. Wczoraj, 30 marca na terenie województwa dolnośląskiego policjanci z Wydziału Kryminalnego z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 24-latka. Mężczyzna przyznał się do ucieczki, tłumacząc swoje zachowanie tym, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i bał się konsekwencji. Dodatkowo, przy 24-latku policjanci znaleźli niewielkie ilości amfetaminy.

Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków, jazdę bez uprawnień i popełnione wykroczenia drogowe.

Policjanci ustalili też i zatrzymali pasażera audi. Okazał się nim 20-letni mężczyzna, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach celem odbycia kary pozbawienia wolności.

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sceptyk
11 miesięcy temu

Najlepsze jest to że tu aresztowali kierowcę a na drugi dzień juz na wolności. Haha
Dzięki temu zatrzymaniu statystyki skoczą bo zatrzymany już któryś raz wychodzi z komendy z uśmiechem gdzie inny miał by już sankcje itd. ciekawe dlaczego? Bartek Lis kogo tym razem dałeś że ci się tak upiekło ??

Ostrowianin
11 miesięcy temu

Na bank jechał po prochach dlatego uciekł i amfa w aucie pewnie była

Bakuś
odpowiada  Ostrowianin
11 miesięcy temu

W Audi i Bmw to przeważnie dilerzy jeżdżą , wiadomo czego…

AudiRS6
odpowiada  Bakuś
11 miesięcy temu

Dilerzy powiadasz…Ty to musisz być na psiarni niezłą zaganiarą.

Michał
11 miesięcy temu

Gnojka do więzienia gdyby podczas ucieczki zabił człowieka to wtedy zostałby zamknięty za mordę i do paki

Paulina
11 miesięcy temu

Audi jeżdżą typy spod ciemnej gwiazdy i psychopaci co nie jedno mają za uszami.

miki
odpowiada  Paulina
11 miesięcy temu

znów jakiś jakaś bida pisze o marce co jej na nią nie stać

Mercedes
odpowiada  miki
11 miesięcy temu

Ja u ,,ciebie” widzę bidę,ale umysłową

Mechanik
11 miesięcy temu

To dopiero elita.

dadasdadas
11 miesięcy temu

ale combo

AudiRS6
11 miesięcy temu

”W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany” Hehe. Czym niby mieli go zatrzymać i przede wszystkim umiejętności pozostawiają wiele do życzenia. Pijany rowerzysta z 3 promilami to już jest nie lada problem…

das das
odpowiada  AudiRS6
11 miesięcy temu

lecz się zarozumiały paja..u

Dziadek Abla i Kaina
11 miesięcy temu

Chwasty należy utylizować a nie pielęgnować w zamkniętym pomieszczeniu

13
0
Napisz co o tym sądziszx