Rowerzysta prosi o interwencję. Niebezpieczne miejsce po remoncie

Udostępnij
Tweet

Napisał do nas pan Jakub, który zwraca uwagę na niebezpieczny fragment ścieżki rowerowej w pobliżu Urzędu Skarbowego w Ostrowie Wlkp. Jego zdaniem droga została „nieudolnie zaprojektowana”. Na przesłanych zdjęciach widać, że droga dla rowerów z szerokiego pasa nagle staje się wąskim przesmykiem, gdy chce się skręcić w lewo.

Trzeba tam praktycznie na rowerze hamować do zera. Od czasu remontu doszedł na tym łuku sygnalizator oraz barierki, które jeszcze bardziej ten skręt zwężają (nie mówiąc już o tym, że barierki prawie leżą na tej ścieżce). Kwestia czasu jak ktoś w to wjedzie po ciemku.

Uwagi zostaną przekazane do Miejskiego Zarządu Dróg i zobaczymy co z tym fantem zrobią fachowcy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rolnik stracił rękę
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hunt.
2 lat temu

Mam pytanie dot. ściezki rowerowej na Limanowskiego. Kto odpowiada za czystośc i utrzymanie sciezek? Bo obecnie ns wysokosci nowego marketu Dino przy hurtowni spozywczej, az do szpitala, sciezka zawalona jest piachem, smieciami, kamieniami itp. Do kogo nalezy czyszczenie??

Tomek
odpowiada  Hunt.
2 lat temu

Właśnie dobre pytanie dlatego jak nie s a oczyszczone ścieżki rowerowe jeżdżę ulica bo już nie raz koło przebilem tak samo jest nowa oddana na ul zielonej a ma tym końcu nawet dobrego zjazdu nie ma no jest krawężnik mogli by coś tam pomyśleć.Jadac w kierunku krotoszyńskiej ścieżka rowerowa pełno piaski i szkieł a policja łapie za nie jeżdżenie po ścieżce rowerowej ❗❗❗❗

Osw
2 lat temu

Jak ciota nie potrafi jeździć niech chodzi na nogach od poczatku zakończenia remontu tamtędy jeżdżę i zero problemów

Przedstaw się
odpowiada  Osw
2 lat temu

Zgadza się, dobrze się jedzie, to jakiś pieniacz kalesoniarz .

Kolega Piotrek
2 lat temu

Jak zwykle nawalił Pan dyrektor Marcin W.dyrektor drog miejskich w Ostrowie Brawo panie marcinie

Rafał
odpowiada  Kolega Piotrek
2 lat temu

Ten Pan ma na wszystko odpowiedz . Z czym byś nie podszedł to odpowiedz ma ale niekiedy tak głupie odpowiedzi aż się nie chce słuchać .

Seba
2 lat temu

Każdy ma prawo poruszać się po drogach? Rowerzyści bez uprawnień nie powinni nawet wsiadać na rower. Dla mnie każdy kto porusza się po drogach publicznych powinien mieć prawo jazdy. Nawet rowerzysta. Kierowca samochodu czy motocykla musi zdać egzaminy z prawa drogowego, a rowerzysta nie. I to jest błąd. Każdy powinien mieć prawo jazdy nawet na rower. Wystarczy nawet A1 bądź B1 żeby zdać. I poznać trochę PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO

s//
odpowiada  Seba
2 lat temu

Biedaku drogi rowerowe tak jak każde inne podlegają pod pewne wymogi projektowe mają mieć jakąś geometrię jakieś minimalne wymiary to nie jest cymbałku wolna amerykanka

Krzysztof
2 lat temu

A może tak pieszo parę metrów?

s//
odpowiada  Krzysztof
2 lat temu

to po co ćwoku komuś taka ścieżka rowerowa można baranku ulicą przejechać i zsiadać nie trzeba i szybxciej i bezpieczniej tylko paru gnojom w samochodzikach przeszkadzają rowery na jezdni bo w zabudowanym się chce latać 90 na godzinę co nie?

mmmm
2 lat temu

Że trzeba zwolnić to akurat dobrze, bo trzeba się rozejrzeć przed wjazdem na skrzyżowanie.
Ale te słupki to masakra. Nachylone jak pale do obrony średniowiecznego zamku. Jak ktoś się na nie nadzieje, to nie będzie czego zbierać.

Rafał
2 lat temu

No brawo . Musi hamować do zera , rowerzyści z Ostrowa jeżdżą tak zawrotną prędkością że najlepiej wybudować specjalne szerokie ścieżki . Zamiast się cieszyć że maja swój pas i są bezpieczni w jakimś sensie to problem bo musi hamować . Ku… jego Mać puknijcie wy się w głowę .

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Rafał
s//
odpowiada  Rafał
2 lat temu

dlaczego baranie ulic nie buduje się w tak denny i głupi sposób?

32
0
Napisz co o tym sądziszx