Zmarł oddany pacjentom lekarz

We wtorek dotarła do nas smutna informacja o śmierci uznanego lekarza, który przez lata niczym „Doktor Judym” służył lokalnej społeczności. We wspomnieniu starosty Pawła Rajskiego, doktor Jan Stekiel był skromny i życzliwy. 
– Za powołanie, za służenie pomocą, doświadczenie i intuicję medyczną nazywany był przez nich ,,Doktorem Judymem’’, albo ,,medykiem z powołania”. Był także wsparciem dla zespołu lekarzy w przychodzi zdrowia w Czarnymlesie, w której pracował tak wiele lat. Pamiętam nasze spotkanie z okazji jubileuszu pracy. Wspólnie z Tomaszem Ziąbką oraz Henryką Sapińską rozmawialiśmy o pracy lekarzy. Mówił wtedy o warunkach obecnych porównując je z tymi, w których oni musieli pracować kilkadziesiąt lat wcześniej….
Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie! – napisał starosta ostrowski.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kierowca zawodowy oszukiwał
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec
2 lat temu

Bardzo będzie nam brakowało Pana Doktora. Pomógł wielu osobom z mojej rodziny. Przyjeżdżali do Niego pacjenci nawet z okolic Kępna, mimo to wszystkich przyjął. Potrafił pocieszyć ludzi w chorobie i szanował każdego. Gdyby ktoś szukał informacji, to wklejam link do artykułu dotyczącego wichury podczas której Pan Doktor ucierpiał.
https://www.ostrow24.tv/news/157991-drzewo-spadlo-na-mezczyzne.html

Janka
2 lat temu

Skromny uczynny traktujący po ludzku swoich pacjentów szkoda że żaden z obecnych lekarzy w naszej okolicy nawet nie próbuje naśladować go nasladowac bo nie liczą się tytuły i specjalizacje ale zwykle ludzkie odruchy i powołanie tego nie wyucza na żadnej uczelni medycznej szkoda że jak zwykle ci wspaniali ludzie za szybko odchodzą z tego świata

17
0
Napisz co o tym sądziszx