Wkrótce rusza nabór do szkół średnich – informacje

Wkrótce rusza rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2022/2023. Od 16 maja do 20 czerwca br. uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą mogli składać podania do szkół ponadpodstawowych zgodnie z ustalonym przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogramem postępowania rekrutacyjnego.

W szkołach ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego przygotowania do nowego roku szkolnego ruszyły pełną parą. 1 marca 2022 r. w sieci opublikowano kompletną ofertę powiatowych szkół na nowy rok szkolny, wraz z przygotowanymi przez szkoły opisami poszczególnych profili i kierunków kształcenia. Rekrutacja do szkół Powiatu Ostrowskiego od wielu już lat prowadzona jest przy pomocy systemu elektronicznego. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/ostroworaz na stronie internetowej www.powiat-ostrowski.plw zakładce Edukacja.

zdjecie

W tym roku będzie możliwe osobiste odwiedzenie danej szkoły i zapoznanie się z jej specyfiką, bazą dydaktyczną oraz atmosferą. W ramach akcji „Drzwi Otwarte” 1 kwietnia 2022r. zaprezentują się szkoły techniczne i uczące w zawodzie, natomiast 8 kwietnia 2022r. w swoje progi zaproszą licea. W poszczególnych szkołach swoją ofertę prezentuje Bursa Szkolna.

1 kwietnia 2022r. Drzwi Otwarte w technikach i szkołach branżowych I stopnia:

 • Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim,
 • Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim,
 • Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim,
 • Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim,
 • Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim,
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

8 kwietnia 2022r. Drzwi Otwarte w liceach:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim,
 • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim,
 • III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim,
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim,
 • Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach.

– „To, w jakiej szkole uczeń będzie się dalej kształcił zależy w dużej mierze od niego samego. W podjęciu właściwej decyzji z pewnością pomogą informacje zamieszczone przez szkoły na stronie naborowej oraz atrakcje przygotowane dla odwiedzających podczas tak zwanych Drzwi Otwartych, na które już teraz zapraszam” – powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

W 2022 roku o przyjęcie do szkół średnich ubiegać się będzie ponad 2.200 uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Ostrowskiego, młodzież z rocznika 2007 i 2008. Samorząd powiatowy przygotował dla nich miejsce 70 oddziałach (klasach) w 10 szkołach ponadpodstawowych. Należy też się spodziewać, iż o możliwość nauki w szkołach dla których Powiat Ostrowski jest organem prowadzącym, jak co roku, będą aplikować również uczniowie spoza tego terenu.

POLECANE NEWSY

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx