16-latek pędził samochodem rodziców na sprawdzian. Złapała go policja

101 km/h w obszarze zabudowanym pędził kierowca osobowego audi zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z drogówki. Tak duże przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokim mandatem. Jednak w tym przypadku konsekwencje będą inne. Materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, ponieważ za kierownicą audi siedział 16 -latek.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas swoich codziennych służb monitorują sytuację na drogach. Funkcjonariusze starają się eliminować z ruchu tych, którzy w sposób realny zagrażają życiu i zdrowiu innych, a do takich z pewnością można zaliczyć osoby, które w sposób rażący przekraczają dopuszczalne limity prędkości. Łamiący przepisy ruchu drogowego muszą mieć świadomość, że funkcjonariusze nie będą tolerancyjni dla osób stwarzających zagrożenie na drodze.

We wtorek rano policjanci kontrolujący prędkość kierowców na terenie powiatu kaliskiego zauważyli kierowcę audi, który jechał znacznie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykazał, że w miejscu gdzie obowiązuje organicznie do „pięćdziesiątki”, auto jechało z prędkością aż 101 km/h. Funkcjonariusze natychmiast postanowili ostudzić pirackie zapędy kierującego audi i przystąpili do kontroli drogowej. Już po chili okazało się, że za kierownicą auta siedział 16-letni chłopak, który nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Nastolatek posiadał prawo jazdy kat. „B1” uprawniające do kierowania tzw. „czterokołowcem lekkim”. Taka kategoria nie uprawnia do kierowania typowym samochodem osobowym, takim jak choćby ten, który prowadził nastolatek.

Chłopak próbował przekonać policjantów, że zabrał auto pod nieobecność rodziców, bo śpieszył się na sprawdzian do szkoły.

Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali uprawnienia nastolatka. Materiały sprawy trafią wkrótce do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie młodego uczestnika ruchu drogowego.

POLECANE NEWSY

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Głupi Jacek
5 miesięcy temu

JACEK masz szczęście że nie piszesz o moim synu bo do końca życia byś na dupie nie usiadł i następnym razem byś pomyślał tym twoim zrytym beretem który mózgu nie posiada co piszesz i do kogo. Pozdrawiam wszystkich buraków !!!

smok
odpowiada  Głupi Jacek
5 miesięcy temu

Bezstresowe wychowanie, co nie?, a później gowniarzom się pie…….li w główkach.

sędzia
5 miesięcy temu

pas pas pas !!!

AudiRS6
5 miesięcy temu

Było się nie zatrzymywać, zanim milicja ruszyłaby za nim byłby już daleko, myślenie nie boli, głupota niestety kosztuje hehe.

Cycek
5 miesięcy temu

No, a ile dostał mandatu? Na nieletnich także można nakładać mandaty z tego co wiem, mam nadzieję, że 2,5 tys. Tak jak wg. taryfikatora, rodzice powinni zapłacić, to następnym razem by wiedział czym jeździć czyt. rowerem

Jacek
5 miesięcy temu

On przez miesiąc każdego dnia W***RDOL na 4 litery, a tatusie, mamusie, DOTKLIWA kara finansowa. Dziękuję.

BMW 5
5 miesięcy temu

16 lat … A taki pusty …

bc
5 miesięcy temu

Z matematyki jest kiepski – tylko 2 km mniej, a połowa problemów.

Kierowca busa
5 miesięcy temu

Mog jechać pojazdem na jaki ma uprawnienia i tyle ale rozumiem jego prestiż by ucierpiał w szkole gdy by koledzy go zobaczyli

Walo
5 miesięcy temu

Jakieś tam prawo jazdy ma czyli nie jest zielony na drodze i znaki te umie czytać ale widac ze nie z ograniczeniem predkosci myślę żeby nie nadmierna prędkość to by mu się udało

Śmieszek
5 miesięcy temu

Cztery zera na masce a piąte w środku.

14
0
Napisz co o tym sądziszx