Diecezja wysłała ostrowiankę do Afryki

W czerwcu diecezja kaliska włączyła się w akcję sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar. Udało się zebrać 75 tys. zł.

Z inicjatywą wsparcia młodych kobiet w Republice Środkowoafrykańskiej wyszedł biskup kaliski. – Bardzo chcemy, żeby w naszej diecezji panował dobry duch misyjny. Ten duch misyjny to z jednej strony pragnienie niesienia Chrystusa innym, ale też wspieranie tych, którzy już taką działalność podejmują oraz wspieranie miejsc, gdzie Ewangelia dopiero kiełkuje. Bardzo nam zależy na tym, żeby nasza diecezja miała konkretne patronackie miejsca, które będziemy wspierać. Jednym z tych miejsc jest właśnie Republika Środkowej Afryki – diecezja Bouar. Chcemy wspierać tę diecezję w sposób stały – mówił w rozmowie z KAI bp Damian Bryl.

W czerwcu diecezja kaliska włączyła się w akcję sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar. Udało się zebrać 75 tys. zł.

Od 1 lutego br. na misji przebywa pani Ewa Marciniak nasza diecezjanka, pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego. Pani Ewa podczas pobytu na misji będzie zajmować się przyuczaniem do wykonywania zawodu krawcowej. Jej miesięczny pobyt ma zakończyć się prezentacją ubrań uszytych przez młode mamy oraz pokazem mody. Pani Ewa co jakiś czas będzie nam zdawać relację ze swojego pobytu oraz wysyłać rozmaite ciekawostki z dalekiej Afryki. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji w mediach społecznościowych

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  "Na rondzie prosto"
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bytom
2 lat temu

Z komentarzy wnioski oczywiste się nasuwają. W Ostrowie Komunizm wiecznie żywy. Misja walki z Kościołem wciąż trwa. Co oferują w zamian? Tęczowy zwierzyniec jako nowy model rodziny.

Marian
2 lat temu

Jak biskup chce na stałe sponsorować te diecezje to niech robi to z własnych pieniędzy a nie ze zbiorek ludziom się nie przelewa co to my mamy utrzymywać i sponsorować czarna cholote a teraz jeszcze Ne cyrki i farmazony tych kataniarzy… Czy to nie jest tylko przykrywką by ukryć pedofilię w diecezji i kb siezulkow mających coś na sumieniu… Za uczciwa robotę by s i e nieroby wzięły a nie na dar. Darmoche liczą.. Obrzydlistwo kataniarzy

Michał
2 lat temu

Pragnienie niesienia Chrystusa? Co to k….ma być. Szopka

Ladacznica proboszcza
2 lat temu

Tez bym poleciała nabrac doswiadczenia no ale w tym roku kupilismy auto z ofiar wiec na Afryke nie wystarczy. Tymbardziej ze w koszyczkach coraz mniej od tych sknerusow. Może pora zmienic parafie…

Koleżanka
2 lat temu

Pozdrowienia dla Ewy.Chodziłysmy razem do klasy.Ewa zawsze miała super zdolności krawieckie.

Zatroskany podatnik
2 lat temu

Wyprawa naprawdę wspaniała! Zazdroszczę! Są jednak i wątpliwości. Pytanie czyimi obywatelami będą urodzone po wizycie pani Ewy w Afryce? Czy będą to Afrykanie? Czy też Polacy będą je utrzymywać? Pytanie moje jest zasadne wobec znanych już powszechnie obyczajów w organizacjach katolickich. Ordo Iuris na ten przykład całkiem niedawno. Swoboda obyczajowa i wyuzdanie seksualne w tych kręgach zszokowalo opinię publiczną.

6
0
Napisz co o tym sądziszx