Miasto zaciągnęło kredyt na budowę aquaparku

Udostępnij
Tweet

W Ostrowie Wielkopolskim powstanie Park Wodny. To jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Zostanie zlokalizowany przy wyremontowanym już basenie „Olimpijska”. Źródłem finansowania będą pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz środki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Budowa ma kosztować około 70 mln złotych. Zadanie będzie realizować spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

Ostrowski Park Wodny będzie miał pełnowymiarowy basen sportowy, strefę relaksu, mały basen do nauki pływania dla dzieci, a także profesjonalną strefę saun i SPA. Obiekt będzie pełnił funkcję rekreacyjną i rehabilitacyjną. Będą w nim organizowane specjalne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Szeroka oferta parku wodnego ma też pomóc w zwiększeniu aktywności fizycznej seniorów. Nowy ostrowski kompleks ma podnieść jakość życia mieszkańców i zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną miasta.

20 stycznia br. spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Region Wielkopolski umowę kredytu inwestycyjnego na budowę kompleksu basenowego przy ul. Paderewskiego.

– BGK angażuje się w projekty, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców, czego najlepszym przykładem jest Park Wodny w Ostrowie Wielkopolskim. Z naszym wsparciem poprawia się jakość życia społeczności danego regionu – finansujemy zakup nowoczesnego i ekologicznego transportu miejskiego, budowę szkół oraz dróg lokalnych – mówi Krzysztof Antczak, dyrektor Regionu Wielkopolskiego BGK. – Nasza misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, którego ważnym uczestnikiem są samorządy i ich spółki komunalne. Pomagamy samorządom w wieloletnim i zrównoważonym rozwoju – inwestycje publiczne dają impuls do rozwoju lokalnych firm, a to przekłada się na rozwój regionu – dodaje.

Oferta nowego kompleksu ma zaspokoić potrzeby mieszkańców w różnych grupach wiekowych. Zapewni im możliwości rekreacji, uprawiania sportu i uczestnictwa w specjalistycznych zajęciach prowadzonych przez animatorów. Dziś mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, aby skorzystać z tego typu atrakcji, muszą jeździć do pobliskiego Pleszewa, Jarocina, Ostrzeszowa czy Kalisza.

CZYTAJ  Dostaniesz mieszkanie jeśli zrobisz tylko to

– Budowa Parku Wodnego jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyczekiwanych przez naszych mieszkańców. Inwestujemy w taki sposób by kolejne zadania służyły jak najdłużej mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego. Świetnym przykładem jest choćby Arena Ostrów, w której się dziś znajdujemy. Ten obiekt stał się faktem. Mam dziś ogromną nadzieję, że dzięki bardzo dobrej współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym uda nam się zrealizować kolejny jakże ważny i potrzebny obiekt w mieście. Dzisiejsze podpisanie umowy to umożliwienie nam realizacji marzeń ostrowian o własnym parku wodnym – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Budowa parku Wodnego to jedno z najważniejszych zadań Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego i częściowo zostanie sfinansowana z tego programu. Większość kosztów inwestycji pokryje wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach styczniowej umowy będzie także sfinansowana budowa wodnego parku zabaw na obrzeżach miasta. Obiekt ma być gotowy w 2024 r.

To kolejny etap współpracy Ostrowa Wielkopolskiego i Banku Gospodarstwa Krajowego. Miasto skorzystało już wcześniej z nowego programu finansowania inwestycji średnich miast do 100 tys. mieszkańców. Ten współfinansuje tzw. Ostrowski Ekspres Inwestycyjny, czyli aż 100 różnego rodzaju zadań. Wszystkie tworzą program zrównoważonego rozwoju miasta.

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia – buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą – ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.

CZYTAJ  Jechał wężykiem. Wydmuchał sporo (zdjęcia z zatrzymania)
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Baba2
2 lat temu

Czy da się jeszcze bardziej zbankrutować bankruta ? No baa…!

bolo
2 lat temu

do „do bolo”
nie szukam pracy, mam wyższe wykształcenie i pracuję na odpowiedzialnym stanowisku. Gdybym szukał pracy w UP to faktycznie nie miałbym wiedzy, że przemysł mamy tak ustawiony, że jedyne co nam pozwalają zrobić to maszynę dla Niemca lub Francuza i to 7-8x taniej niż gdyby zrobili to sobie sami. Kredyt na aquapark też zaciągną w banku zachodnim, materiały i urządzenia w nim też będą produkcji niemieckiej, ale pewnie – niech wszyscy wierzą że chodzi o to żeby polaczkom było przyjemnie. A dom buduję bez kredytu i prawda jest taka, że jak się chce i ma cel, to jednak da się to zrobić w 2-3 lata. Pozdrawiam kumatych

Donald duck
2 lat temu

@lukasz dzwonnik. Kto mądry już dawno opuścił to dziwne miasto. Zapamiętaj że jeśli puscisz bąka na Grabowskiej, smrod czuć na Krotoszynskiej. Zawsze była zmowa płacowa. Miałeś robić za misję ryżu na pseudo biznesmenów.

Konfederata.
2 lat temu

Czy ktoś pytał mnie czy chce spłacać dług z odsetkami i uszczęśliwiać mnie na siłę? Dlatego czaly UM należy wywalić na bruk.

Pamela
2 lat temu

Wywalic to towarzystwo z urzedu!

Cer
2 lat temu

A może by tak ten Aquapark wybudować pod nowym stadionem ?? Za jednym zamachem w 3 miesiące. „Da się? Da się.” Pod warunkiem że się weźmie hehe
Ktoś tam prędzej napisał że ” inwestycja się zwróci” Carycy pewnie tak ,miastu pewnie nigdy … Żeby aby chociaż zarobił na swoje koszta utrzymania to będzie dobrze….A już nie wspomnę o aktualnym basenie który czynny jest 3 miesiące w roku a utrzymać go trzeba przez 12miesiecy…Ciekaw jestem jakie straty finansowe już wygenerował miastu za utrzymanie od czasu wspaniałej modernizacji:p
Ktoś tam prędzej wspomniał że ceny za żłobki czy przedszkola poszły do góry…
I właśnie za te pieniądze powinna zrobić coś dla ludzi :wybudować przedszkola ,żłobki publiczne ,wesprzeć rodziny wielodzietne a nie budować basen na który mało co ludzi będzie stać ,biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy… Najlepiej wydaję się bezmyślnie cudzą kasę…Ja bym na jej miejscu zrobił tak :
Aquapark wybudował bym pod nowym stadionem a prokuraturę nad stadionem… Może by dostrzegli z góry nie jeden wał Carycy hehe

Nienauczycielka
2 lat temu

Miasto potrzebuje lotniska, takiego jak w Singapurze.

Wawa
2 lat temu

Zachod to jeden wielki kredyt, my się dopiero od kilkunastu lat tego uczymy…

do bolo
2 lat temu

Szukasz miejsc pracy ? Idż do Urzędu Pracy – tam cała tablica obwieszona ofertami.Sam wróciłem z zagranicy,bo tam praca już nie tak atrakcyjna i znalazłem w Ostrowie,także dobrze płatną. Nie pisz bzdur,aby zaistnieć na forum.
A kredyty na inwestycje są nieodzowne,aby powstawały szybciej. Bez nich,aquapark z funduszy wyłącznie miasta,zostałby wybudowany dopiero dla Twoich wnuków !!! A mieszkańcy i młodzież aktualnego pokolenia, pragną teraz korzystać z wszelkich rekraacji.
To tak,jak byś chciał budować dom,albo kupić mieszkanie. Jak by tylko z swoich oszczędności,wprowadziłbyś się tam jako dziadek !

bielka
2 lat temu

rozumowanie i ekonomia na poziomie max pierwszego semestru szkoły średniej …. .

56
0
Napisz co o tym sądziszx