Zmarła w zaawansowanej ciąży na Covid-19. Bliscy proszą o pomoc

Przyjaciele 38 – letniej Agaty, która zmarła na Covid będąc w zaawansowanej ciąży zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz jej rodziny. Mieszkanka gminy Koźminek chorowała ciężko kilka tygodni. Lekarzom udało się uratować jej dziecko, ona tuż po porodzie zmarła.

38-letnia kobieta na początku grudnia trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala imienia Heliodora Święcickiego w Poznaniu. W bardzo ciężkim stanie przewieziono ją z Pleszewskiego Centrum Medycznego. Już przed transportem wymagała podłączenia do systemu ECMO – płuco-serca. Lekarze o jej życie walczyli kilka tygodni.

Kobieta była niezaszczepiona i w zaawansowanej ciąży. Już w Poznaniu, by ratować dziecko, lekarze musieli wykonać u 38-latki cesarkę. Poród odbył się w 6 miesiącu ciąży. Chłopiec trafił na oddział neonatologiczny. Przyczyną śmierci matki była niewydolność wielonarządowa spowodowana zakażeniem koronawirusem – podaje Radio Poznań.

Przyjaciele 38 – latki zorganizowali zbiórkę pieniężną na rzecz jej rodziny. Za ich zgodą opublikowali informacje na portalu pomagam.pl.

Agata, wspaniała żona, oddana matka. Jej największa przygoda trwała zaledwie pięć lat, gdy wspólnie z mężem założyli rodzinę. Cztery lata temu urodziła cudownego syna Kostusia i wyczekiwała z radością narodzin drugiego. Niestety jej chwile szczęścia przerwała okropna choroba. (…) Będąc w śpiączce farmakologicznej urodziła maleńkiego synka-Kubusia, skrajnego wcześniaka, którego nigdy nie przytuliła. Dla Agaty nie było ratunku. Odeszła 28.12.2021r. Nasze serca pękły na miliony kawałków. Pozostawiła swojego męża i dwóch synów w głębokiej rozpaczy. – czytamy w opisie zbiórki.

Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na rzecz dzieci Agaty. Zbiórka ma przynieść jej rodzinie odrobinę spokoju – dodają przyjaciele zmarłej 38 – latki. Zbiórka dostępna jest pod TYM LINKIEM.

CZYTAJ  Niepełnosprawny 13-latek wyciągnięty z zimnej wody

45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
waldi
10 miesięcy temu

Do ” Chrzęść borze”. Jakby lekarze zastosowali amantadynę iwermektynę , lub inny lek to by może żyła. W Japonii i w Czechach zdaje się jest legalnie używana, ale u nas najlepiej podłączyć do respiratora. I potem mówić o zmarła bo była nieszczepiona. Ciekawe że jak lekarze leczą np. palaczy papierosów albo tych co nałogowo piją . Nie mówią im przecież macie nałóg to i tak nie przeżyjecie !!! NIE WIERZĘ ŻE U CIEBIE W RODZINIE WSZYSCY WYSZCZEPIENI , na pewno ktoś nie przyjął szprycy. No ale TY się nie przyznasz. szkodniku szcepionkowy 🙂

Kazik
10 miesięcy temu

Chrzęść borze nie denerwuj się. Szury mają jeden zwój, jeszcze zablokowany folią i jedna jedyna myśl przychodzi im do głowy jak czytają że ktoś umarł – zmarł od szczypawy. Taką ikonkę na to mają nawet antywacki💉. Jak umarł na covid to już nie wiedzą co napisać, walą nie na temat i obrażają. Wrócę natomiast do tematu: wpłacam na różne zbiórki, żal mi maleństwa które straciło matkę, ale pieniądze na ten cel powinny wpłacić organizacje które zniechęcają do szczepień, a wręcz nimi straszą. W ramach zadośćuczynienia. Czy rodzina nie powinna złożyć pozwu przeciw nim?

Chrzęść borze
10 miesięcy temu

Czy pani z tego artykułu zmarła bo miała odczyn poszczepienny? Nie? To zamknij pysk szkodniku społeczny.

marekM
10 miesięcy temu

do „Chrzęść borze” Ciekawe jakbyś cwaniaczku gadał jakby ci ktoś po szczepieniu umarł, albo miał bardzo ciężki odczyn poszczepienny. Łatwo krytykować innych. Ty pewnie tylko min od niezdorowia słuchasz . No i pewnie tego siwego profesorka co ??

Babcia
10 miesięcy temu

Moja córka zaszczepiła się w ciąży. Wnuczek ma 6 miesięcy, oboje zdrowi. Ich cudowna przygoda trwa dalej, ku wielkiej radości całej rodziny.

Adam TKMK
10 miesięcy temu

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.Spoczywaj w pokoju.Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej
Dla męża zmarłej.. nie takich słów które by przywróciły Tobie żonę a dzieciom matkę.Musisz się trzymać bo masz dla kogo żyć.Wiem,łatwo się pisze..Pamiętaj,czas leczy rany aleblizny pozostają.

Kierowca busa
10 miesięcy temu

Teraz przyszły takie czasy że wszyscy będziemy prosić o pomoc i wsparcie

Chrzęść borze
10 miesięcy temu

Szczepienia kobiet w ciąży przeciwko cov19 są zalecane przez lekarzy ginekologów. No ale fakt, nie ma obowiązku wierzyć lekarzom. Można wierzyć ślusarzom, cieślom, bezrobotnym i półgłówkom takim jak Stefan2000. Tylko proszę potem nie wyciągać ręki po pieniądze jak się okaże, że jednak Stefan tylko szczekał, a lekarze mieli rację.

Do Stefan 2000
10 miesięcy temu

Zgadza się, motłoch nie potrafi myśleć samodzielnie. Myśli za nich szpryca i TV. Więcej nie trzeba dodawać.

Ala
10 miesięcy temu

Jest już 100% lekarstwo na covid! Wystarczy wejść w masce do restauracji, a potem jak już usiądziecie to możecie szmatę z pyska zdjąć i jesteście bezpieczni! Takie są wytyczne naszego rządu. Czego nie rozumiecie?!

45
0
Napisz co o tym sądziszx