Dzieci wracają do szkół. Burmistrz jednej z gmin prosi o zostanie w domach

Po długiej, świąteczno – noworocznej przerwie uczniowie wracają do szkół, będą się uczyć w systemie stacjonarnym. W przypadku Wielkopolski będzie to krótkotrwały powrót, bo za pięć dni koniec zajęć i początek ferii zimowych. Dlatego burmistrz Czempinia w powiecie kościańskim wyłamuje się z rządowych wytycznych i apeluje do rodziców, by zostawili dzieci w domach.

Sytuacja epidemiczna nadal jest trudna. Według epidemiologów jesteśmy na początku piątej fali koronawirusa, tym razem mamy do czynienia z wariantem Omikron. Mimo to dziś uczniowie w całej Polsce wracają do szkół. W Wielkopolsce na krótko, bo tylko na tydzień. 17 stycznia rozpoczynają się u nas ferie zimowe.

Dlatego Konrad Malicki, burmistrz Czempina apeluje, by rodzice nie posyłali dzieci do szkół, a pracę szkół na terenie swojej gminy organizuje tak, by zajęcia odbywały się i stacjonarnie i zdalnie.

– Apeluję zatem do Państwa, rodziców naszych uczniów, o rozważenie możliwości pozostawienia dzieci w domach w okresie od dnia 10 do 14 stycznia 2022 roku i skorzystanie z nauczania on-line. Pragnę jednocześnie wyjaśnić, że jako Burmistrz Gminy Czempiń podjąłem starania o przedłużenie nauki zdalnej w gminnych placówkach oświatowych na ten właśnie przedferyjny tydzień, jednak nie jest to możliwe w oparciu o obowiązujące przepisy prawa i wymagane zgody krajowych służb sanitarnych. Dzieci powinny mieć jednak możliwość pozostania przez najbliższych klika dni w domach bez obawy o powstanie szkolnych zaległości. Dzięki temu również możliwa będzie ochrona ich zdrowia i życia przed chorobą w trakcie ferii, które powinny by dla nich czasem odpoczynku, zabawy i wyjazdów w reżimie, na który obecnie pozwalają obostrzenia sanitarne. – pisze w oficjalnym apelu burmistrz Malicki.

Na terenie jego gminy funkcjonują dwie szkoły. Nauczyciele obu mają tak zorganizować zajęcia, by dzieci, które zostaną w domach nie miały zaległości w nauce. – pisze portal faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do O! Kolejni!
15 dni temu

Bez spiny ziom oni wszyscy do końca 2022 zdechną a resztę PIS zamknie w obozach, wiec zachowaj spokój.

do Stefan2000
15 dni temu

Taa, dali się zrobić w uja i teraz chcą resztę pociągnąć za sobą.
A my im taki Uj.
Myślę, że w marcu im przejdzie bo rusza szczepionka 2 dawkowa na Omikrona.

Stefan2000
17 dni temu

Ja do tych zaszczepionych pajaców, agresorów. Dziwnym trafem wszyscy ktorzy zostali zaszczepieni stali sie bardzo agresywnymi ludzmi. Piana z mordy non stop, szalenstwo i obłed w oczach. Puerdolone zombiaki. Kroliki doswiadczalne.

O! Kolejni!
17 dni temu

Więcej podobnych przykładów, które tak bardzo wk…..ją zebranych tu agresywnych foliarzy, w artykule o zmarłej na Covid, niezaszczepionej 19-latce. Kilka artykułów powyżej.
Wciąż napływają nowe przypadki martwych nieszczepów lub śmierci będących pokłosiem antyszczepionkowej agitacji w sieci, więc zapnijcie pasy, foliowa brygado, bo im więcej będziecie tu w postach szerzyć dezinformację, tym więcej podobnych historii tu wleci. Wasz wybór

Do FAN nieWOLa
17 dni temu

Są sfrustrowani bo to już jest niemoc z ich strony. Wypisują już drugi rok jedni i ci sami, TV z mózgów zrobiła im sieczkę. Niektórzy niestety to już są przypadki beznadziejne, covidowi foliarze i tyle w temacie.

Do Edward OO
17 dni temu

Polska języka – trudna języka… Przeczytaj imbecylu jeszcze raz co napisałaś. Ty nawet w szkołę nie trafiłeś kamieniem… 😂🤣🤪

Do covidiotow
17 dni temu

Jeszcze nie zgred już nie małolat oraz
O! Kolejni! Was powinno się zamknąć w „Białym Domku” bo stwarzacie zagrożenie dla otoczenia. Siejecie ferment i podsycacie nienawiść na forum. Jesteście żywym dowodem na to jak można zgłupieć przez oglądanie TV w krótkim czasie. Zamknąć ryje i do piwnicy!!! Macie do gadania tyle co żyd w czasie okupacji.

Do O! Kolejni!
17 dni temu

O! Idiota się wybudził!!!

Do covidioty O! Kolejny!
17 dni temu

W szpitalach chętnie wpisują covid przy zgonach bo mają za to niezłą kasę. Nie jest już tajemnicą że na oddziałach covidowych zarobki sięgają 8-10 tysiecy złotych, i nie są to jeszcze lekarze! Im jest ten covid na rękę!!! Obudźcie się ludzie!!!

FAN nieWOLa
17 dni temu

Dlaczego zaszczepieni są coraz bardziej sfrustrowani i agresywni? Czyżby zrozumieli, że zostali oszukani i szczepionka im NIC nie daje poza utratą naturalnej odporności?

36
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x