Największa katastrofa przy Rondzie Bankowym. Było 11 poszkodowanych

Po 13 latach wracamy do masowego wypadku w pobliżu Ronda Bankowego. Dziś przypada rocznica kiedy to kierowca fiata punto stracił przytomność, a jego samochód wjechał w zatłoczony przystanek przy ulicy Głogowskiej.

72-letni kierowca jechał ulicą Głogowską w stronę Ronda Bankowego. Na wysokości przystanku autobusowego zjechał na pobocze i potrącił 10 osób. Wśród nich pięcioro nastolatków w wieku 13 do 16 lat. Część z poszkodowanych miało poważne obrażenia.

Kierowca fiata, znany ostrowski geodeta, zmarł po kilku dniach w szpitalu w wyniku doznanego udaru mózgu.

Tragedia miała miejsce w piątkowe przedpołudnie, kiedy z przystanku korzystają klienci targowiska oraz uczniowie.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kierowca
16 dni temu

42 lata jeżdżę autem bez jednej stłuczki. Jednocześnie widzę, że nie ma dnia, żeby świeżo upieczeni „kierowcy” nie rozbijali się w mieście i poza nim. Zawał, udar może dopaść każdego kierowcę w każdym wieku. I patrząc na tryb życia dzisiejszej młodzieży ich będzie to dopadać dużo wcześniej. Więc zamiast pyskować na starych kierowców, niech zaczną uważać podczas jazdy i zadbają o swoje zdrowie.

@Do Gimbo
17 dni temu

To niby do jakiego „wieku” się wsiada za kierownicę? %0 lat? Ciekawe czy TY oddasz prawo jazdy „ w takim wieku”? Ale zapewne nie, bo twoja żółć Cię zeżre.
Jakby się nie czuł na siłach, toby nie wsiadł za kierownicę, a udaru można dostać w każdym momencie i jest to zdarzenie nagłe. Bo jakby ktoś wiedział, że dostanie udaru, toby się zawczasu udał do szpitala i tam czekał na ten udar pod opieką lekarzy.
I tak, nawet gdyby akurat wjechał wtedy w kogoś z moich bliskich, toby nie była jego wina.
Natomiast winą pijaków jest, bo oni WIEDZĄ, że są pijani i mają ograniczoną zdolność myślenia i szybkiego reagowania.

kier
17 dni temu

Anonimie ” Do Gimbo” …. ile Ty masz lat ? Co to znaczy > w takim wieku< Może mądralo dożyjesz > takiego wieku < i czy wtedy będziesz miał to samo zdanie ??

Rolmops
17 dni temu

200 lat temu na tym rondzie zderzyły się dwie karoce, pękły 2 dyszle i jeden rumak został ranny w lewej kopyto. Dodatkowo jeden kundel szczekał przez pół godziny.

Do Gimbo
17 dni temu

Mylisz się !!!!! Wina leży całkowicie po stronie kierowcy , w takim wieku się za kierownicę nie wsiada !!!!! Ciekawe czy byś tak samo go bronił , gdyby , to dotyczyło twojej rodziny? Stwarzał takie samo zagrożenie jak pijany kierowca. Nieodpowiedzialny samolubny zgred , po zdjęciach widać, że te Punto trzymał pod pierzyną , takie zadbane , pewnie to był jeszcze niedzielny kierowca. Wykluczyć całkowicie takich z ruchu drogowego , bo stwarzają duże zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego !!!!! Niech wsiada w taksówkę jak się nie czuje na siłach , stać go było a auto sprzedać albo dać młodym !!!!!

Last edited 17 dni temu by Do Gimbo
Do gaga
17 dni temu

Do gaga.
W kazdym wieku mozna poczuć się zle jadac samochodem.Nigdy nie wiadomo co się moze nam przytrafi .Ty też kiedys bedziesz starym sklerotykiem w tym wieku i ciekawa jestem czy nie wsiądziesz za kolko tylko będziesz jeżdzic autobusem.

Margola
17 dni temu

Do gaga…sklerotykiem to chyba Ty jesteś,mądry tak się nie wypowiada.

Gimbo
18 dni temu

W tym przypadku Kierowca nie był winny bo nikt z Nas nie wie kiedy nasze zdrowie lub życie przestanie dobrze działać i gdyby ten starszy Pan przeżył to by do końca życia byłby częściowo sparaliżowany

Roboo
18 dni temu

Spokojny weekend po zmianie przepisów, że trzeba kotlety odgrzewać?

gaga
18 dni temu

Takie stare sklerotyki w ogóle nie powinni prowadzić. W domu siedzieć i wnuki bawić a jak chce gdzieś jechać to niech taksówkę zamawia. Samochód młodym dać.

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x