Dostali po 1500 zł mandatu za rozbite lusterka

Kierujący pojazdami marki VW oraz BMW zostali uznani za współwinnych zdarzenia drogowego zaistniałego w minioną niedzielę w miejscowości Ignaców. Wg obowiązującego od 1 stycznia br. nowego taryfikatora sprawcy zostali ukarani mandatem po 1500 złotych każdy.

2 stycznia br. o godzinie 16:30 w miejcowości Ignaców doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów.

Interwenujący na miejscu policjanci ustalili, że do zastnienia zdarzenia przyczynili się oboje kierujący, którzy wykonując nieprawidłowo manewr wymijania doprowadzili do bocznego zderzenia się lusterkami.

30-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały na terenie powiatu kępińskiego, który kierował samochodem marki VW oraz 21-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra, kierująca samochodem marki BMW, zostali ukarani mandatem karnym po 1500 złotych każdy, zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia br. nowymi przepisami dotyczącymi wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, z którym warto się zapoznać.

Warto pamiętać, że policjanci w zdecydowanej większości przypadków orzekają współwinę, chyba że jeden z uczestników się przyzna. Dlatego tym bardziej warto zainwestować 200-300 zł w kamerkę.

POLECANE NEWSY
53 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł
5 miesięcy temu

Nie można wiecznie zasłaniać się DZIEĆMI, UE i IMMUNITETEM.
Jak takie podwyżki mandatów dobre, dlaczego nadal immunitet chroni przed otrzymaniem mandatu, he?

Poseł na Sejm
5 miesięcy temu

Szanowni Państwo. Kwoty mandatów przez 20 lat nie były podnoszone. Proszę przyjąć do wiadomości, że dobre czasy się skończyły dla piratów drogowych – potencjalnych zabójców DZIECI. Nowy taryfikator mandatów jest już faktem i nic tego nie zmieni. To dla Waszego dobra.

Jeżeli kogoś nie stać na mandaty, to niech nie popełnia wykroczeń a najlepiej z buta chodniczkiem się przejdzie – dotleni się i zdrowie lepsze będzie.

Zawsze można też wziąć kredyt czy poprosić o rozłożenie płatności na raty.

xxx
5 miesięcy temu

Proponuję zorientować się jak wybrani przez nas posłowie głosowali. Podpowiem, żebyście za długo nie musieli szukać – 99% było za przyjęciem obecnego taryfikatora mandatów. Nie ma więc jak podziękować przy urnie.

Konfederata.
5 miesięcy temu

Za rok wybory, jak wygra Konfederacja cofnie te kretyńskie wysoko mandaty. A co najważniejsze staną przed niezależnymi Sądami wszyscy przestępcy z Nowogrodzkiej włącznie z przystawkami.

Cap3lla
5 miesięcy temu

W podgorzowskiej Kłodawie kierowca Kia wymusił pierwszeństwo na kierującym BMW, co doprowadziło do skasowania kilku przęseł płotu, o dwóch kompletnie rozbitych pojazdach nie wspominając. Mandat dla sprawcy kolizji, czyli kierowcy Kia – 1450zł. Jakieś pytania?

Ozzy
5 miesięcy temu

Znowu BMW …czy to juz jakaś plaga jest czy co ? To już innych marek samochodów nie ma ?

Kazik
5 miesięcy temu

Też cię pozdrawiam .,.,., – a teraz do kościółka leć. Wypowiadaj się za przeklinanie.

pytek2
5 miesięcy temu

Co ustawa to dziadostwo nad dziadostwem i ciągłe nowelizacje. ,,Polski Ład” totalny burdel za co rządzący obwiniają wszystkie księgowe w kraju.
Nowy taryfikator dotyczący mandatów też totalny burdel, za ,,wizytę” drogówki 1,5 tys zł ,,od łebka”, Kulsony pójdą na bezrobocie (każdy będzie się bał ich wzywać), wzrośnie radykalnie ilość spraw cywilnych dotyczących odszkodowań (firmy ubezpieczeniowe bez ,,podkładki” od ,,drogówki” nie zechcą płacić, strony kolizji nie będą się zgadzały z interpretacją przeciwnej strony).

.,.,.,
5 miesięcy temu

Do Kazik- z lempartowym pozdrowieniem wyp*******j🤙

JapCar
5 miesięcy temu

Miałem identyczną stłuczkę w grudniu z Passatem między Topolą a Tarchałami. Passat pojechał dalej ja się zatrzymałem i podniosłem osłonę lusterka (mogę sprzedać). Mam dobrą kamerkę, kolor auta i numery rejestracyjne i co z tego. U mnie tylko lusterko się potrzaskało. Kupiłem nowy wkład za 40zł i po sprawie. Teraz jeszcze osłonę lusterka (kolor) sprzedam za 40 i będę na zero 🙂

53
0
Napisz co o tym sądziszx