Najbogatsi bogacą się jeszcze bardziej

Tomasz Biernacki, właściciel sieci marketów Dino wzbogacił się w przeciągu roku o 5 miliardów złotych i awansował na pierwsze miejsce listy najbogatszych Polaków. Pokonał Zygmunta Solorza i Michała Sołowowa.

Biznesmen Tomasz Biernacki stworzył sieć marketów liczącą już 1843 obiekty. Główna siedziba znajduje się w Krotoszynie. Rok temu jego majątek (51% akcji Dino) wyceniano na 13 miliardów. Dziś to już 18 miliardów.

Choć w ubiegłorocznym rankingu najbogatszych Polaków przygotowywanych przez Forbesa właściciel sieci Dino z Krotoszyna Tomasz Biernacki znalazł się na drugim miejscu za Michałem Sołowowem. Zestawienie opublikowano w lutym 2021 roku i wówczas Sołowow mógł się pochwalić majątkiem szacowanym na 15,5 mld złotych, a Tomasz Biernacki 13 mld złotych.

Drugie miejsce osiągnął Zygmunt Solorz (branże medialna, energetyczna i telekomunikacyjna). Majątek wyceniany ma 11,6 mld zł.

Trzecie miejsce należy do Marka Piechockiego, twórcy firmy odzieżowej LPP. Wartość biznesu to 9,9 mld zł.

Wracając do marketów Dino. Co o nich sądzicie?

POLECANE NEWSY
64 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tom
5 miesięcy temu

Kosztem niedzieli się dorabia i ludzi którzy chcieliby być z rodziną i mieć dzień odpoczynku. Żadnych zasad nie ma u tych pseudo-biznesmenow . Wszystko zostawia i pójdzie do grobu jak każdy. Tylko co biedny powie przed Bogiem….co z jego dusza i zbawieniem.

jxd
5 miesięcy temu

najgorszym towarem w Dino jest chleb, kupiony w sobotę nie nadaje się do jedzenia w poniedziałek rano, oraz warzywa które albo są źle, albo za długo przechowywane nim trafią do sprzedaży , widać szczególnie to w okresie letnim , porównanie warzyw z Dino z każdym innym sklepem nawet z innym marketem w Dino są nieświeże a nawet nadpsute . po świętach w Dino Raszków pomidory były z pleśnią , niektóre nawet podgnite, rano zwróciłem uwagę obsłudze , wieczorem dalej stały te same zepsute pomidory .
reszta towary jest ok .

do klient
5 miesięcy temu

To test na głupoli,ilu można przekręcić ! Zaliczyłeś,dołączyłeś do grupy pustaków !
Brawo !

Last edited 5 miesięcy temu by do klient
klient
5 miesięcy temu

Wszystko ok. Tylko dlaczego inne są ceny na półkach, a inne przy kasie??? Dzisiaj robiłem zakupy w dino na Okólnej w Ostrowie. Dla przykładu: masło cena 5,99, a na paragonie 6,49, koncentrat pomidorowy 1.49- przy kasie 1,99, papier toaletowy 4,19 cena na półce, a na paragonie 4,49. Tak sie nie robi!

Stefan2000
5 miesięcy temu

Co o nich sądzimy?? Juz piszemy. W markecie 4 ekspedientki, w tym jeden ochroniarz, ktory alkohol uklada i inny towar. Ekspedientki te, biedne kobiety, maja problem z wyrabianiem sie, bo jakus ch.uj postanowil, ze bedzie najbogatszy w Polsce. Oczywiscie kosztem pracownikow. Menda i ch.uj. Oto co o nim myslimy.

Do bartek
5 miesięcy temu

Nie pij tyle to się nie będziesz przewracał.

Nami
5 miesięcy temu

Nie polecam wykorzystanie pracowników ,praca trzy osoby na drugiej zmianie niska płaca ,żadnych dodatków ,premia raz na jakiś czas ,

WW
5 miesięcy temu

Pieniądz robi pieniądz… mając np. 100 sklepów to po roku z zysków otwierasz przynajmniej 20 nowych co powoduje że wartość twoich aktywów (majątku) wzrasta o ok 20%… nowy polski ład (wał) miał to niby ukrócić lecz jak się okazuje jest jak zwykle. Bogaci normalnie będą się normalnie bogacić a biedni będą za to płacić….

Jeśli chodzi o samo dino to powoli przypomina to koncern tzn minimalna krajowa i śmieciowe premie w wysokości kilku % dochodu danego sklepu (czasem to kilkadziesiąt zł kwartalnie) do tego nie zapłacone nadgodziny itd.

nikomu nie zazdroszczę zarobków, lecz wg. mnie osoby które wykorzystują innych dla zysku to po prostu *******, które kiedyś spotka kara (karma)

tom
5 miesięcy temu

Kosztem niedzieli….ludzie zapi……ja 7 dni. Do grobu weźmie….nic …Zero….będzie przeklinał dzień kiedy oddał się mamonie. Tyle w temacie.

Marek
5 miesięcy temu

Skoro takie złe warunki to skąd ma ludzi do pracy , towar złej jakości to skąd te tłumy w sklepach. . Mam wrażenie , że to polska zazdrość . Proponuję zabrać się do pracy i liczyć swoje a nie kogoś.

64
0
Napisz co o tym sądziszx