Poświąteczny mord kaczek. Wszystko przez maleństwo

Żyjemy w czasach gdy nie tylko ludzie muszą się obawiać chorób zakaźnych, ale również zwierzęta. Na szczęście w przypadku ludzi nie dochodzi do prewencyjnej utylizacji z powodu kontaktu z osobnikiem zakażonym.

W powiecie ostrowskim unicestwiono 2 hodowle kaczek z powodu wykrycia dodatnich wyników badań na obecność ptasiej grypy, a trzecie stado wybito, ponieważ wykazano powiązanie rodzinne i było to tzw. gospodarstwo powiązane.

28 grudnia wpuszczono dwutlenek węgla do gospodarstwa w Rososzycy, co spowodowało śmierć 6700 kaczek. 30 grudnia unicestwiono 30 tysięcy kaczek, które miały raptem 6 dni. W międzyczasie zabito także 7800 kaczek na gospodarstwie w Czekanowie, gdzie wynik próbek był… ujemny.

Padłe zwierzęta wywożono w eskorcie policji do powiatu krotoszyńskiego, gdzie zutylizowano ich ciała. A wszystko to przez maleńkiego wirusa.

CZYTAJ  15-latka była w stanie krytycznym. Jej organy trafią do potrzebujących?

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jua
11 miesięcy temu

Tej zimy nie widzę czarnych ptaków gawron z północy, więc coś musiało się …

olo
11 miesięcy temu

Nic się nie zmarnuje. Będą promocje w marketach w nadchodzących tygodniach.

Rysiek
11 miesięcy temu

Jeśli ktos nie widział stada ,które choruje na Ptasia Grypę nie powinien się wypowiadać! Łatwo powiedzieć że wirusa nie ma, ale jeśli są upadki po kilkadziesiąt czy kilkaset dziennie to ,to nie jest zwykła choroba!! Jedyny minus jest taki, że drób z wirusem po obróbce termicznej spokojnie mógłby być wykorzystany w inny sposób a nie puszczony z dymem

Last edited 11 miesięcy temu by Rysiek
Tadzinka
11 miesięcy temu

Pic na wodę foto montaż!!! Wyniszczają polską gospodarkę!!!

Samson
11 miesięcy temu

Do Nick- debilu na***rdalasz TVN24 przez 24h 7 dni w tygodniu to powinieneś wiedzieć,😂😂😂, zdrowia w tym 2022 roku życzę

Nick
11 miesięcy temu

A co z kaczka z Żoliborza?

Janina
11 miesięcy temu

Podobnie utylizuje się w dzisiejszych czasach ludzi.Wmawia się im że mają chorobę bez objawów po czym wstrzykuje się im preparat ,którego działanie poznają wszyscy za jakiś czas.

Fuck the ekology
11 miesięcy temu

Jedno to ,to że urzędnicy to kretyni często sprawujący swój urząd z politycznego polecenia ( nie mają oni zielonego pojęcia o swojej robocie)
Dwa to te wszystkie eko głupoty powielane przez ekoterorystow którzy swoja wiedzę czerpią z Youtube uniwersytetów ..
Trzy qrwa gdzie. Zmierzasz świecie.
…..czas się ogarnąć bo za chwilę. Będzie za późno i będziemy tylko cząstka popierdolonego systemu.

do hhhh
11 miesięcy temu

nawozy – idz po kredyt kmiocie i kup sobie. PIS i UE nauczyła was kmiotki ,ze za wszystko dotacje, osłony ulgi . Brać sie buraki do roboty, gnoju, a nie do pisania o osłony itp.
Nie idzie idz do roboty na budowę. Ziemniaki , zboza, cytrusy dostaniemy z Izraela, Majorki itp., wale polskich wiecznie stękajacych polskich kmiotków ze wsi. Cytrusy z z Izraela tansze,niż nasze zboża, chleb, czy ziemniaki itp., Tam sie opłaci u nas Nie – tylko żebranina . Do gnoju chłopki.

Weterynarz Powiatowy
11 miesięcy temu

Boże co za głupota, mniejsze IQ od wterynarza który podjął taka decyzje mają tylko osoby niezaszczepione.

20
0
Napisz co o tym sądziszx