Poświąteczny mord kaczek. Wszystko przez maleństwo

Żyjemy w czasach gdy nie tylko ludzie muszą się obawiać chorób zakaźnych, ale również zwierzęta. Na szczęście w przypadku ludzi nie dochodzi do prewencyjnej utylizacji z powodu kontaktu z osobnikiem zakażonym.

W powiecie ostrowskim unicestwiono 2 hodowle kaczek z powodu wykrycia dodatnich wyników badań na obecność ptasiej grypy, a trzecie stado wybito, ponieważ wykazano powiązanie rodzinne i było to tzw. gospodarstwo powiązane.

28 grudnia wpuszczono dwutlenek węgla do gospodarstwa w Rososzycy, co spowodowało śmierć 6700 kaczek. 30 grudnia unicestwiono 30 tysięcy kaczek, które miały raptem 6 dni. W międzyczasie zabito także 7800 kaczek na gospodarstwie w Czekanowie, gdzie wynik próbek był… ujemny.

Padłe zwierzęta wywożono w eskorcie policji do powiatu krotoszyńskiego, gdzie zutylizowano ich ciała. A wszystko to przez maleńkiego wirusa.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Potrącenie rowerzysty na przejeździe (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bzdura.
2 lat temu

A w czekanie dlaczego wybito kaczki skoro wynik był ujemny? Za to też społeczeństwo będzie płacić? To już profilaktycznie będzie trzeba zabijać? Bo może kiedyś będą chore? Dziś kaczki, jutro świnki, następnie krówki i tak dalej a na końcu może i człowiek będzie na tej liście? To jest jakiś koszmar.

Do A...
2 lat temu

Nie, szczepy się same zutylizowały 🙂

Pietro
2 lat temu

winik ujemny i kaczęta się utylizuje?w jakim czasie od pobrania pierwszej próbki zostaje pobrana druga próbka oraz z ilu sztuk drobiu,ķtóra daje możliwosc utylizacji drobiu przez Sanepid ???ciekawi mnie czy ktoś odpowiada za to jeżeli urzędnik postąpi predzej z decyzją utylizacji tego drobiu gdzie winiki badań mogą okazac sie inne niz pierwsze
a dojdzie do utylizacji tego drobiu i jakie konsekwencje go czekają!!!
jak do tego wirusa odnosił się Sanepid w latach 80 czy tez utylizował drób czy podawał antybiotyk aby zapobiec utylizacji tego drobiu oraz zwierząt !!!!

kaczor
2 lat temu

I Ok – szkoda pisklaków i wlascicieli – ale takie ryzyko i takie ZYCIE. Ja osobiscie tym kmiotkom nie ubezpieczę firmy. I nie ma zgody aby podatnik uczestniczył w kosztach prywatnego hodowcy.Panstwo to ludzie, społeczeństwo i dlaczego państwo czyli i Ja,mam pokrywac straty u kmiota.
OC-PZU i dostaniesz odszkodowanie. Płac i masz .

Bartos
2 lat temu

do ” A” ale ty głupi jesteś , lubisz podjudzać. życzę ci wzajemnie

ks swiętoc/uj
2 lat temu

Kaczyński już wysyła WOT na odsiecz

hhhhhhh
2 lat temu

niedługo przez ten ich wał będziemy jeść kamienie, nawozy są po 4 k za tone. Gdzie jest tarcza na nawozy 0% VAT?

Ostatnio edytowany 2 lat temu by hhhhhhh
Jureczek
2 lat temu

Szkoda zwierząt wszystko wina PiS

A.....
2 lat temu

A nieszczepy się same utylizują….!😀

Czytelnik
2 lat temu

Powinni być ludzie pociagani do odpowiedzialności za to że każą wybijać zdrowe kaczki a właściciela gospodarstw muszę czekać na odszkodowania bo państwo się nie kwapi żeby płacić wszystko trwa bardzo długo

20
0
Napisz co o tym sądziszx