Kolejny remont ostrowskiego Ratusza. Będzie kosztował kilka milionów

Przygotowano projekt i pozwolenie na remont, ale nie znaleziono pieniędzy. Tak w Ostrowie Wielkopolskim przystąpiono do modernizacji jednego z bardziej ważnych budynków w mieście, czyli Ratusza. W uchwale budżetowej zarezerwowano 500 tys. zł, a tymczasem wartość prac jest wyceniana na 10-krotność tej kwoty.

W tej sytuacji, kiedy w kasie magistratu nie ma pieniędzy, urzędnicy będą zabiegać o dofinansowanie w ramach z funduszy na termomodernizację w ramach WRPO (Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny). Modernizacja ma trwać aż 2 lata. Wcześniej udało się wyremontować salę ślubów i klatkę schodową. Na parterze powstało Muzeum 3D prezentujące historyczną odsłonę miasta.

POLECANE NEWSY

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SUZUKI do niedowiarków
8 miesięcy temu

Kolej ogłasza się w radio centrum i poszukuje kandydatów na maszynistów oraz konduktorów mam znajomych maszynistów i akurat zatrudnieni są w Ostrowie a wiadomo że prowadzenie samodzielne pociągu wymaga szeregu czynności uzupełniających ale tak jest w wielu zawodach np.architekt po zakończeniu studiów to może samodzielnie zaprojektować podełko zapałek ,wiadomo że jak nie masz uprawnień maszynisty to nikt ci tej pracy w urzędzie nie zaproponuje a 8 tyś to nie dotyczy maszynistów podsumowując od czegoś trzeba zacząć trzeba zadać sobie samemu zajebiste pytanie co chciałbym w źyciu robić i starać się do tego dążyc.

Obserwer
9 miesięcy temu

Jarek mi wyrwał dwójkę do uratiwania 20lat temu, nie zapomnę mu tego

Do Suzuki
9 miesięcy temu

Dane z ostatnich miesięcy :gmina Kępno, najniższe bezrobocie w Polsce, czyli 2,3 %. Również zapraszam do pracy w branży meblarskiej, a jak jesteś taki do przodu to pokaż mi te ogłoszenia o pracę na stanowisku maszynisty, np. w Urzędzie Pracy. Na takie stanowisko trzeba było kiedyś się trochę uczyć i nabierać doświadczenia a nie z łapanki ulicznej i z marszu.

Do Suzuki
9 miesięcy temu

Tobie dragi to już całkiem mózg zżarły.

leon
9 miesięcy temu

Niech rozliczą sie najpierw z Teżnii Miejskiej . 870.ooo za wiatę z tarniną , która rośnie w każdym rowie to kpina z mieszkańców. Mimo inflacji za 870 tysi mozna kupić działkę i wybudować dom z łazienkami , kuchniami , rekuperacjąmi , ogrzewany , podswietlany i nawet z wiatą na samochód.

Były Kolejarz do Suzuki
9 miesięcy temu

Zejdź koleś na ziemię bo troszkę się zapędziłeś. Po pierwsze, w Ostrowie jest na Wolności kierunek maszynista ale ukończenie szkoły to nie wszystko. Po drugie, nie od razu przyjmują tylko trzeba czekać aż będzie organizowany kurs na maszynistę, a jeżeli będzie to do samodzielnej jazdy jeszcze trochę brakuje. Poza tym zależy do jakiej spółki się dostanie bo np. IC jednostkę macierzystą ma w Poznaniu i jadąc tam dopiero na miejscu zaczynasz pracę. No i najważniejsze – nie od razu te 8 tys. bo tyle to mają pracownicy z 30 letnim stażem jazdy.

SUZUKI
9 miesięcy temu

Pracy jest w bród tylko rusz tyłek idż za maszynistę na kolej potrzebują, zarobisz ,zusy zapłacą ,bilet za darmo ,emerytura od 60 lat ,praca świątek piątek ,wielka odpowiedzialność wstawanie o drugiej w nocy a nie każdy by chciał lekko łatwo i przyjemnie od 7 do 15 soboty niedzielę wolne i najlepiej za 8 tyś zł i najlepiej niech to Klimkowa załatwi .

Swój
9 miesięcy temu

Taniej było by zburzyć i wybudować nowy jak będzie to robiła firma pułkownik to 10 lat przez tej obsadzie pracowników Ukraińców

Konfederata
9 miesięcy temu

Budynek Urzędu rzecz święta i pieniądze podatników muszą się być i basta. Nie istotne, że są ważniejsze potrzeby infrastruktury miasta. To może długo nawet czekać. Zastanawiam się jak łatwo jest wydawać cudze pieniądze na własne potrzeby. Szkoda słów tylko wybory i zmiana całej tej ekipy.

paranoja ostrowska
9 miesięcy temu

Caryca ma w dupie wasze opinie !! ma swoje w glowie jak Jarek i tyle wszystkim do tego !!! wpompowala miliony w seniorow ikupila ich glosy na ta kampanie ! Oni nie beda sie na nia uzalac bo za nic juz nie zaplaca bo zwolniony z tego i tamtego… Policzcie sobie ile reszta mieszkancow bedzie splacac jej fanabarie na glowe z tych kredytow co wziela!! a podczas jej kadencji sciagnela moze 2-3 srednie firmy ktore zatrudniaja 20-50osob !! jak dla mnie najgorszy prezydent ever !! Wystarczy jechac do Kalisza i zobaczyc jakie tam sa inwestycje !!!

18
0
Napisz co o tym sądziszx