Pierwszy raz świętujemy to wydarzenie

Udostępnij
Tweet

27 grudnia 1918 r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Był to największy zwycięski zryw powstańczy w historii naszego kraju. W tym roku pierwszy raz w historii ten dzień obchodzimy jako nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego.

– Z samego rana złożyliśmy znicze i kwiaty pod tablicą Powstania Wielkopolskiego umieszczonej na budynku Urzędu Miejskiego, który znajduje się przy Alei Powstańców Wielkopolskich, by uczcić patriotyczną postawę mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Z tej okazji powstańczymi flagami udekorowano całą Aleję Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeszcze dziś, o godzinie 17:30 odbędzie się uroczysta msza święta w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim. Po mszy delegacje władz samorządowych Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Powiatu Ostrowskiego złożą kwiaty w miejscach pamięci – na ul. Wrocławskiej – pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w kwaterze Powstańców Wielkopolskich.

Bądźmy dumni z Wielkopolski!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do julian
2 lat temu

do julian – ty jestes z tego skaładu ? kiedy to cie tak gumowano w tym rejonie ? przygład okolicznosci . Jak pamietam tamte czasy w tym rejonie, ale tych gum NIE widziałem, nie pamietam .
Gosciu tworzysz nowa ostrowską historie .

bloto radnych
2 lat temu

Panie Malik, Panie Banasiak – zapraszamy na ul. Leśną w swym obwodzie wyborczym . Jakoś was tam ” nie” widać. Zaś 4 razy w roku widać spychacze aż z Uniejowa, co równają błotko na tej ulicy.
Zas na tego typu szopkach zawsze.

olek
2 lat temu

jako wnuk powstańca,wielki szacunek,dla powstańców,jeden z tych zniczarzy na fotce,za komuny,pzpr,potem solidarnosc,a teraz tam gdzie dobrze

Wizjer
2 lat temu

” Aleje Powstańców Wielkopolskich udekorowano flagami”. Jedną ulicę. A niedawno pół miasta było obwieszone szmatami eurokołchozu a hala podświetlona bo Ahmed potrzebuje powerbanka na granicy

Pamela
2 lat temu

Hipokryci na zdjeciu. Nieźle w duszy przeklinali ze musieli uczestniczyć w tym wydarzeniu 😂

Do Julian
2 lat temu

Jak chcesz dzikiej i niezależnej wolności to wyjedź do puszczy Amazonskiej, a w Polsce nie mamy jeszcze takich nakazów (na szczęście) jak w UE, np. w Belgii obowiązkowe wybory, w Austrii obowiązkowe szczepienia. A do 1989 „przyjaźń” z ZSRR, bazy radzieckich wojsk, stan wojenny, obowiązkowy język rosyjski w szkołach to było o. K? Jak byś w tamtych latach gumą po grzbiecie dostał to inaczej byś dzisiaj mówił. Widać że guzik pamiętasz, leżysz rozkapryszony przed laptopem i wiele jeszcze przed tobą.

Przedstaw się
2 lat temu

Piękny wygrany zryw! Klika bandziorów Piłsudskiego miała wywalone na to, to dzięki naszym pradziadkom jest tu Polska. Wielkopolska to zawsze był wartościowy region ludzi gospodarnych, pracowitych, oszczędnych. To ziemia Dmowskiego. Piłsudski tu nie miał dużego posłuchu.

Sąsiad z za ,,granicy"
2 lat temu

Co ciekawe, Kalisz i powiat Kaliski jako jeden z nielicznych miast i powiatów wchodzących aktualnie w granice administracyjne województwa Wielkopolskiego – nie uczestniczył w powstaniu! Bo tutaj mieliśmy zabór Rosyjski i nie było przeciwko komu powstawać!

Julian
2 lat temu

To jest wolny kraj gdzie rządzi tobą UE i USA?

Żaba
2 lat temu

Caryca to hipokrytka.

29
0
Napisz co o tym sądziszx