Pierwszy raz świętujemy to wydarzenie

Udostępnij
Tweet

27 grudnia 1918 r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Był to największy zwycięski zryw powstańczy w historii naszego kraju. W tym roku pierwszy raz w historii ten dzień obchodzimy jako nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego.

– Z samego rana złożyliśmy znicze i kwiaty pod tablicą Powstania Wielkopolskiego umieszczonej na budynku Urzędu Miejskiego, który znajduje się przy Alei Powstańców Wielkopolskich, by uczcić patriotyczną postawę mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Z tej okazji powstańczymi flagami udekorowano całą Aleję Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeszcze dziś, o godzinie 17:30 odbędzie się uroczysta msza święta w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim. Po mszy delegacje władz samorządowych Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Powiatu Ostrowskiego złożą kwiaty w miejscach pamięci – na ul. Wrocławskiej – pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w kwaterze Powstańców Wielkopolskich.

Bądźmy dumni z Wielkopolski!

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obserwer
2 lat temu

Ja organizuje powstanie… Do lodówki 🙂 pozdrawiam po świętach

Lech
2 lat temu

Przypominam że już wcześniej był kawałek wolnej Polski- Republika Ostrowska. Zapomniany przez wielu a jakże ważny epizod. Wypracowany i bardzo przemyślany taktycznie przez tych którzy myśleli w kategorii państwa , nie parti. Ich nazwiska noszą place, ulice i szkoły. Chciałbym żeby w Ostrowie znaleźli się ludzie o takich samych walorach, żeby Ostrowianie mogli być z nich tak samo dumni.(marzenia!)

Do Julian
2 lat temu

Jak to po co? Odezwał się niezadowolony któremu w tyłku jest za dobrze. Było ty chociaż syneczku w wojsku żeby móc doceniać co inni dokonali? Żeby mama ci internetu nie doładowała to byś nawet nie miał gdzie żali anonimowo wylewać.

AdamTKMK
2 lat temu

Bedac dzieckiem miałem zaszczyt spotkać się z paroma powstańcami i wysłuchać ich wspomnień.Na cmentarzu w Jankowie Zalesnym jest kwatera.Lezy tam paru z nich.Pewnie też tamtejszą szkola nosi imię Powstania.Chwala bohaterom.

Do Julian
2 lat temu

Żebyś kmiocie żył w wolnym kraju. Takich jak Ty powinni wysyłać do Syrii testować Rosyjskie gazy paralityczno-drgawkowe.

PP2
2 lat temu

Niemożliwe….. takie nacjonalistyczne wydarzenie?
No coż, pani …dent… – dziękuję w imieniu dziadka i pradziadka!

***** przyjazny Ostrów
2 lat temu

Zakłamana….. Tablice Adamowicza wieszała a dziś….

Oo
2 lat temu

Powstanie Wlkp jest ciekawym historycznie zagadnieniem.

leon
2 lat temu

jeden tylko rozsądny jest na tym zdjeciu , wie ktoś który?

Julian
2 lat temu

I po co było to powstanie

29
0
Napisz co o tym sądziszx