„Pingwiny” mają nową brykę

Siostry Dominikanki z Broniszewic (pow. pleszewski) otrzymały nowy samochód do przewozu osób. To dar Fundacji WOŚP. Siostry nie kryły radości.

Nie możemy znaleźć słów, które opiszą naszą radość i wdzięczność. Dzisiaj odwiedził nas Jurek Owsiak aby przekazać dla naszej Fundacji samochód! To niezwykle ważne, ponieważ brakowało nam auta, które pomieści wszystkie dary, jakie od Was, kochani Darczyńcy, otrzymujemy!

Siostry prowadzą słynny na całą Polskę „Dom Chłopaków”, gdzie trafiają dzieci z dużymi wadami i mogą tam przebywać do osiągnięcia pełnoletniości. Popularność tych sióstr zakonnych przyniósł krótki filmik, w którym udawały chodzenie pingwinów.

CZYTAJ  Po ile będzie karp na Święta? Król karpi odpowiada

29 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
becks'a
10 miesięcy temu

Do Izydor To uważasz że masz prawo decydować o życiu lub śmierci matki? Nie chciałbym ci przypominać kim ty i twój sort jesteście w naszych oczach bo nie mamy takiego słownictwa ale uwierz że jak Bóg istnieje to będziecie się smażyli w kotle obok Hitlera Fundacja którą pożera 10% to chyba bardzo uczciwa fundacja. Najważniejsze że się rozliczają nie jak Caritas co chyba jest największą pralnią pieniędzy na swiecie

Ani grosza dla nygusa
11 miesięcy temu

I znowu ten pozer i krętacz w pedalskichczerwonych portkach…Ostatnio chciał kupić wieniec i kwiaty na pogrzeb na fakturę WOŚP! Dziad pieprzony jak mu nie wstyd nawet za swoje nie kupi tylko za kasę którą biedne dzieci w mrozie musiał żebrać! Wstyd Owsiku nierobie.

Izydor
11 miesięcy temu

I wszystko jasne…..o Pana poziomie.

Do Izydor.
11 miesięcy temu

A jeśli chodzi o towar to może być wybrakowany a człowiek niestety ale może być upośledzony, jak kolejek by to nie zabrzmiało.

Izydor
11 miesięcy temu

Nikt nie na prawa pozbawiać życia człowieka niezależnie od etapu rozwoju, od poczęcia do naturalnej śmierci. Nikt. I żadna choroba czy niepelnosprawnosc nie uprawnia do zabijania. Cywilizacja która odrzuca prawo do życia to BARBARZYNSTWO.

Do Izydor.
11 miesięcy temu

Panie Izydorze z pewnością jest Pan dobrym człowiekiem ale chyba trochę mało wyrozumiałym. Każda kobieta ma prawo decydować czy chce urodzić dziecko jak Pan to pięknie nazwał, z niepełnosprawnością, obojętnie czy fizyczną czy umysłową. Ale obawiam się że kiedy będzie do tego zmuszona to takich miejsc i takich Sióstr jak i Broniszewicach może zabraknąć, bo nie każda kobieta zmuszona do urodzenia takiego dziecka zechce he wychowywać.. Dajmy im wybór, a ewentualny grzech czy wyrzuty sumienia ona i tak bierze na swoje barki.

Izydor
11 miesięcy temu

Te juz narodzone są ważne…a przed narodzeniem to zabić wg Pana. Gratuluję. Owsiak ile zabiera na swoją działalność…… Unikajcie wszystkiego co na nawet POZORY ZLA…to sw Paweł nauczał. I jeszcze jedno:pojęcie UPOSLEDZONE DZIECI …..upośledzony to może być towar a nie czlowiek. Człowiek jest Z NIEPELNISPRAWNOSCIA. nie duma urazona lecz tęczowe i z piorunami idące osoby w najbardziej ciężkim grzechu nie wolno popuerac nawet pośrednio.

Ala
11 miesięcy temu

Pingwinki kochane, róbcie swoje. Jesteście wielkie. Nie przejmujcie się głosami krytycznymi, tacy ludzie są maluczcy i nic nie warci. Przyjmujcie pomoc od każdego kto wyrazi taką chęć, chociażby był czarny , czerwony, zielony czy nawet w kropki, czy jest po lewej czy po prawej stronie. Każda pomoc w dzisiejszych czasach jest na wagę złota a ci chłopcy potrzebują jej szczególnie. Kocham Was Pingwinki.

Do Izydor.
11 miesięcy temu

A jeśli chodzi o lansowanie się Owsiaka jak Pan to nazywa, to nie jest to lansowanie, to jest pokazywanie publiczne że pieniądze które zbiera idą rzeczywiście na pomoc dla tych na które są zbierane. Pan Pospieszalski też nic innego nie robił tylko nagłaśniał sprawę w telewizji, można by go także posądzić że się lansował, a jednak zrobił też co dobrego… POMÓGŁ, też poza podziałami i chwała mu za to. Cel się liczy, zbożny cel a urażona duma nie.ma tu nic do szukania. Najważniejsze są DZIECI , Te JUŻ NARODZONE!!!

Do Izydor.
11 miesięcy temu

Człowiek w potrzebie zwraca się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie wówczas kiedy chodzi o dobro innych, w tym przypadku o dobro dzieci upośledzonych. Jazda pomoc jest na wagę złota. A Siostry udowadniają że dobro tych dzieci jest dla nich priorytetem i one w tym przypadku są ponad podziałami. Nie bawią się w politykę , nie stawają po żadnej stronie konfliktu politycznego tylko proszą o pomoc każdego kto jest w stanie pomóc tym chłopcom. I za to je cenię. A Pan jeśli jest takim filantropem za którego się podaje powinien to zrozumieć i Siostry wspierać. Dobro dzieci drogi Panie, musi być priorytetem, a nie złość ,czy nienawiść do jakiejkolwiek strony która zechce pomagać. Dość już tych podziałów!!!!!

29
0
Napisz co o tym sądziszx