Sprawcy byli brutalni i działali ze szczególnym okrucieństwem

W niedzielę ujawniono zwłoki niespełna 36-letniego mieszkańca Ociąża. Ten padł ofiarą trzech agresorów, którzy najprawdopodobniej postanowili zemścić się za zaatakowanie co najmniej jednego z nich w odległym okresie czasu. Śledczy postawili sprawcom zarzuty i ujawnili szczegóły.

Prokuratura z Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim postawił zarzuty trzem mężczyznom, którzy w niedzielę około godziny 6 rano zaatakowali pokrzywdzonego. 32, 34 i 35-letni mężczyźni stosowali przemoc w postaci uderzania drewnianą pałką, pięściami, nogami po głowie pokrzywdzonego. Następnie pozbawili go wolności działając ze szczególnym udręczeniem w ten sposób, że wbrew jego woli zabrali go z miejsca zamieszkania. Wywieźli go na drogę polną. Tam kontynuowali przemoc rękami i nogami, a następnie po przywiązaniu nóg pasami holowniczymi ciągnęli za samochodem. Na końcu pozostawili go w miejscu zamieszkania. W wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Prokurator zakwalifikował te przestępstwa jako zagrożone karą od 3 do 15 lat. We wtorek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok ofiary. Dzięki niej śledczy uzyskają informację co przyczyniło się do zgonu. Kwalifikacja czynu może ulec zmianie. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia.

zdjęcie poglądowe

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA
Subskrybuj
Powiadom o

65 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NO RESPECT
2 lat temu

No i kolejny raz treść artykułu jest błędnie odczytywana. Za zabójstwo grozi dożywocie, tylko, że aby postawić zarzut zabójstwa prokurator musi mieć stwierdzoną przyczynę zgonu, a to będzie miał dopiero po sekcji. W zależności od jej ustalenia kwalifikacja prawna może być zmieniona, ta aktualna jest tylko wstępna. I pewnie będzie zmieniona.

P.S.
2 lat temu

Ile? od 3 do 15 lat? Naprawdę??? No chyba że lekarz z rozpędu jako przyczynę zgonu wpisał COVID19…

Kat
2 lat temu

I teraz kur… będziemy pracować na te chwasty bo przecież w celi musi mieć ciepło i am am smaczne zaczynam tęsknić za zapomnianym nabiciu na pal

Maciej
2 lat temu

Ktoś wie skąd i byli i jak sie nazywali ci bandyci ?

Ole
2 lat temu

Niech mi ktoś wyjaśni jak za takie coś może grozić od 3 lat??

mama
2 lat temu

takie zwierzęta do końca życia powinny siedzieć w klatce !

obserwator
2 lat temu

Brak słów, żeby tak skatować człowieka przecież mogli mu dać po pysku i sprawa rozeszła by się po kościach, kara powinna być od 25 do dożywocia a nie od 3 do 15 lat za takie morderstwo.

Aaaa88
2 lat temu

Dożywocie

Go.
2 lat temu

Do końca życia w kamieniołomach

Janosik
2 lat temu

Od 3 do 15 lat, to chyba jakaś kpina wymiaru sprawiedliwości. Za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem należy się dożywocie.Autor artykułu użył sformułowania szczególne udręczenie, ciekawe co miał na myśli?

65
0
Napisz co o tym sądziszx