Strażacy uczcili pamięć po tragicznie zmarłych strażakach

Strażacy z jednostek OSP z powiatu ostrowskiego uczcili pamięć tragicznie zmarłych strażaków w wypadku, w którym brał udział samochód ciężarowy oraz wóz straży pożarnej. Ochotnicy pędzili do pożaru sadzy w kominie. Podczas dojazdu zderzyli się z samochodem ciężarowym. Dwie osoby zginęły na miejscu, a obrażenia trzech osób jadących z tyłu były niegroźne.

O godzinie 18:00 zawyły syreny w jednostkach OSP z powiatu ostrowskiego, a także w innych miastach Polski. Wszystko dla tragicznie zmarłych strażaków z OSP z jednostki OSP Czernikowo w województwie kujawsko-pomorskim.

Foto: Pomoc Drogowa Hejnowicz

CZYTAJ  Jazda na hulajnodze elektrycznej - Uważajcie na TE zakazy

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfident krępa
1 rok temu

Szkoda tira bo chłop jeździ po nocach cuezko

Tadeusz Rydzyk
1 rok temu

No masz odp. Idioty co to znalazł prawko na TYRA w kupie . Ośle jeden popatrz na statystyki ilu idiotów w ciężarowych doprowadza do wypadków z czego nie taki mały procent kończy się śmiercią . Ja tobie życzę jednak aby na Twojej drodze wydarzyło się coś najgorszego . A dlaczego bo taki idiota jak Ty nie powinien żyć i pracować przy tak odpowiedzialnej pracy .

miejscowy
1 rok temu

DO OLEK -sadza w kominie niebezpieczna? zanim straż dojechała wezwana przez kominiarza którego wezwano bo coś się z kominem stało to dach poszedł z dymem bo poszło już we wywiązke..dom po remoncie całkowicie zalany..

zwykły obywatel
1 rok temu

Cóż niestety społeczeństwo widzi to tak, że jeżeli jadą do kogoś innego niż ja to mają jechać zgodnie z przepisami najlepiej 50 km/h przepisowo ale skutecznie do celu. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej kiedy zamiast do kogoś obcego mają jechać do mnie tak, wtedy najlepiej jak będą pędzić na złamanie karku i każda sekunda na wagę złota. Nie mówię skrajnych przypadkach pt. jazda pod wpływem. Mówię o codzienności. Dotyczy to zarówno Strażaków, Policji jaki służby zdrowia. Szkoda, że w Polakach siedzi coraz więcej jadu, złych emocji, nienawiści itp. itd. Obecnie więcej ludzi jest nagrywających zdarzenia niż pomagających. Mało kto patrzy że krzywda dzieje się czyjemuś dziadkowi, tacie , mamie, dziecku …
Wielkie podziękowanie ludziom niosącym pomoc drugiemu człowiekowi czy to zawodowo czy to prywatnie.

Do tadeusz rydzyk
1 rok temu

Pajacu obym Cie spotkał na czołówce takich trzeba likwidować .kropka

Do ospis
1 rok temu

Oby do Ciebie w potrzebie nigdy nie dotarli ochotnicy!! Najgorszego !

zxcv
1 rok temu

Niestety ale sygnały świetlne pojazdów uprzywilejowanych są w dzień mało widoczne. A jeszcze tym bardziej te płaskie belki świetlne. Nie bronię kierowców ale nawet jakby straż jeździła tirami to w dzień trudno zauważyć czy jedzie alarmowo czy nie. Tego typu samochody powinny być oświetlone jak choinki. Zwrócę jeszcze uwagę na sygnały dźwiękowe, jak się jedzie w aucie to słychać auto uprzywilejowane dopiero jak się z nim mija.

Olek
1 rok temu

Pędzili do palących się sadzy w kominie małe, zagrożenie a bardzo duże na drodze

Tadeusz Rydzyk
1 rok temu

Tu bym dodał tez dwa słowa . Pojazd uprzywilejowany to nie święta krowa . Należy zachować szczególna ostrożność a w szczególności nanidiotow w ciężarówkach . Gdyby pajac nie był zajęty hu ha wie czym to pewnie zauważył by sygnały dźwiękowe jak i świetlne . A że debil zrobił prawo do jazdy dużym a zachowuje się jak w bmw to inna bajka . Uważajcie na idiotów w tzw . TIR bo to banda nierobów i debili . W 80% . A i mam gdzieś wasze paluchy w dół smierdz….

OSPis
1 rok temu

do Bolo – nie w ostwowie wlkp., ale w Topoli W. tez nawaleni z OSP jechali z cwiczeń , a podobno na pożar. I masz racje Bolo – śmierc wyrównała juz rachunki winnych . Ale jak widac są tacy co pamiętają jak to faktycznizie było.I dobrze.
A w tym wypadku ,jak stare dziady 60+ amator za kierownicą, niby auta bojowego OSP , niby w akcji , z dzieciakami niby ochotnikami OSP to koniec jest taki jak tutaj . Przestroga dla innych. OSP ustawowo powinna byc powołana jaka jednostka tylko pomocnicza PSP – bez prawa uprzywilejowanego pojazdu. Inaczej dzieciakom, i nie spełnionym starym dziadom i pijaczkom ze wsi,wydaje sie,że sa uprzywilejowani – w waleniu wódy na dożynkach wiejskich TAK.

12
0
Napisz co o tym sądziszx