Jak powinien wyglądać ostrowski rynek?

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie prezentacji koncepcji zagospodarowania Rynku w Ostrowie Wielkopolskim wraz z wlotami (ul. Raszkowską oraz ul. Wrocławską).

Chcąc umożliwić udział jak największej grupie mieszkańców w organizowanych konsultacjach, zachęcamy do umówienia się drogą telefoniczną (62 582 22 01 lub 62 582 22 02) na indywidualne spotkania, w trakcie których będą mieli Państwo możliwość bezpośredniego zapoznania się z zakresem projektu oraz wniesienia wszelkich sugestii lub uwag.

Konsultacje potrwają od 30.11.2021 do 14.12.2021 i będą odbywać się w dwóch miejscach tj. Ratuszu (I piętro) oraz Centrum Aktywności Lokalnej (al. Powstańców Wielkopolskich 14, I piętro).

Szczegółowy harmonogram spotkań konsultacyjnych znajduje się poniżej:

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt – Wydział Polityki Przestrzennej: 62 582 22 01 lub 62 582 22 02.

POLECANE NEWSY

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dddd
9 miesięcy temu

ostrów jest brzydki i umiera

Janek
9 miesięcy temu

Centra wydziały – posady- tylko efektów brak, najważniejsze żeby rodzinki mogły doić budżet miasta , a dla gawiedzi zrobi się jakiś głupi ale mega drogi ( faktycznie tani ale dla wybrańca wykonawcy i zleceniodawców mocno dochodowy) projekt i wszyscy będą zadowoleni;)

Ostrowianka
9 miesięcy temu

Kolejne pieniądze zmarnowane ! To co jest PO remontach tak kosztownych że trudno nawet jezdzić nie czując się jak na torze krosowym jakie nam władza serwuje w Ostrowie to każdy kolejny debilny pomysł niech szybko zniknie wraz z cała władza ostrowską . Wydane olbrzymie pieniądze na huśtawki na deptaku jak i nasadzenia drzew , traw gdzie od rana psy mają swoje miejsce do załatwiania sie było szalonym planem . Współczuje mieszkańcom Rynku gdzie smród unoszący się z ogródków jest porażający . Latem nie ma szans na otwarcie okna bo wszelkie kuchenne smrody wraz z wrzawą trwającą do póznych godzin nocnych nie pozwalają na normalne życie . Z Rynku zniknęły sklepy i po chleb trzeba iść jak na wyprawę . Gdzie są zakłady nowe ??? aby młodzi mieli szansę pozostania w tym jakże już grajdole bez szans na inne zycie . Za duzo kasy ?? to skąd te wszystkie podwyzki uchwalane przez jakże ciągle płaczącą władze ? Ostrów dostał kolejną kasę od Polskiego Rzadu PiS na którą tak pluje władza i zwolennicy zdrajców, Pytanie ile Ostrów dostał za Urbaniaka ?? że dzisiaj Klimek tańczy jak jej on zagra organizując marsze , protesty antyrządowe ? Hańba !

Fallus Anolymus
9 miesięcy temu

Sracje, konsultacje a i tak PBK zrobi co jej się żywnie podoba. Będzie kolejna bzdeta na rynku.

Obiektywny
9 miesięcy temu

Po pierwsze, brak toalet – te od strony Kaliskiej czynne są „od przypadku do przypadku”, po drugie – zakaz karmienia gołębi które i tak nie powinny jeść chleba (kwas chlebowy!!!), potem wracają w te same miejsca i wygląda tam tak jak wygląda… Kraków dawno zrobił z tym porządek, dokarmianie kwasem to nie jest ekologia…

max
9 miesięcy temu

Najważniejsze to zablokować możliwość wjazdu samochodów wszystkich za wyjątkiem służb. Ludzie parkują już swoje „piękne” auta prawie w ogródkach. lanserka i głupota w jednym

Kris
9 miesięcy temu

Mieszczuchy to by najbardziej chciały mieszkać w centrum miasta ale mieć ciszę i spokój jak nad Bugiem. W d… im się poprzewracało. Chcesz mieć ciszę i czyste powietrze to zrób sobie szałas w lesie

Kef
9 miesięcy temu

Zburzyć ratusz, bo szpeci. Drzewa wyciąć. W tym miejscu postawić pawilon z rossmanem, kikiem i ogromną biedronkę. Kamienice obić styropianem. Resztę zalać betonem na 50 cm.

Ciepłownik
9 miesięcy temu

Co z tego, że płyta rynku będzie ładna, ratusz z nową elewacją i więcej zieleni, skoro dookoła będą kamienice, z których część jest wyremontowana i ma względnie nowe i ładne elewacje, ale część jest już w stanie takim jak chociażby kamienica na rogu Kaliskiej. To wszystko miałoby sens, gdyby w jednym czasie wyremontowano wszystko, czyli płytę rynku oraz elewację ratusza i wszystkich kamienic. Tylko jak to zrobić, gdy większość z nich jest prywatna. Może zwolnić właścicieli z podatku lub dać jakiś inny bodziec? Bo w przeciwnym wypadku będzie lipa. I oczywiście poprawić koniecznie oświetlenie rynku, bo te latarnie, które dziś na nim są , to porażka. Zresztą te w parku koło ZUS są podobne. A może wystarczy tylko umyć klosze i wymienić żarówki na mocne LED-y. Ale przecież od tego mamy odpowiednie służby, które za to biorą pieniądze.

rrrr
9 miesięcy temu

nie ma co z kasa robic ? to moze bytak drogi ponaprawiac ??? rynek jest bardzo ladny i nieczego mu nie brakuje

26
0
Napisz co o tym sądziszx