Spalili „Statut Kaliski”. Sędzia pozwala wyjść z aresztu

Trzech podejrzanych mężczyzn m. in. o mowę nienawiści będzie mogło opuścić sieradzki areszt. Sędzia z Sądu Okręgowego w Kaliszu zmienił dotychczasowy środek zapobiegawczy z 3-miesięcznego aresztu i zamienił go na poręczenie majątkowe.

Pierwszy oskarżony Piotr Rybak może opuścić areszt po wpłaceniu 10 tysięcy złotych. Kolejni dwaj Marcin Osadowski oraz Wojciech Olszański muszą wpłacić po 20 tysięcy złotych. Dodatkowo mają dozór policji, przez co 2 razy w tygodniu muszą stawiać się na miejscowej komendzie policji.

Tzw. „kamraci” przed południem pojawili się przed budynkiem Sądu Okręgowego. Ich zgromadzenie zabezpieczają spore środki policji. Jak na ten moment nie doszło do żadnych incydentów. A w środku zapadają decyzje, co do dalszego zastosowania tymczasowego aresztowania wobec głównych „bohaterów” marszu „na Kalisz” z 11 listopada. Podczas wydarzenia padały antysemickie hasła, a przy Ratuszu spalono kopię Statutu Kaliskiego – dokumentu z XIII wieku dającego przywileje społeczności żydowskiej.

Prokurator przedstawił tym mężczyznom zarzut publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej i wyznaniowej, a także publicznego nawoływania do popełnienia przestępstw przeciwko osobom z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej – mówił nam wówczas Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Następnie Sąd Rejonowy wydał decyzje o aresztowaniu całej trójki na trzy miesiące. Obrońcy mężczyzn wnieśli zażalenie na te decyzje.

Dziś – we wtorek 30 listopada Sąd Okręgowy przyjrzał się zażaleniom. Pierwsze posiedzenie dotyczyło Piotra R.

Sąd Okręgowy zmienił postanowienie Sądu Rejonowego –  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy zostanie uchylony w przypadku wpłacenia poręczenia majątkowego w określonej przez sąd wysokości. Sąd uznał, że na obecnym etapie wystarczającym będzie zastosowanie tzw. warunkowego tymczasowego aresztowania – mówi prokurator Rafał Michalak z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu.

POLECANE NEWSY
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pol maly
8 miesięcy temu

WOLNA NIEPODLEGLA POLSKA !

M43
8 miesięcy temu

Bo, to najprawdopodobniej była „sędzia” od Ziobry.

Last edited 8 miesięcy temu by M43
Kaliszanin
8 miesięcy temu

Dzisiaj pierniesz obok Żyda, czerwonego diabła czy murzyna a oskarżą cie ze chciałeś ich zagazowac. Polak we własnym kraju ma mniej praw niż różne rasy ludzkie
To elekt lewicowego pedalstwa.

MMMMMMM
8 miesięcy temu

V Kolumna III Rzeszy tak samo była bez karna. Proszę zapoznac sie z historią. Nacjonalistyczne marsze, tepienie Zydów, polowanie na opozycję, a niby komunistów w latach 30 była w uwczesnych niemczech przestestwem – a jednak po wymiar sprawiedliwosci zawsz epdwracała głowe od takich czynów . I co przyszedła Pan z wasikiem i przy przyzwoleniu ustalonego prawa wyslał min. 50 mil., do Domu Ojca i to rówiez bez karnie . Oby historia nie zatoczyła koło . PS. 21 wiek i ówczesna Jugosławia- ludobójstwo, czyste w majestacie prawa – równiez sprawiedliwość europy odwraca oczy od ludobójstwa . I znowu stara demokracja USA zareagowała .

Maniek
8 miesięcy temu

Lewaki piszczą bo ” spalono statut kaliski” i wszyscy to podchwycili m.in. lokalne radio…straaaszne rzeczy. Natomiast gdy znieważa się symbole chrześcijańskie i pali biblię to jest cichutko i temat jest wręcz wypierany ze świadomosci publicznej.
Obudzcie się rodacy i rozejrzyjcie wokoło. Dokąd to wszystko zmierza?

NO RESPECT
8 miesięcy temu

Jak wyjdę na ulicę i np. będę podjudzał ludzi, żeby zebrali się do kupy i przepędzili z Polski np. kamratów-przebierańców w mundurach z demobilu, bo to nie są prawdziwi Polacy czy tym podobne bzdury gadał, to mam nadzieję, że ci kamraci nie będą mieli do mnie pretensji. Bo przecież jest wolność słowa… Każda wolność sięga dotąd, dokąd nie narusza praw innych. A postępowanie karne się toczy, mają postawione zarzuty, dozory policyjne. Po prostu mogą wyjść z aresztu za kaucją (z czym zresztą się zgadzam), a do wyroku jeszcze daleko. A poza tym… Gdzie w Polsce są ci demoniczni Żydzi, których niektórzy widzą za każdym rogiem i tak panicznie się boją? To jest jakaś paranoja odziedziczona po dziadku, który nienawidził Żyda, bo Żyd miał sklep i pieniądze, a dziadek nie umiał nawet czytać (mój akurat umiał i brał się za robotę, a nie zazdrościł innym, a do Żydów stosunek miał obojętny ;).

Bibrus
8 miesięcy temu

Wolność słowa i wypowiedzi gwarantuje Konstytucja.
Historia oceni ich zaangażowanie w prawdę historyczną i obronę praw tego narodu zapewne pozytywnie. Być może kiedyś w wolnym państwie postawią im pomniki.
Podziękowania dla pana posła Grzegorza Brauna, który jako nieliczny umiał dostrzec źrenicę wolności wypowiedzi.

Kaliszanin
8 miesięcy temu

Brawo Sędzia Kaliski. Nie ulega masoneri lewicowo-zydowskiej.

Kaliszanin
8 miesięcy temu

Wyjdą chłopaki bo nic nie zrobiło tylko zboki lewicowe z zudomasoneria robia zamieszanie.

Asia
8 miesięcy temu

Po prostu ktoś zadzwonił do kogoś i sprawa jasna sip reverse

15
0
Napisz co o tym sądziszx