Bractwo kurkowe po remoncie

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim powróciło do swojej siedziby – na strzelnicę przy ulicy Brackiej. Wczoraj odbył się inauguracyjny turniej strzelecki. Zwycięzca turnieju otrzymał wyjątkowy łańcuch z herbem naszego miasta i przez najbliższy rok może nosić go z dumą.

Strzelnica przeszła modernizację za ponad 80 tys. złotych. To środki, które zostały zainwestowane w „bezpieczeństwo”.

POLECANE NEWSY

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Skróciarz (Strzelec) do Karol
10 miesięcy temu

strzelałem tam dwa razy z 5 lat temu i tam się strzela tylko z broni bocznego zapłonu tj. kalibru .22lr który dużo huku nie robi, a jeżeli by zamontować tłumik, który jest niby zakazany przez prawo, ale w sumie to na prawdę nie (polecam wgłębić się w przepisy UoBiA) to by można strzelać nawet bez słuchawek ochronnych, a że jako natężenie hałasu maleje odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości od źródła to wątpię, żeby pobliscy mieszkańcy cokolwiek słyszeli. Dodajmy do tego, że strzelania tam są przeprowadzane raczej rzadko. Co do bezpieczeństwa strzelnicy, to nie ma co polemizować, gdyż gdyby nie była ona bezpieczna to już dawno zostałaby zamknięta – wystarczą nawet pomówienia. Cytując użytkownika A7x z Braterstwo.eu:

„Rok ok 2005, Ostrów Wielkopolski, strzelnica na byłym poligonie wojskowym, piękny obiekt.
Nagle ok 150m od głównego kulochwytu osi 100m został wybudowany dom. Wszyscy w szoku jakim cudem ktoś uzyskał pozwolenie na budowę itp. Oczywiście od razu po budowie właściciel zaczął skarżyć się na latające łuski i straszny hałas. 

Efekt? Po strzelnicy nie ma śladu. Obecnie stoi tam osiedle niskich bloków + domki. 
Który właściciel będzie mógł sobie pozwolić na wieloletnie batalie sądowe bez jakichkolwiek gwarancji powodzenia i walkę z lokalnymi cwaniakami/układami/deweloperami? 

Z takim prawem, jak obecnie strzelnice nie mają szans i będą znikać. ”

Prawda jest taka, że strzelnice zamiast się budować to się zamykają. A szkoda bo to bezpieczne obiekty i pod okiem instruktora każdy nowicjusz może spróbować strzelectwa sportowego/rekreacyjnego.

członek LOK
10 miesięcy temu

z 9 niestety. Prawdę o strzelnicy mówi LOK-owiec a autor artykułu niech najpierw zaczerpnie wiadomości u źródła.

tarcza
10 miesięcy temu

i znowu trafione w płot

Karol
10 miesięcy temu

Dziwię się że to strzelanie nie przeszkadza ludziom z okolicznych domów, zrobić strzelnicę w środku miasta to trzeba mieć coś nie tak z głową !!!

do Jozio
10 miesięcy temu

Zagłosuje w wyborach do Parlamentu Bractwo Kurkowe,kibice żużla za remont stadionu,koszykówki za Arenę,piłki nożnej za plany Stadionu za Parawozownią,seniorzy za. tężnie,młodzież za plany budowy aquaparku, itp
Będzie miała w Parlamencie spokój,kasę a potem wysoką emeryturę.
A ty Jozio i inni złośliwcy, niskie pensje w Ostrowie i bzdęgolenie przed komputerem i hemoroidy na pupie.😃 Bo najwięcej biadolą nieudacznicy ?

Last edited 10 miesięcy temu by do Jozio
Abc
10 miesięcy temu

A kto tej kobiecie dał broń???

LOK-owiec
10 miesięcy temu

Niestety napisaliście nie prawdę . Liga Obrony Kraju nadal jest właścicielem strzelnicy . Bractwo Kurkowe Ostrów ma dostęp do niej w ramach umowy podpisanej z LOK ( w wcześniej uzgodnionych terminach) A zainwestowanie w tzw. bezpieczeństwo sprowadza się na zamontowaniu miedzy innymi 6 szt. tarcz dojazdowych ( również w ramach zawartej umowy). O wysokości zainwestowanej kwoty nawet nie ma co mówić bo tu już zaczyna się fantazjowanie. Strzelnica posiada wszystkie wymagane prawem zgody i dopuszczenia. Warto czasem sprawdzić informacje u źródła.

Loko
10 miesięcy temu

Zaorać to niepotrzebne gówno

PAPA
10 miesięcy temu

Super !!! w końcu Strzelnica będzie użytkowana. Mam pytanie ?? Czy z broni krótkiej można tam będzie strzelać ??????

Jozio
10 miesięcy temu

Ciekawe czy Bractwo kurkowe zaglosuje na pania prezydent w nadchodzacych wyborach na posla lub senatora⁶⁶

15
0
Napisz co o tym sądziszx