Ostrowski szpital zamyka 2 oddziały. Pacjenci będą jeździć do innych miast

Dyrekcja ostrowskiego szpitala podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu dwóch oddziałów – wewnętrznego i psychiatrycznego (otwartego)  i przekształceniu ich na oddziały covidowe. Spowoduje to, że pacjenci z powiatu ostrowskiego będą przewożeni do innych miast m.in. Kalisza.

– W miarę naszych możliwości, zasobów i sił personelu będziemy przejmować pacjentów ostrowskiego szpitala – podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Szpital w Ostrowie Wielkopolskim przygotował kolejnych 50 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS–CoV 2. W związku z tym zawiesił przyjęcia na oddziały wewnętrzne i psychiatryczny ogólny.

Szpital w Kaliszu będzie robił wszystko, by pacjenci przyjmowani dotąd do szpitala w Ostrowie nie pozostali bez opieki i pomocy medycznej. – Jesteśmy szpitalem obsługującym całą południową Wielkopolskę. Często w ten sam sposób, co ostrowskiej placówce, pomagamy także innym szpitalom w regionie. Mamy pandemię, ale ludzie chorują też na inne bardzo poważne schorzenia. Trzeba zapewnić im bezpieczeństwo i pełny dostęp do leczenia – tłumaczy Radosław Kołaciński. – Mamy wspaniały personel. On jest już w tym momencie bardzo przeciążony, bo to trudny czas, ale pragnę zapewnić, że wszyscy robimy wszystko, by pacjent nie odczuł tych trudności – dodaje.

Jak informuje lekarz Adam Stangret:
– Celem jest zwiększenie liczby łóżek covidowych. Do tej pory było 96 łóżek covidowych, ostatecznie od soboty będziemy mieli do dyspozycji 150.

Kaliski szpital nie ma żadnych miejsc covidowych, dlatego pacjenci z tamtego powiatu trafiają do Ostrowa lub innych szpitali w zależności od dostępności miejsc.

Obecnie na ostrowskim oddziale covidowym liczba pacjentów zaszczepionych wynosi około 35 %

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Damian
1 rok temu

Panie i panowie zwróćcie uwagę na to że tą chora pseudo pandemia zatrzymała się głównie na kontynencie europejskim,dlaczego nie mówią co się dzieje w takich krajach jak np Bangladesz,Surinam ,Burkina Faso, Egipt, Etiopia i wielu ,wielu innych i mogę w ciemno pójść o zakład że nawet o tym wirusie w tych jak i innych krajach nie słyszeli i żyją sobie normalnie jak te dwa lata temu, przecież łatwo się domyślić jak system opieki w tych krajach jest rozwiniety i gdyby faktycznie ten wirus był tak groźny jakiego go media robią to w tych krajach ludzi martwych na przyczepie w traktorze by masowo wywozili.

Laluś
1 rok temu
Greg
1 rok temu

Jakbyście wiedzieli ile tych bajek z neta się sprawdziło tylko w tym roku to byście tak nie pisali. Tvp nie oglądam tylko napisałem że pospieszalskiemu program zdjeli. A w TV wszędzie ci sami eksperci w kółko z lekarzem Sutkowskim (błędnie tytułowanym dr.) na czele. Nazywanie kanału mającego 590tys subskrypcji jakimś tam filmikiem z neta jest niepoważne. Każdy robi jak uważa. Ja tylko dałem argumenty od drugiej strony. Oczywiście najłatwiej iść jak stado baranów na rzeź i się nie martwić niczym

Maciej Kliczko Cwel FB
1 rok temu

Ciekawe gdzie ja teraz tą swoją kalikę zezowatą z lumpa , zawiozę. Koryta mi ta biduska nie zrobi , bo głupio jest , muszę naleśniki wiecznie żreć…

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Maciej Kliczko Cwel FB
Mają was....?
1 rok temu

Komenntarze nie dość że przydługawe,to jeszcze powtarzanie tych samych treści od półtora roku ! Zainteresowanie w większości dyskusją nikłe. Podd łapkami po 1,2,3 lub kilka opinii – mają was w d*pie !

Greg
1 rok temu

Dzięki ostrów 24 za usunięcie mojego komentarza. Jesteście tacy jak cały meanstrem .
Wklejam znowu
https://youtu.be/0kWFtdtyHDA

Obywatel
1 rok temu

Teraz proste pytanie pokażcie od producenta szczepionki gdzie jest napisane że to lek na covid. Jeśli się szczepiłes to robiłeś badania na przeciw ciała bo jeśli nie to na co się unosisz, jak np
Nie wytwarzasz przeciw ciał. Wyłącz te sprzedajne tv i wlacz myślenie. Tak się segregujecie że niedługo się pozabijacie. Terlecki miał wirusa w Sejmie i nic nie zrobili. !!!!

Greg do krytyków mojego komentarza
1 rok temu

Statystyki z inrernetu są nieprawdziwe. Za to można ufać meanstremowi, gdzie co druga reklama to leki. Oni dzięki koncernom robią duże pieniądze i muszą grać na ich nutę. Bardzo dużo lekarzy i naukowców ma inne zdanie, ale robi się z nich wariatów. Nie ma debaty żeby obydwie strony mogły się wypowiedzieć.. Sory była w tvp Pospieszalski zrobił i już go nie ma.. Wymuszanie szczepień na ludziach a przede wszystkim dzieciach, to zbrodnia za którą wedlug ustawy covid owej nikt nie ponosi odpowiedzialności. Zgony to wynik braku opieki zdrowotnej, teleporad za które lekarze przed pandemią by poszli siedzieć i wielu powinno. Szczepienie chroni tylko przed ciężkim zachorowaniem a nie transmisją wirusa, więc po co szczepić i ryzykować zdrowie ludzi, którzy szanse na ciężki przebieg mają zerowe. Wszystkie pandemie (świńska, ptasia) które pamiętam zaczynały się w telewizji i kończyły z dnia na dzień. Poprostu przestali mówić i podawać dane wszędzie równocześnie i było po temacie. Kochajmy słuchać spiskowe teorie tak szybko stają się prawdziwe. Link poniżej WARTO OBEJRZEJ.Polecam twórcę, bardzo merytorycznie. https://youtu.be/0kWFtdtyHDA

do nieszczepów
1 rok temu

RIP nie szczepce

wolny
1 rok temu

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem rządów PiS -u ! Ale jak ostatnio słyszę wycie polityków PO, Lewicy o segregacji i ograniczeniach dla niezaszczepionych,czy lockdowny – zwłaszcza. w programach TVN. Aby przymusić do szczepień.Jako niewierzący,chyba się nawrócę i odbędę pielgrzymkę do Częstochowy – aby PO nie doszła do władzy. Mojego głosu nie otrzymają !

25
0
Napisz co o tym sądziszx