OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowski szpital zamyka 2 oddziały. Pacjenci będą jeździć do innych miast

Dyrekcja ostrowskiego szpitala podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu dwóch oddziałów – wewnętrznego i psychiatrycznego (otwartego)  i przekształceniu ich na oddziały covidowe. Spowoduje to, że pacjenci z powiatu ostrowskiego będą przewożeni do innych miast m.in. Kalisza.

– W miarę naszych możliwości, zasobów i sił personelu będziemy przejmować pacjentów ostrowskiego szpitala – podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Szpital w Ostrowie Wielkopolskim przygotował kolejnych 50 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS–CoV 2. W związku z tym zawiesił przyjęcia na oddziały wewnętrzne i psychiatryczny ogólny.

Szpital w Kaliszu będzie robił wszystko, by pacjenci przyjmowani dotąd do szpitala w Ostrowie nie pozostali bez opieki i pomocy medycznej. – Jesteśmy szpitalem obsługującym całą południową Wielkopolskę. Często w ten sam sposób, co ostrowskiej placówce, pomagamy także innym szpitalom w regionie. Mamy pandemię, ale ludzie chorują też na inne bardzo poważne schorzenia. Trzeba zapewnić im bezpieczeństwo i pełny dostęp do leczenia – tłumaczy Radosław Kołaciński. – Mamy wspaniały personel. On jest już w tym momencie bardzo przeciążony, bo to trudny czas, ale pragnę zapewnić, że wszyscy robimy wszystko, by pacjent nie odczuł tych trudności – dodaje.

Jak informuje lekarz Adam Stangret:
– Celem jest zwiększenie liczby łóżek covidowych. Do tej pory było 96 łóżek covidowych, ostatecznie od soboty będziemy mieli do dyspozycji 150.

Kaliski szpital nie ma żadnych miejsc covidowych, dlatego pacjenci z tamtego powiatu trafiają do Ostrowa lub innych szpitali w zależności od dostępności miejsc.

Obecnie na ostrowskim oddziale covidowym liczba pacjentów zaszczepionych wynosi około 35 %

POLECANE NEWSY
43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Damian
6 dni temu

Panie i panowie zwróćcie uwagę na to że tą chora pseudo pandemia zatrzymała się głównie na kontynencie europejskim,dlaczego nie mówią co się dzieje w takich krajach jak np Bangladesz,Surinam ,Burkina Faso, Egipt, Etiopia i wielu ,wielu innych i mogę w ciemno pójść o zakład że nawet o tym wirusie w tych jak i innych krajach nie słyszeli i żyją sobie normalnie jak te dwa lata temu, przecież łatwo się domyślić jak system opieki w tych krajach jest rozwiniety i gdyby faktycznie ten wirus był tak groźny jakiego go media robią to w tych krajach ludzi martwych na przyczepie w traktorze by masowo wywozili.

Z trójki
8 dni temu

Jezus! Jeśli w Ostrowie jest tylu debilnych nieszczepów, to co musi dzić się na wschodzie Polski?

Mnie to śmieszy
8 dni temu

Ja p….lę, nieszczepce, ale wy jesteście głupi.

Laluś
8 dni temu
Hahahahah😂
8 dni temu

Psssst, Gregu, jeszcze żadna teoria konspiracyjna z youtuba się nie potwierdziła. Im chdzi o to, żeby gonić króliczka, ale go nie dogonić, bo wszystko wam jebnie.

Łatwo jest wmówić ciemnocie o mitycznej trzeciej i czwartej fali, skoro wcześniej przewidzieli ją eksperci od statystyki. Dla ciemnity to będzie „zaplanowane” LOL. A gdy już z algorytmów znanych matematykom od starożytnej Grecji wyjdzie, że będzie następna i następna, to twoi kaznodzieje z YT powiedzą ci o „planowanych następnych”. Ty ciemniaku, ty….

Łatwo postraszyć „taaaaaa bedzie druga i trzecia dawka szczepionki i czwarta i siedemnasta”, ponieważ takie szczepionki już dawno istniały i ten scenariusz był nie tylko łatwy do przewidzenia na podstawie doświadczenia. Łtawo też ciemnotę wystraszyć, że to zaplanowana akcja, a na polaczków argument „to dla piniędzy” zadziała zawsze.

Pomyśl moż o subskrybowaniu zapasowego mózgu, internetowa niedorajdo.

Do Grega
8 dni temu

Ile bajek z neta? O trzeciej dawce, o której wszyscy wiedzieli od początku? Czy o tym, że zaszczepieni mieli w październiku masowo umierać? Powodzenia w liczeniu subskrybcji na youtube 😂 to rzeczywiście świadczy o prawdzie, którą tam zobaczysz 😹

GejKomando
9 dni temu

Wytłumaczcie mi dlaczego im bardziej na wschód w Europie, tym mniej zaszczepionych? Dla wujka Wladimira pytam

Last edited 9 dni temu by GejKomando
Greg
9 dni temu

Jakbyście wiedzieli ile tych bajek z neta się sprawdziło tylko w tym roku to byście tak nie pisali. Tvp nie oglądam tylko napisałem że pospieszalskiemu program zdjeli. A w TV wszędzie ci sami eksperci w kółko z lekarzem Sutkowskim (błędnie tytułowanym dr.) na czele. Nazywanie kanału mającego 590tys subskrypcji jakimś tam filmikiem z neta jest niepoważne. Każdy robi jak uważa. Ja tylko dałem argumenty od drugiej strony. Oczywiście najłatwiej iść jak stado baranów na rzeź i się nie martwić niczym

Oj głupolek ten Greg
9 dni temu

Siedzi ziomek w necie, łyka filmiki jak młody pelikan, bez skilla w odróżnianiu co fake, co real. No nikt go nie nauczył. On myśli że LoveIsland nie zostało rozpisane na role. Albo, że ludzie z Rozmów W Toku są prawdziwi.

A decydowanie o zdrowiu, bo się widziało kanał jakiegoś byle łebka na youtubie, jest jak decyzja, że się nie zarucha dupki, bo według pornola do którego se zwalił przed dyską, dupka powinna mieć większy cyc i lubić anal
😎

Last edited 9 dni temu by Oj głupolek ten Greg
Czytajcie Książki, Ludzie
9 dni temu

Greg, wierz sobie komu chcesz. Wierz w YouTuba, wierz w Pospieszalskiego, ufaj komu chcesz. Ja, jako amator w dziedzinie szczepeń i wirusologii, zaufam ludziom z autorytetem w temacie. Teorie spiskowe mistrzów klawiatury i upadłych, skompromitowanych magistrów wszelkiej maści i innych, niż wirusologia dziedzin mnie nie rusza za bardzo. Autorytety w określonej dziedzinie i ich opinia jest dużo więcej warta, niż zdanie amatora z sieci, albo pracownika szpitala bez najmniejszego dorobku w tej dziedzinie, nawet jeśli pasuje to do twojego chłopskiego rozumu. Jeśli 99.9% znawców móowi „A”, a 0.01% z nich powie „B”, wiadomo, głupi nie jestem – wybieram „A”. Nawet jeśli A i B podoba mi się tak samo. To tak proste. Dziękuję za link, ale nie będę podejmować żadnej decyzji odnośnie mojego życia na podstawie YouTuba. Jeszcze aż tak mnie nie pojebało.

43
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x