8. rocznica wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim

Wczoraj minęła 8. rocznica pożaru gazociągu w Jankowie Przygodzkim. Z tej okazji oddano cześć dwóm zmarłym pracownikom z firmy wykonującej pracę przy gazociągu wysokiego ciśnienia.

W symbolicznej uroczystości wzięli udział przedstawiciel urzędu gminy, Sołtys oraz komendant straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim przy czynnym udziale ochotników z miejscowej jednostki

14 listopada 2013 roku zginęły 2 osoby, 12 doznało poparzeń i 10 budynków uległo uszkodzeniu.

Po 5-letnim śledztwie prokuratura postawiła zarzuty 36-letniemu kierownikowi budowy zarzucając mu, że doprowadził do utraty zdrowia i życia wielu osób, a także mienia wielkich rozmiarów. Proces nie ruszył, ponieważ zmieniał się m. in. sędzia mający rozpatrywać sprawę.

Na szczęście firma gaz-system sowicie wynagrodziła straty poszkodowanym mieszkańcom i żaden z nich nie zgłasza niezadowolenia.

Proces ma wkrótce ruszyć.

Do dziś nie postawiono pomnika upamiętniajacego to tragiczne zdarzenie. Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak tłumaczy się, że teren należy do spółki Gaz System. Włodarz gminy zabiega by w tym miejscu powstał plac zabaw dla dzieci i przy okazji tablica upamiętniająca. Pozostaje pytanie bez odpowiedzi, dlaczego to tak długo trwa.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sąsiad
2 lat temu

Jaja jak berety,,, sowicie wynagrodziła straty” czy ludzkie życie ma jakąś cenę? Kpina i żart z tragedii ludzkiej

AdamTKMK
2 lat temu

Pomnik? Ale komu?A może operatorowi koparki? Pomników mamy już dość w naszym kraju.

OSP-PIS
2 lat temu

a moze rondo wojta Rasiaka ? co ten gościu bełkocze -plac zabaw, pomnik, a moze faktycznie Cyrk itp . na rurociagu gazowym? Dajcie spoko z tymi tablicami, zniczami i paradami OSP . Proszę spojrzeć na to OSP. Na pierwszym planie garbate gówniarze , na drugim stare dziady. a przedstawiciele Gminy jakies przemarznięte pelikany. A wszystko dla poklasku a nie pamięci.

zorientowany
2 lat temu

Rozumiem te szkody które powstały w wyniku pożaru, wybuchu. Współczuję rodzinom ofiar. ALE składanie zniczy pod słupem wysokiego napięcia jest lekko średnie 😒😒😒 tamtejszy sołtys nie umie postawić lekkiego pomnika?? Strażacy będą wieszać na słupie elektrycznym wieńce???? Głupia wiocha.

ZK
2 lat temu

Dobrze, że włodarz gminy ma tylko lokalny zasięg, bo pewnie w Czarnobylu byłby gotów cyrk postawić.

sasquad
2 lat temu

Plac zabaw dla dzieci na czynnym gazociągu?! Co oni k… palą w tej gminie?

Karol3414
2 lat temu

Ciekaw jestem czy rodziny pracowników otrzymali taką pomoc jak mieszkańcy Jankowa.

Rondziarz
2 lat temu

Proponuję w tym miejscu rondo imieniem katastrofy gazowej 😂😂😂

8
0
Napisz co o tym sądziszx