Policja zatrzymała mężczyzn po kontrowersyjnym marszu. Jeszcze wczoraj opublikowali nowe nagranie

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn po kontrowersyjnym marszu, który odbył się 11 listopada w Kaliszu. Echa tego wydarzenia nie milkną do dzisiaj i stał się on jednym z głównych tematów w mediach ogólnopolskich.

Wielkopolska Polska poinformowała po zatrzymaniu liderów przemawiających podczas marszu:

W związku ze skandalicznymi wydarzeniami oraz wypowiedziami niektórych uczestników podczas zorganizowanego 11 listopada marszu w Kaliszu, policjanci z Kalisza i Poznania zatrzymali trzy osoby.
Przez ostatnie dni policjanci z KMP w Kaliszu oraz z KWP w Poznaniu opracowywali i analizowali wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu materiały dotyczące skandalicznego przebiegu zgromadzenia, które odbyło się w Kaliszu 11 listopada. Podczas marszu niektórzy uczestnicy oraz organizatorzy wygłaszali antysemickie hasła.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych prokuratura wydała nakazy, w oparciu o które dziś rano policjanci zatrzymali osoby podejrzane. Są to trzej mężczyźni – Piotr R. Wojciech O. oraz Marcin O.
Zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu i oddani do dyspozycji prokuratorów.

Dwóch mężczyzn jeszcze wczoraj opublikowało wieczorem nowy film nagrany w Kaliszu przy pomniku Marii Konopnickiej, która jest autorką Roty. Ten utwór stał się hymnem osób zrzeszających się wokół Olszańskiego (Jabłonowskiego) i Osadowskiego. Mężczyźni w nagraniu opowiadają o spacerowaniu po Kaliszu i rozmawianiu z mieszkańcami. Tylko dwie osoby na ich widok miały uciec, a pozostali byli zaskoczeni, że nie są zatrzymani.

„To jeszcze was nie zatrzymali? W telewizji mówili, że was zatrzymali” „Już jadą po nas opancerzone wozy z Mosadu (izraelski wywiad – przyp. red.)” – ironizował Olszański.

„Najpiękniejsze jest to, że teraz ludzie dowiadują się co to jest Statut Kaliski. Bo nie wiedziały te ludzie. Najlepsze jest to, że za granicą piszą, że spaliliśmy Statut, który dawał specjalne przywileje Żydom w Polsce. I Żydzi strasznie tymi przywilejami dokopali Polakom. Na jednym z portali angielskojęzycznych napisano, że Żydzi mieli większe prawa niż chłopi. Polscy chłopi dopiero w 1864 roku stali się wolnymi ludźmi. Potośmy to zrobili. A komu się to nie podoba. Trudno. Nie musisz być Polakiem. Najważniejsza kwestia. Polska dla Polaków. Polak w Polsce gospodarzem. Polak w Polsce właścicielem. Śmierć wrogom Polski, śmierć, śmierć, śmierć” – mówił Olszański.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Angys
1 rok temu

Jeszcze jakby tak samo traktowali pedalskich aktywistów którzy przecież używają gorszych słów ale nieeeee…padałka dotknąć nie można bo zaraz hiomofobia :)) hehe i gdzie tu sprawiedliwość?

Ania
1 rok temu

I posadzić gnoja w celi z żydami. Nauczą go tam szacunku do wszystkich.

Mungus
1 rok temu

Wykurzyć z Polski Chabat Lubawicz i będzie spokój! Gomółka dobrze zrobił otwierając granicę.

O Kaliszanina
1 rok temu

Ci faszyści to akurat ziomale Ziobry

Polak Patriota
1 rok temu

Niby tych żydów tak mało było a opanowali wysokimi stanowiskami NKWD i UB maja coś w sobie że w zamian za korzyści materialne pchają do sadystycznych zajęć i im to wcale nie przeszkadzało co robili na bezbronnych osobach …. czy mówienie prawdy historycznej to tez jest antysemityzm …

Kaliszanin
1 rok temu

No cóż, psy Ziobrowe ścigaja przeciwników psiorskich. Tylko, że rządy co jakiś czas się zmieniają . I ci co teraz ścigaja będą ścigani.

Al
1 rok temu

NO i wielkie brawa dla naszej Policji. Tam z wami na front wschodni pomagać naszemu wojsku policji i straży granicznej a nie jakieś bojówki nasistowskie (pseudo patrijoci);

Polak Patriota
1 rok temu

Polscy i Ruscy Żydzi w NKWD I UB mieli czołowe stanowiska i byli tz. cynglami wykonywali wyroki śmierci na Polskich patriotach np. rotmistrza Pileckiego

Przedstaw się
1 rok temu

Brawo panie naczelny. Fajne te twoje autorytety, takie nie za bystre.

Przedstaw się
1 rok temu

Taki finał cyrku Olszański, ciekawe które miasto wybierze za rok

22
0
Napisz co o tym sądziszx