Tak obchodzono święto Niepodległości w Ostrowie

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowany został przemarsz ulicami miasta, podczas którego złożono wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Miasta.

W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych, kombatantów, służb mundurowych. Było tez bardzo wielu uczniów ostrowskich szkół.

– Dzień Niepodległości to święto radosne, a jego historia powinna napawać nas dumą i spajać. W 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada, spotkaliśmy się na Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Miasta. Złożyliśmy również kwiaty pod tablicami pamiątkowymi. Tradycją tego dnia stała się również dla mnie wizyta na grobie Wincentego Juliana Broniwoja Orlińskiego, płk. Wojska Polskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, honorowego obywatela i przyjaciela naszego miasta – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Oficjalne uroczystości zakończone zostały wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni zorganizowanym w Domu Katolickim.

POLECANE NEWSY
18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederata.
2 miesięcy temu

Odp @ do anonima. Mylisz się bo ja miałem i mam odwagę protestować np przeciw wejściu do UE, przed US, na manifestacjach w W-wie. A Ty jak sądzę, siedzisz za miske ryżu i liżesz łapki swoim mocodawcą.

Do konfederata.
2 miesięcy temu

Wrzodem to ty jesteś i to takim ropiejącym. A jak chcesz walczyć to piłkarz co potrafisz,. Straszysz , gadasz i na tym się kończy twoja odwaga. Złodziei masz pod nosem takich jak obajtek, Sasin itd. zajumali sporą kasę a ty co robisz? Nic!!! Bo nic nie możesz!!! Bo twoja odwaga to pyskówka pod pseudonimem. Bohater k..wa, świat będzie zmieniał.

Konfederata
2 miesięcy temu

Odp.do anonimów. Wasza odpowiedź śmierdzi lewizna na odległość. Nie rozumiecie co to prawdziwa suwerenność kraju. Gorszy wróg suwerenności to ten wewnętrzny, który pod pozorem tz legalnych działań kawałek po kawałku oddają nasz kraj w cudze łapy – Bruksela. Dlatego z takimi nie można się patyczkować. Osądzać konfiskowac majątki zrabowane społeczeństwu i wsadzać do więzienia.
Nie można się z wami cackać bo jesteście jak wrzod na dupie tego kraju.

bo
2 miesięcy temu

jakos tłumu ostrowiaków nie widac – pomijajac tych samorzadowców nierob/////

Do konfederaty
2 miesięcy temu

Won z Polski, ruski fajfusie

Last edited 2 miesięcy temu by Do konfederaty
Do Konfederata.
2 miesięcy temu

No widzisz, tobie jednak brak szarych komórek. Kto ciebie komu sprzedaje? Kto kupi takie dziadostwo jak wy, konfederaci. Wszyscy się na nas wypinają, a wy jakieś walki toczycie, tylko nie wiadomo z kim i o co. Przecież Polska to wrzód na dupie. Kto chciałby zainfekowany organizm. My jesteśmy utrapieniem dla całej Europy a nie łakomym kąskiem. Pora sobie z tego zdać sprawę i nie szukać wroga tam gdzie go nie ma. Bismarck miał rację mówiąc ,że Polacy to naród najdzielniejszy z dzielnych i najpodlejszy z podłych . Dajcie Polakom władze a sami się wykończą. Prorocze słowa. My musimy być pod butem bo inaczej walczymy ze sobą a tacy jak wy wypychają nas na wschód.

Irena
2 miesięcy temu

Caryca ma nową fotę

Konfederata barski
2 miesięcy temu

komunistka i miłośniczka Piedronia i migrantów na Mszy….diablica ubrała się w ornat i ogonem na Mszę dzwoni

Konfederata
2 miesięcy temu

Marsz Niepodległości to masz patriotów, którym na sercu jest suwerenność kraju. To również marsz przeciwko współczesnym zdrajcom typu PO, PiS i czerwonym, którzy za judaszowe srebrniki sprzedawają nasza suwerenność czerwonym z Brukseli. Brawo kaliszanie!!!

Mm
2 miesięcy temu

Chyba kanałami szli od pomnika do pomnika, słabo rozpropagowane, gdzie mieszkańcy naszego miasta? o godz.w centrum 12 cisza i pustki….no ale gdyby tak coś z błyskawicą albo zielonym, to Becia dałaby czadu…Widać jakie wartości reprezentuje ta „klasa C” regionalnej polityki.

Last edited 2 miesięcy temu by Mm
18
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x