Morawiecki o obostrzeniach i powodach decyzji

Udostępnij
Tweet

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej odniósł się do pytania dotyczącego obostrzeń covidowych. Dzięki szczerej odpowiedzi poznaliśmy co rząd faktycznie myśli i jakie ma plany.

Morawiecki przytoczył sytuację z innych krajów, gdzie wprowadzanie obostrzeń wymuszających stosowanie paszportów covidowych wywołało „olbrzymie protesty”. Polski rząd, pomimo lakonicznego informowania o nich w głównych mediach, ma wiedzę i chce uniknąć takich manifestacji w naszym kraju. Dlatego mało realne jest wprowadzenie takich przepisów.

Drugi ważny aspekt to nauka w szkołach. Minister edukacji Przemysław Czarnek oraz premier Morawiecki wychodzą z założenia, że podczas obecnej fali szkoły będą zamykane na samym końcu. Rządzący uważają, że nauka zdalna wyrządziła wiele szkód polskim dzieciom i młodzieży.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrovia pogoniła Orła Łódź
Subskrybuj
Powiadom o
66 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianin
2 lat temu

Ta obłudna pustać zwana dla zmylenia przeciwników Premierem tylko dla wyznawców szatana belzebuba Kwaka. Śmie pokazywać swój rosnący nos, który sięga mu do kolan. Jak nadepnie na niego to będzie jego koniec.

Mietek
2 lat temu

padres

1 godzinę temu
Cuda kartofelka.:)
„Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława, to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK wieszano, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, zrywano paznokcie, torturowano, a w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasioną willę na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, a nawet szarego członka PZPR.
Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.
Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci AK-owskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci AK-owców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z łagrów, czy więzień, nasze Orły brylują w reżimowej TV i kręcą filmy.
Kolejny Cud ! Rajmund Kaczyński jako jedyny żołnierz AK w PRL posiada paszport uprawniający do wyjazdów do krajów kapitalistycznych, wyjeżdża na kontrakty i zarabia śmierdzące kapitalistyczne dolary.
Cud piąty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji nie zostaje internowany w grudniu 1981 roku. (Stąd popularne hasło: ”13-go grudnia spałeś do południa !”)
Cud szósty, Jarosław Kaczyński odmawia (jak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony bez konsekwencji do domu, co więcej, nikt go nie nęka do 1989r.
Cud siódmy, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji nie ujawnia swojej teczki (ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy i społeczeństwa kilka lat później).
Znowu Cud ! Rajmund Kaczyński umiera 17 kwietnia 2005r. Synusiowie cichutko go chowają w tajemnicy, bez mediów, bez sztandarów i hymnów, bez przemówień o zasługach jakie włożył w utrwalanie władzy ludowej. O dacie i miejscu pogrzebu wie tylko kilka najbliższych, zaufanych osób. Rajmund Kaczyński spoczywa w odległym, zapomnianym rejonie cmentarza, bo za bardzo przeszkadzał w karierze synalkom.
Cud 9-ty. Całkowite umorzenie długu Porozumienia Centrum, dawnej partii braci Kaczyńskich wobec Skarbu Państwa w czwartym dniu sprawowania urzędu przez PiS-owskiego ministra zaraz po przejęciu władzy przez PiS w 2005 r.
Kolejny Cud – śledztwo IPN w sprawie rzekomo fałszywej lojalki podpisanej przez Jarosława zostaje umorzone w 2007r. z powodu przedawnienia. Inni obywatele przed Sądem musieli udowadniać swoją niewinność.
Cud jedenasty – były prezydent, zresztą dość kiepski, choć tragicznie zmarły, z praktycznie zerowym bagażem zasług dla Polski leży na Wawelu ! (podobno widziano Piłsudskiego i kilku królów jak przewracali się w grobach)
Jeszcze raz Cud ! W IPN brak jakichkolwiek dokumentów z działalności opozycyjnej Jarosława z lat 1982 do 1989 – rzekomo zniszczyła je UB’ecja, to oczywiście bardzo logiczne – najpierw zbiera się na kogoś dokumenty, a potem, jak się uzbiera to się je niszczy…
Pozdrawiam Wszystkich, życząc refleksji i przemyśleń…”
Odpowiedz

lipa
2 lat temu

Do respect: ale kto się boi? Jak dla mnie możecie sobie umierać pod respiratorami. Już za późno na strach. Ja i moi bliscy jesteśmy bezpieczni.

Pisowiec
2 lat temu

Morawiecki je kufno

Elektor
2 lat temu

Hahaha „szczera odpowiedź” pisiora to jakiś oksymoron! To banda szubrawców, komuniści w sosie kościelnym. Piękna gadka za którą stoi drożyzna, niszczenie przedsiębiorczości, okradanie Polaków.

Konfederata
2 lat temu

Kto to jest Morawiecki. Odpowiedź sama się na suwa, czlowiek bez twarzy, honoru i poczucia przyzwoitości. Kukiełka swojego bosa nie jakiego Kwaka. Całe te ugrupowanie to grupa zbieranina chorych ludzi, którzy na grzbiecie narodu dążą do zaspokojenia swoich potrzeb. Takich trzeba eliminować w wyborach, rozliczyć i karać w niezależnych Sądach.

66
0
Napisz co o tym sądziszx