OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

82 miliony do powiatu ostrowskiego z Polskiego Ładu. Wiemy co za nie zrobią

Trzynaście inwestycji na terenie Powiatu Ostrowskiego otrzyma dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Będzie wśród nich jedenaście inwestycji realizowanych przez samorządy gminne i dwie inwestycje powiatowe.

zdjecie

O szczegółach rozstrzygnięcia pierwszego naboru inwestycji strategicznych w ramach Polskiego Ładu dla Powiatu Ostrowskiego poinformowano w dniu 25 października 2021 r. podczas konferencji prasowej z udziałem Marleny Maląg Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, posłów na Sejm Katarzyny Sójki, Tomasza, Ławniczaka, Jana Mosińskiego oraz włodarzy gmin Powiatu Ostrowskiego.

zdjecie

Na początku minister M. Maląg podkreśliła wagę współpracy administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w rozwiazywaniu problemów konkretnych wspólnot. Odnosząc się bezpośrednio do rozstrzygnięć pierwszego naboru powiedziała: –„Inwestycje strategiczne mają się przyczynić do rozwoju gospodarki i realizacji tych zadań które są potrzebne społecznie, To Państwo samorządowcy wiecie najlepiej co potrzeba. To Państwo ramach naboru złożyliście konkretne wnioski. W ramach rozstrzygnięć samorządy z Powiatu Ostrowskiego otrzymają ponad 82 mln zł w pierwszej transzy. Co ważne, to nie jest ostatnie rozdanie w tym roku. Za kilka tygodni rusza drugi konkurs dla naszego regionu’’ – powiedziała Minister M. Malg.

zdjecie

Samorządy z terenu Powiatu Ostrowskiego otrzymały następujące dofinansowanie: Gmina Ostrów Wielkopolski ok. 1,1 mln zł na modernizację infrastruktury drogowej w Lewkowie. Przygodzice na przebudowę sieci wodociągowej w Czarnymlesie kwotę ok. 3,2 mln zł.

zdjecie

Samorząd Sieroszewic otrzymał wsparcie na dwa zadania w wysokości ponad 2,4 mln zł na modernizację drogi i budowę kanalizacji w Latowicach. Gmina Sośnie na budowę oczyszczalni ścieków otrzymała ponad 13 mln. Gmina Odolanów otrzyma 13,5 mln. zł na krytą pływalnię.

zdjecie

Gmina Raszków na rozbudowę zbiornika wodnego w Pogrzybowie otrzymała ponad 8,7 mln zł. Nowe Skalmierzyce dostały dofinansowanie w wysokości ponad 11,7 mln na modernizację dróg i budowę Centrum Aktywności Społecznej. Miasto Ostrów ponad 14 mln z przeznaczeniem na modernizację ul. Grunwaldzkiej i Limanowskiego.

zdjecie

Powiat Ostrowski otrzymał wsparcie na poziomie ok. 14,7 mln. zł na modernizację dróg oraz budowę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

zdjecie

Poseł Tomasz Ławniczak gratulując samorządom zachęcał do przygotowań do drugiego naboru podkreślając, że będzie on także sfinansowana ze środków krajowych.

-,,Powtarzałem to wielokrotnie podczas potkań z samorządowcami i powtarzam dziś, projekty, projekty, projekty. Trzeba je przygotowywać, mieć w zanadrzu i umiejętnie uruchamiać mając świadomość proporcjonalności co do skali problemu i liczebności danej populacji’’ – powiedział T. Ławniczak.

Powiat Ostrowski otrzymał dofinansowanie dwóch projektów PPP i modernizacji dróg. Szczególne podziękowanie za uzyskane wsparcie należy się Minister Marlenie Maląg i Posłowi Tomaszowi Ławniczakowi.

zdjecie

-,,Cieszę się, że uznanie znalazł przygotowany przez nas projekt budowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ruszy inwestycja bardzo potrzebna i oczekiwana. Covid spotęgował wiele negatywnych zjawisk wśród dzieci i młodzieży od depresji, stanów lękowych po inne deficyty. Budując nową poradnię stworzymy warunki do pracy dla personelu i sprawniejszej obsługi osób potrzebujacych’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Ważne znaczenie w powiatowej sieci dróg będzie miała modernizacja drogi z Gorzyc do Nabyszyc podkreślił to Wicestarosta Ostrowski.

-,,Droga z Gorzyc do Nabyszyc to istotny odcinek, w ramach którego zmodernizowana zostanie nie tylko sama nawierzchnia, ale również powstanie ścieżka rowerowa, która wpisze się w już istniejącą sieć ścieżek. Oznacza, że rowerem będzie można bezpiecznie dojechać z Ostrowa, przez Gorzyce, Wierzbno, aż do Odolanowa’’ – powiedział Roman Pacholczyk.

POLECANE NEWSY
48 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederata
15 dni temu

Nowy Ład a właściwa nazwa nowa grabież przedsiębiorców i obywateli przez PINOKIA z kolesiami włącznie. Podsumowując, najpierw wam dwukrotnie przylożymy nowymi podatkami a potem oddamy tylko połowę na konto Gmin itp. Resztę zatrzymamy dla siebie na nową kompanie wyborczą. Pamiętajcie Konfederacja was rozliczy za wszystkie wasze szwindle i łamania prawa.

Złoty
1 miesiąc temu

strasznie duża ta kwota na sadzawkę dla Raszkowa to jest dopiero przekręt takie siano na staw rybny haha…………..

Do Anty Pisowiec
1 miesiąc temu

Proponowałbym wziąć leki, które zapisał lekarz bo widzę że choroba postępuje.

Anty pisowiec
1 miesiąc temu

PiS jest jedną obok stalinizmu z plag jakie nawiedziło nasza ojczyznę. Stalinizm wszedł od wschodu a PiS został wybrany przez ciemną część społeczeństwa. Oba systemy są podobne, mają krwawego dyktatora. Jeden wymordował dziesiątki milionów a drugi własny naród prowadząc experymenty.

I co się k Dziwisz?
1 miesiąc temu

Ludzie! Pogońcie ten PiS. Za wasze balują.

Anty pisowiec
1 miesiąc temu

Zapamiętajcie do końca życia. Co przestępcy Rząd wprowadza w życie tz że społeczeństwo dwukrotnie zapłaci. A kto zyska? Wiadomo przestępcy i ich rodziny, pociotki i martwe dusze.

Józio
1 miesiąc temu

Czerwieńce takie jak Marian, czy Becia mają jedną zasadę- budować pod publiczkę za pożyczone na maksa pieniądze. A jak odejdą, bo będą musieli odejść, to po nich tylko potop. Płakać i płacić będą wszyscy rozsądni, a idioci będą płacić i złorzeczyć na ich następców mówiąc- tamci dużo budowali, a ci tylko marudzą, że długi… To takie komunistyczne podejście. Pożyczać, wydawać pod publiczkę, a martwią niech się następcy.

Walo
1 miesiąc temu

Czytam to wszystko i wychodzi na to ze dają 500 ale a trzeba będzie trzeba dołożyć do wszystkiego 1500 tylko z kad

Kierowca busa
1 miesiąc temu

Aqwa park w Ostrowie basen kryty w Odolanowie to może jeszcze wybudujcie tor wyścigowy np w Raszkowie aby lebki mieli się gdzie ścigać tam nie po drogach

Ciepłownik
1 miesiąc temu

Najpierw niech Maryjan spłaci te długi, co gmina Odolanów ma, a potem niech myśli co dalej. Ale zresztą co on będzie myślał, skoro chce po tej kadencji iść na emeryturę.

48
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x