OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dotacja na kolejny etap północnej ramy komunikacyjnej

Miasto Ostrów pozyskało 14 250 000 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład na dalszy etap Północnej Ramy Komunikacyjnej. 95% kwoty tej inwestycji będzie pochodziło z dotacji.

Dzięki tym pieniądzom zostanie rozbudowana droga pomiędzy ulicą Grunwaldzką do Torowej i dalej do Limanowskiego, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa ostrowian i rozładowanie natężenia ruchu drogowego w tej części miasta.

Nowy odcinek drogi to nie tylko nowa nawierzchnia, ale i ścieżki rowerowe, chodniki dla pieszych, to budowa odwodnienia, zadbanie o oświetlenie uliczne, czy przebudowa już istniejących oraz budowa nowych zjazdów.

Kontynuacja budowy Północnej Ramy Komunikacyjnej to strategiczne zadanie dla naszego miasta, jego mieszkańców i wszystkich, którzy nas odwiedzają. Problemem za tych rządów będzie dokończenie północnej ramy, ponieważ droga przebiegałaby przez ogródki działkowe. Dobrze pamiętamy, że tam jest elektorat wyborczy pani prezydent i z pewnością nie będzie chciała z nim zadzierać, pomimo wielu korzyści dla pozostałych mieszkańców.

POLECANE NEWSY
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz
2 miesięcy temu

Wnioskuje o wykonanie wiaduktu nad torami przy Poznańskiej

Bosy boss
2 miesięcy temu

A szczurawice coś dostaną, żeby bosy nie musiał chodzić do Lidla bez butów i trafiony?!

McJ
2 miesięcy temu

Z Grunwaldzkiej przez Torową do Limanowskiego, czyli 300m obwodnica marketu Dino… Faktycznie mniej korków będzie 😐

Tadzio
2 miesięcy temu

Ulica Osadnicza z Poznanska powinna byc polaczona. A nie jak znowu cos sie stanie pod tym wiaduktem krotoszynskim (z czasow okupacji niemieckiej :)) to cale miasto stoi. Dramat by od tylu lat nikt nie zrobil alternatywy. No ale dzialkowcy sa widac najwazniejsi w Ostrowie

Last edited 2 miesięcy temu by Tadzio
Czytelnik
2 miesięcy temu

Zadbanie o oświetlenie uliczne a na odcinku tej ramy od skrzyżowania przy galerii Ostrovia aż do ul. Grunwaldzkiej nie świeci ani jedna lampa od samego początku gdy oddano ten odcinek do użytku miasto oszczędza na energii? Tak samo na wjeździe do Ostrowa od krzyzowki przy galerii aż do Alei Słowackiego ciemnica na Alejach też dużo lamp nie świeci to nie się miasto zajmie i zadba o oświetlenie uliczne

Kasia
2 miesięcy temu

Kiedy miasto w końcu zrealizuje budowę ulicy Krakowskiej?

ostrow
2 miesięcy temu

Przecież ta torowa prowadzi do nikąd. Po co pakować pieniądze w nieznaczącą drogę, która nie odkorkuje super przerobionego skrzyżowania pod mostem krotoszyńskim.
Pisałem przed remontem tego skrzyżowania że nic się nie zmieni. Efekty widać no i ten durny lewoskręt w Spichrzową, totalny bezsens powodujący korkowanie się lewego pasa.

kier
2 miesięcy temu

Północna Rama Komunikacyjna to będzie dopiero ramą gdy będzie wiadukt nad linią kolejową !! Teraz to są tylko kolejne ulice miasta 🙂

listwa2k
2 miesięcy temu

Wszyscy się zastanawiają, czemu nie ma połączenia z Poznańską. Tu kawałek drogi z infrastrukturą wyjdzie 15 milionów – to ile będzie kosztować przebicie się pod terenami PKP, budowa wiaduktu, zaprojektowanie tego itd. , a jeszcze ogródki działkowe. Tam dopiero będzie kwik.

Przez następne 5 lat nie będzie połączenia z Poznańską

Tom
2 miesięcy temu

Rama dałaby duży oddech pod wiaduktem krotoszyńskim. Mieszkańcy rejonu piasków tą ramą dostali by się do ul. Poznańskiej o wiele szybciej niż pod wiaduktem co rozładowałoby ruch i to znacznie.

19
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x