OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pali się? Lepiej zapisz ten numer

W czwartek 21 października o godz. 10:00 na terenie powiatu ostrowskiego nastąpi przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu (CPR). Jednak podpowiadamy jak szybciej dodzwonić się i zgłosić pożar.

Przeniesienie obsługi numeru 998 ze stanowisk kierowania Państwowej Straży Pożarnej do Centrów Powiadamiania Ratunkowego wynika z realizacji zapisów ustawy o Systemie Powiadamiania Ratunkowego. Rozpoczęcie procesu przenoszenia obsługi 998 zostało zainicjowane przez Departament Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 5 sierpnia 2020 r.

Numer alarmowy 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, na terenie powiatu ostrowskiego będzie to Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W praktyce szybciej zgłosicie pożar lub inne zdarzenie dzwoniąc pod bezpośredni numer do dyspozytora ostrowskiej straży pożarnej. Znajomość topografii przez naszych strażaków jest z pewnością dużo większa, a doświadczenie w rozpytywaniu o szczegóły pozwoli zadysponować odpowiednią liczbę zastępów straży pożarnej.

47 771 8610 lub 8611

A tak wygląda rozmowa z dyspozytorami spod numeru 112.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadek
1 miesiąc temu

Panowie podajecie nr telefonu pod który niby można dzwonić do Ostrowa bo znają okolice , wiedza gdzie przyjechać i tak dalej . Ale jest jeszcze jeden problem ten telefon trzeba jeszcze odbierać . Wczoraj wpisałem sobie nr . Tel A dziś mialem okazje dzwonić i nikt nie odbiera to po co podajecie ten nr ??? Jak tak dzwoniłem na 112 .

Last edited 1 miesiąc temu by Tadek
Zyx
1 miesiąc temu

Człowieku weź zamknij ten szmatławiec bo to co piszesz to śmiech na sali – jesteś człowiekiem który swoje zale wylewa w internecie

Romek
1 miesiąc temu

Te wymogi UE to nic dobrego. Np. ulica Poznańska jest w wielu miastach i jak źle dopyta miasto to łatwo o pomyłkę.

MG
1 miesiąc temu

Skrajnie głupi pomysł.

zyg zag
1 miesiąc temu

Ciekawe jak ktoś zadzwoni do Poznania i powie ze na Zielonym Rynku sie pali to czy operator przyjmujący zgłoszenie znajdzie ten Zielony Rynek na mapie. Dużo osób, zwłaszcza, starszych używa ciągle starych nazw, np. Nowotki, Manifestu albo Buczka. Operator w Ostrowie tez może nie wiedzieć gdzie to jest ta Nowotki ale ktoś kto jest koło niego może mu podpowiedzieć.

Lech
1 miesiąc temu

Przypomnijcie sobie jak wyglądało wezwanie do człowieka który się dusił kilka lat temu w Ostrowie. Co przełączenie to od nowa wszystko trzeba podawać. Ostrów24tv powinien przypomnieć nagrane rozmowy i jak wygląda wtedy ratunek- było na tym forum. O tym że człowiek umarł w męczarniach nie trzeba przypominać, najważniejsze bowiem są PROCEDURY.
Już 1 słownie:jeden kontakt ze sławetnym 112 zniechęci każdego do tego ażeby jeszcze kiedyś zadzwonić po pomoc, czy to policji czy służb medycznych. I nie ma się co dziwić że ludzie odwracają głowy i udają że nic nie widzą.

Ja
1 miesiąc temu

Jeden z większych debilizmu polskiego rządu

Laska
1 miesiąc temu

Dobrze ze podaliscie numer bezposrednio bo to moze uratowac komus zycie lub dobytek

Mors
1 miesiąc temu

Jak dla mnie debilizm. Za chwilę z całej europy środkowej zgłoszenia o pożarze będą odbierać w berlinie

Qwerty
1 miesiąc temu

Chore to jak NFZ

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x