Pali się? Lepiej zapisz ten numer

Udostępnij
Tweet

W czwartek 21 października o godz. 10:00 na terenie powiatu ostrowskiego nastąpi przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu (CPR). Jednak podpowiadamy jak szybciej dodzwonić się i zgłosić pożar.

Przeniesienie obsługi numeru 998 ze stanowisk kierowania Państwowej Straży Pożarnej do Centrów Powiadamiania Ratunkowego wynika z realizacji zapisów ustawy o Systemie Powiadamiania Ratunkowego. Rozpoczęcie procesu przenoszenia obsługi 998 zostało zainicjowane przez Departament Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 5 sierpnia 2020 r.

Numer alarmowy 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, na terenie powiatu ostrowskiego będzie to Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W praktyce szybciej zgłosicie pożar lub inne zdarzenie dzwoniąc pod bezpośredni numer do dyspozytora ostrowskiej straży pożarnej. Znajomość topografii przez naszych strażaków jest z pewnością dużo większa, a doświadczenie w rozpytywaniu o szczegóły pozwoli zadysponować odpowiednią liczbę zastępów straży pożarnej.

47 771 8610 lub 8611

A tak wygląda rozmowa z dyspozytorami spod numeru 112.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Miasto rozdaje mieszkania. Jest jeden haczyk
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadek
2 lat temu

Panowie podajecie nr telefonu pod który niby można dzwonić do Ostrowa bo znają okolice , wiedza gdzie przyjechać i tak dalej . Ale jest jeszcze jeden problem ten telefon trzeba jeszcze odbierać . Wczoraj wpisałem sobie nr . Tel A dziś mialem okazje dzwonić i nikt nie odbiera to po co podajecie ten nr ??? Jak tak dzwoniłem na 112 .

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Tadek
11
0
Napisz co o tym sądziszx