OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Na wezwanie Tuska wyjdą na ostrowski Rynek

Donald Tusk wezwał „wszystkich, którzy kochają Polskę” do uczestniczenia w manifestacji w Warszawie. Temat jednak podłapały lokalne grupy, które organizują zgromadzenia m.in. w Ostrowie Wlkp. czy Kaliszu. Te lokalne rozpoczną się w niedzielę o godzinie 16:00.

Ideą manifestacji jest wyrażenie poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Jest to także forma wrażenia sprzeciwu wobec wydarzeń i decyzji podjętych przez Trybunał Konstytucyjny w Polsce. Dla niektórych obywateli wyrok w sprawie wyższości prawa polskiego nad unijnym jest uznawany za zdradę i początek tzw. POLexitu, czyli wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

„Nie ma znaczenia, ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący czy niewierzący, ani na jaką partię głosowaliście. Dziś musimy być wszyscy razem. Musimy zapomnieć o podziałach. Musimy ratować Polskę” – mówił Donald Tusk.

Ostrowska odsłona manifestacji odbędzie się o godzinie 16 na Rynku pod hasłem „MY zostajemy w #UE…”.

“Przyjdźcie jutro, w niedzielę 10 października 2021 roku o godzinie 16.00, na Rynek w Ostrowie Wielkopolskim. Zaproście swoich Znajomych i Przyjaciół. Zabierzcie z sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Porozmawiamy przy ławeczce ze Stefanem Rowińskim – naszym pierwszym Burmistrzem z czasów II Rzeczpospolitej. Powiemy nasze głośne “tak!” dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Przyjdźcie. Nie bądźcie obojętni”.

Organizatorami są aktywiści skupieni wokół „Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego „Łańcuch Światła”. W przeszłości stawali w kontrze do rządów PiS, a zwłaszcza decyzji związanych z reformą sądownictwa.

Z drugiej strony część osób dostrzega szereg absurdów płynących z Brukseli:

POLECANE NEWSY
81 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Al
14 dni temu

Panie Olku pan chips siwy ten co nie ma na fryzjera wyrażnie mówił w Karpaczu o polexicie no i te spacery [protesty] były potrzebne ale jak Pan słucha tylko reżimowej tvp to tam jest wszystko cacy.

Olek
14 dni temu

Nie moga tego zrozumiec ze rzad nic nie wspomnial. o polexicie i niepotrzebnie spacerowali

Maciek
14 dni temu

Przykro się patrzy jak to ludzie się próbują lansować. Zasada jest jest prosta bez względu na partie Polska ma być i pozostanie w EU takie powinno być hasło , nie kopcie się wzajemnie bo skończycie jak brytole. A i jeszcze jedno trzeba jak najszybciej wprowadzić Euro walutę bo złotówka w świecie jest nic nie warta.

Do gościa od bildenbergu i innych teorii spiskowyc
15 dni temu

Sram na te twoje roszczenia żydowskie. Masz urojenia chłopie.

Do lufy
15 dni temu

Lufa, a was nie było wcale. W myśl zasady „kozak w necie….”. Nie ma żadnych „was”. Nie strasz więcej bo to śmieszne, nikt się nie boi.

Lufa
15 dni temu

Od Lufy .Nie zastanawia Cię dlaczego było was tak mało domyśl się.

Leming
15 dni temu

Opozycjon fuhrer wzywa!

Polka
15 dni temu

Na wezwanie tfuska buhahaha

Do lufy
15 dni temu

LUFA, akurat byłem i nikogo z was jakoś nie widziałem. Nie widziałem nikogo zbrojnego w żadne (pra)dziadowskie ideały, chyba że był, ale siedział cicho jak mysz pod miotłą. Potem jeszcze chodziłem po Rynku szukając miejsca w knajpie i również żadnych „patriotów” nie spotkałem. Teraz nie wiem, czy mama nie wypuściła z domu, czy spray z farbą zabrała, czy po prostu LUFA zmiękła?

Teodor
15 dni temu

Pragnę przypomnieć osobom z pod znaku PO ,że Polska od ponad 1000 lat z małą przerwą jest w samym środku Europy czy się to komuś podoba lub nie. Wasze wymuszone zachowanie w końcu doprowadzi do tego,że będziemy 17 landem Niemiec , a Tusk zostanie waszym Kanclerzem.Tego chcecie ?

81
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x