OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowski strażak najlepszy w Europie!

W dniach 25-26.09.2021 odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Chorwacji FireFit Championship Europe w miejscowości Tisno. Do międzynarodowych zmagań przystąpili zawodnicy z m.in. Estonii, Słowenii, Niemiec oraz Czech.

Trzech funkcjonariuszy stojących na podium z medalami. W tle wieża zawodów. Do reprezentacji Polski strażaków Państwowej Straży Pożarnej został powołany mł. kpt. Adam Spychała z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolski.

Sobotnie zmagania obejmowały starty indywidualne w których po raz kolejny z czasem 1:21.29 zdominował konkurencje i zdobył złoty medal w kategorii OPEN. Starty drużynowe również przebiegały pomyślnie, w biegu tandemowym wraz z mł. kpt. Rafał Bereza zdobyli srebrny medal natomiast w kategorii sztafet reprezentacja Polski zdeklasowała konkurencję i zdobyła złoty medal.

W zawodach brał również udział st. str. Krystian Sikora który w kategorii indywidualnej z czasem 1:37.16 uplasował się na 12 pozycji.

Mł. kpt. Adam Spychała na zawodach w miejscowości Tisno po raz trzeci z rzędu stawał na najwyższym stopniu podium i jest aktualnym rekordzistą Europy w formule Firefit z czasem 1:20.77, który ustanowił we włoskim Pfalzen.

Serdecznie gratulujemy z życzeniami wytrwałości w podążaniu do najwyższych celów.

Tekst: kpt. Tomasz Chmielecki
Zdjęcia: mł. kpt. Adam Spychała

POLECANE NEWSY
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
23 dni temu

brawo kolego

osw
23 dni temu

Straż to jedyna formacja która zaczyna od razu pomagać bo pogotowie i policja to najpierw dokumenty czy sie jest ubezpieczonym itd i kim jest wzywający zamiast od razu działać…..

Gil
24 dni temu

Strażacy to jedyny zawód który się powszechnie szanuje , brawo serdecznie gratuluję

Mnmn
24 dni temu

Gratulacje!

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x