OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowski strażak najlepszy w Europie!

W dniach 25-26.09.2021 odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Chorwacji FireFit Championship Europe w miejscowości Tisno. Do międzynarodowych zmagań przystąpili zawodnicy z m.in. Estonii, Słowenii, Niemiec oraz Czech.

Trzech funkcjonariuszy stojących na podium z medalami. W tle wieża zawodów. Do reprezentacji Polski strażaków Państwowej Straży Pożarnej został powołany mł. kpt. Adam Spychała z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolski.

Sobotnie zmagania obejmowały starty indywidualne w których po raz kolejny z czasem 1:21.29 zdominował konkurencje i zdobył złoty medal w kategorii OPEN. Starty drużynowe również przebiegały pomyślnie, w biegu tandemowym wraz z mł. kpt. Rafał Bereza zdobyli srebrny medal natomiast w kategorii sztafet reprezentacja Polski zdeklasowała konkurencję i zdobyła złoty medal.

W zawodach brał również udział st. str. Krystian Sikora który w kategorii indywidualnej z czasem 1:37.16 uplasował się na 12 pozycji.

Mł. kpt. Adam Spychała na zawodach w miejscowości Tisno po raz trzeci z rzędu stawał na najwyższym stopniu podium i jest aktualnym rekordzistą Europy w formule Firefit z czasem 1:20.77, który ustanowił we włoskim Pfalzen.

Serdecznie gratulujemy z życzeniami wytrwałości w podążaniu do najwyższych celów.

Tekst: kpt. Tomasz Chmielecki
Zdjęcia: mł. kpt. Adam Spychała

POLECANE NEWSY
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
1 miesiąc temu

brawo kolego

osw
1 miesiąc temu

Straż to jedyna formacja która zaczyna od razu pomagać bo pogotowie i policja to najpierw dokumenty czy sie jest ubezpieczonym itd i kim jest wzywający zamiast od razu działać…..

Gil
1 miesiąc temu

Strażacy to jedyny zawód który się powszechnie szanuje , brawo serdecznie gratuluję

Mnmn
1 miesiąc temu

Gratulacje!

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x